Vzhledem k zatím nedokončenému jednání mezi kluby FC Nový Bor a FK Česká Líp o převedení divizního fotbalu k Ploučnici odehráli svěřenci trenéra Michaela Šimka svůj úvodní přátelský duel na stadionu Jiskry. Jejich soupeřem byl účastník ČFL, rezerva Mladé Boleslavi. Podle našich informací se o dalším osudu obou klubů rozhodne v těchto dnech, kdy se z dovolené vrací předseda FC Nový Bor ing. Jiří Jakoubek.
FC Nový Bor – Mladá Boleslav B 2:4 (1:2)
V domácí sestavě se objevila většina hráčů z jarního kádru, včetně Ondřeje Holečka, který byl v uplynulých dnech na testech v Mutěnicích (MSFL), kde za tamní A–mužstvo odehrál minulou středu celý zápas proti Břeclavi (2:3). Nechyběl ani Jakub Hladík, jenž dostal nabídku z Dunajské Stredy, ale vedení FC ji neakceptovalo a zamítlo.
Chyběli naopak dlouhodobě zranění Podolský a Jeřábek a také Rampáček, kterému skončila smlouva.
„Příležitost dostali všichni hráči, které jsem měl k dispozici. Někteří mě mile překvapili, jiní naopak zklamali. Jisté je to, že pokud chceme pokračovat v nastoupeném trendu z poslední sezony, musíme mužstvo posílit,“ řekl po zápase trenér M. Šimek.
Hosté přijeli do města sklářů s mladým týmem a v 7. minutě nastřelili tyč. Novoborští odpověděli rychlým přechodem do útoku, Šafář si před šestnáctkou vyhověl s Osumanem, ale gól z toho nebyl. Za dvacet minut se ocitl v dobré příležitosti Holeček, který sice přehodil gólmana Michňu, ale míč šel mimo brankovou konstrukci. Hned vzápětí otevřeli skóre Mladoboleslavští, když Gögh obstřelil novoborskou zeď – 0:1. V I. půli snaživě hrající tým N. Boru 17 minut před přestávkou vyrovnal zásluhou povedeného lobu Rašína, jenže zanedlouho po hrubce obrany hosté znovu vedli – 1:2.
Do druhého poločasu obě mužstva prostřídala. V domácí sestavě si vyměnili role gólman Meier s Chadrabou, z Děčína testovaného Poledníka vystřídal Kazan, zraněného Šafáře Flek a na post útočníka místo Osumana přišel Hladík.
„Druhý poločas z naší strany nebyl dobrý. Je pravda, že hráči mají za sebou tvrdou týdenní přípravu, zaměřenou na kondici, ale na to se nemůžeme vymlouvat,“ nechal se slyšet novoborský trenér.
Deset minut po přestávce si obnovil nepříjemné zranění ramenního kloubu Kysela, pro něhož tak začínající sezona zřejmě skončila, a definziva tím dostala další trhlinu. Zvláště pak když Chadraba po centru školácky zaváhal – 1:3. „Všechny góly se rodí z chyb, a my jsme jich udělali víc,“ konstatoval Michael Šimek, který pět minut před koncem musel na lavičce přetrpět i další hrubku obrany, tentokrát v podání mladíka Fleka, čehož hosté využili ke vstřelení čtvrtého gólu – 1:4. O korekci výsledku se postaral v 88. minutě Holeček, jehož parádní střela skončila v šibenici – 2:4. „Ondra opět ukázal, jaké jsou jeho fotbalové přednosti,“ podotkl kouč na adresu nejlepšího jarního střelce třetího mužstva divizní skupiny B.
V následujích přípravných duelech na podzimní sezonu přivítá Nový Bor v neděli 22. července rezervu Liberce a o tři dny později hostí „béčko“ Jablonce. Pak už čeká svěřence Michaela Šimka pohárový zápas, v němž nastoupí proti vítězi z duelu FK Česká Lípa – Motorlet Praha.
Nový Bor: Meier (46. Chadraba) – Kysela (56. Satrapa), Pěnička, Silný, Poledník (46. Kazan) – Kubeš, Benc, Rašín, Šafář (46. Flek) – Holeček, Osumanu (46. Hladík). Trenér Michael Šimek.