Hosté od Máchova jezera nezachytili nástup houževnaté domácí družiny a ve 25. minutě již prohrávali o čtyři góly. Zřejmě byli ještě v dušičkovém rozpoložení, protože neudrželi míč na svých kopačkách, špatně si přihrávali a obrana nebyla tak pevná, jak jsou trenéři i hráči samotní zvyklí.

Višňová - Doksy 6:3 (4:0)

Převaha domácích byla evidentní a gólově potvrzena. Hráli jednoduchý fotbal a na co sáhli, to se jim dařilo. A navíc musel ve 34. min. odstoupit ze hry dokský Martin Novák, který po šlapáku zůstal delší dobu ležet na zemi (pořadatelé neměli připravená nosítka).

Posledních pět minut první půle Doksy hru vyrovnaly a naznačily, že to jde.

V 52. kopal roh Jakub Šimon a v závaru před Vykoukalem se nejlépe orientoval Matěj Šimon, který hlavou snížil na 4:1. Jenže pak domácí během dvou minut zvýšili na hrozivých 6:1 a zdálo se, že jejich střelecká potence nemá konce. Opak byl pravdou. Gólman Kotyk několikrát předvedl, že svému řemeslu rozumí, a když na hřiště přišel Radek Chlumecký, jenž podržel míč, tak Doksy získávaly postupně více prostoru ke střelbě, což potvrdil nejprve aktivní Tomáš Polívka gólem z pokutového kopu za faul na sebe. Nejkrásnější gól padl v poslední minutě. Martin Vaňátko bombou zavěsil pravým „angličanem“ do šibenice a zmírnil tím prohru svého týmu na 3:6.

Trenér Višňové Milan Melka po duelu sdělil: „Dali jsme brzy dva góly, Doksy přestaly hrát, otevřely se další šance a my jsme toho využili. No a po šesti gólech v síti soupeře bylo rozhodnuto.“

Trenér Doks Michael Šimek přiznal: „Vymstil se nám laxní začátek, mysleli jsme si, že to půjde samo. Dostali jsme ze začátku laciné branky a už jsme se vezli. Doufám, že je to pro nás ponaučení do posledního zápasu v Hrádku.“

Branky: 8. a 15. Mazánek Milan, 25. a 58. Kutílek Pavel, 21. Dobrovodský Radek, 60. Nosek Michal - 52. Šimon Matěj, 81. Polívka Tomáš, 90. Vaňátko Martin. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 3:3. Diváků: 120.
Doksy: Kotyk Martin - Šimon Matěj, Vaňátko Michal, Šťastný Pavel, Polívka Tomáš, Novák Martin (34. Vaňátko Martin), Šimon Jakub, Kukla Miroslav, Burian Marek, Zoubek Martin, Brodský Ondřej (55. Chlumecký Radek).

Další výsledky krajského přeboru:

Frýdlant - Rovensko 2:4 (0:2)
Branky: 81. Pleskač, 85. Coufal - 24. a 90. Koubek, 41. Veber, 87. Němec. Rozhodčí: Bahník, ŽK: 1:0. Diváků: 50.

Přepeře - Bílý Kostel 5:0 (2:0)
Branky: 10. Ježek, 39. Horáček, 51. Řeháček, 78. Abraham, 83. Tokan. Rozhodčí: Brož. Diváků: 80.

Hrádek Skalice 1:2 (0:0)
Branky: 77. P. Rob - 46. Lebruška, 88. Martínek. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 7:1, ČK: 81. Černický (H). Diváků: 100.

Více ZDE: Výhru Skalice v Hrádku zařídil výstavní trefou Martínek

Sedmihorky - Železný Brod 1:1 (1:0)
Branky: 28. Špína - 65. Šefr. Rozhodčí: Nešněra, ŽK 3:3. Diváků: 50.

Semily - Velké Hamry 1:4 (1:1)
Branky: 18. Kořínek - 30. Hlubuček, 51. Šedý, 70. Linka, 78. Kováčik. Rozhodčí: Janeček, ŽK: 0:2, ČK: 55. Kobachidze (VH). Diváků: 120.

KP Libereckého kraje.Zdroj: Deník