Při jistém sestupu Nového Boru do krajského přeboru to odskáčí dvě mužstva. Mohou to být Cvikov, rezerva Pěnčín-Turnova, Hejnice a také Mimoň. Právě Mimoň si těžce zavařila inzultací proti Vratislavicím, za což přišla o tři body.

Zajímavý tak jistě bude duel tuto sobotu, kdy Pěnčín-Turnov B hostí Cvikov. Příští týden navíc ve Cvikově hraje Český Dub, který předtím hostí Hejnice. A trenér Dubu Martin Pěnička chce bodovat v obou zápasech… Kombinací, kdo sestoupí, je stále řada. V I. A třídě vítězné Mšeno doprovodí do KP Jablonec nad Jizerou, do I. B třídy sestupují Stráž pod Ralskem a Ruprechtice.

Kam za krajským fotbalem
Sobota 13. června
Divize mužů: Nový Bor – Chomutov (10.30).
I. A třída mužů: Doksy – Skalice, Stráž – Lomnice (17).
KP st. a ml. dorostu:Nový Bor – Sedmihorky (13 a 15.15).
I. A třída dorostu: Cvikov – Dubá (10), Jablonné – Hrádek (10, ve V. Valtínově).
I. A třída žáků, o postup: Doksy – V. Valtinov (14), Č. Lípa B – Stráž (11).
Neděle 14. června
I. B třída mužů: St. Splavy – Skalice, Jablonné – Hodkovice (17).
I. A třída dorostu: Doksy – Višňová (10).
KP st. a ml. žáků: FC N. Bor – Stráž n. N. (9.30 a 11.15, Č. Lípa – Mimoň (10 a 11.45).
I. A třída žáků, o umístění: Dubá – Cvikov, Loko B – Loko A (10).

V I. B třídě Západ se raduje z postupu do I. A třídy Česká Lípa B, na Východě je to Bozkov. Z obou soutěží sestupují dohromady čtyři mužstva – dva a dva. Jasnými jsou Hodkovice a Kokonín. V Západu druhým může být směrem do okresu Velký Valtinov, Bukovany nebo ještě také Habartice. Právě Habartice v neděli hostí Velký Valtinov a výhra by jim dala pečeť I. B třídy na další sezonu.

Ve druhé skupině je situace ještě dramatičtější, protože ve třech bodech jsou Držkov, Zásada, Železný brod B, Víchová a Mšeno B. Zde spolu v neděli hrají Víchová a Zásada. Do I. B třídy postoupí z okresu Liberec Doubí, z Jablonecka Maršovice, z Českolipska Jestřebí, které se roky zdráhalo postoupit, přestože několikrát okres vyhrálo a ze Semilska jeden z trojice Lomnice nad Popelkou B, Nová Ves a Studenec.