Českolipští šli do vedení, ale brzy o něj přišli a pak se už trefovali jen domácí. Zásluhu na tom měl bývalý prvoligový hráč (Slavia Praha, Mladá Boleslav, Bohemians 1905 ap.) Tomáš Hrdlička, který svými přesnými centry ze standardek nabízel gólové situace.

Českolipský trenérFrantišek Šturmak tomu řekl: „Podle mého názoru je Roudnice týmem jednoho hráče, protože bez Hrdličky by nevyhrála, neboť po jeho standardkách jsme dostali tři góly. V našem mužstvu takové individuality zatím nejsou, na druhou stranu musím říct, že kluci chtěli hrát, bojovali, a i za stavu 4:1 se dostali do šancí. Soupeři blahopřeji k vítězství, my se nyní musíme soustředit na další domácí utkání a to Kladno.”

Roudnice - Arsenal Česká Lípa 4:1

Českolipský tým šel v úvodu utkání do vedení gólem Jordáka, který se prosmýkl středem obrany. Napoprvé gólmana Pechatého neprostřelil, ale míč se mu vrátil zpět a přesnou střelou poslal balón mezi tři tyče roudnické branky 0:1.

To však bylo ze strany hostí vše, pak už se trefovali jen domácí. Hned o minutu později domácí Hrdlička rozehrál rohový kop, míč před brankou přizvedl hlavou Macháček na hlavu Kratochvíla a bylo srovnáno 1:1. V desáté minutě zahodili Českolipští svoji gólovou šanci. Vrabec přistrčil míč Kučerovi, ten poslal do uličky Knoblocha, jenže Pechatý svůj tým podržel.

Pak přišla chyba hostujícího gólmana Bojčuka, který neudržel Hrdličkovu střelu z trestného kopu, čehož využil Brožík ke vstřelení vedoucího gólu 2:1. Po rozehrání se do šance dostal Jordák, jenž se dostal za obranu, ale netrefil branku. Účet prvního poločasu uzavřel tři minuty po vstřelení druhého gólu Kala, kdy zužitkoval přesnou přihrávku Macháčka k parádní střele, která odrazem od tyče rozvlnila síť 3:1.

V úvodu druhé půle zahrozil Jordák, kterému se nepodařilo prostřelit Pechatého, a dorážka Nikovského šla nad. Poté museli zachraňovat situaci zadáci České Lípy. Po Hrdličkově lobu přes vyběhnuvšího Bojčuka se k míči dostal Kučera, kterému zmařili šanci Broschinský s Beranem. Pak přišel další přesný centr do vápna z Hrdličkova trestného kopu. Tentokrát našel volného Vaňka, který hlavou uzavřel skóre na 4:1.

V závěru si Lípa vytvořila dvě šance, jenže Štálík hlavičkoval nad a potom Nikovski lobem přes Pechatého poslal míč těsně vedle.

Domácí trenér Marián Řízek: „Vyhráli jsme zaslouženě. Do utkání jsme vstoupili vlažně, nechali soupeři hodně prostoru ve středu hřiště. Lípa se dobře pohybovala a dělala nám problémy s rychlým přechodem do útoku. Po bouřce v kabině jsme zlepšili hru a zápas jsme dohráli do vítězného konce.“

Branky: 6. Kratochvíl, 20. Brožík, 23. Kala, 60. Vaněk 4. Jordák . Rozhodčí Mokrusch. ŽK 2:0, 530 diváků. Poločas: 3:1.

Česká Lípa: Bojčuk - Broschinský, Beran, Štálík, Zulič (64. Šmidrkal) Knobloch, Patka, Vrabec (35. Nikovski), Kučera M., Jordák (54. Barciaga) Procházka. Trenér František Šturma.

PRoudnice: Pechatý - Kala, Vaněk, Kratochvíl, Pícha, Macháček (61.Novák), Hrdlička, Medek, Kučera T. (78. Brhlík), Brandejs (68. Potočný), Brožík. Trenér Marián Řízek.

Tabulka ČFL

Tabulka ČFL.

Miroslav Dalík