OBRAZEM: Bojovné derby v Doksech nemělo vítěze

Doksy - Domácí fotbalisté mohou skončit v tabulce I. A třídy nejhůře šestí.

16.6.2009

Golman Svoboda za asistence Šturmy likviduje šanci Semíka.Foto: Deník/Jaroslav Marek

I když ze třetího místa se zpravidla do vyšších soutěží nepostupuje (občas ale pravidlo potvrzuje výjimku), může se toto umístění brát za úspěch. V Doksech věděli, že této příčky mohou dosáhnout, podmínkou však bylo porazit Skalici, což se ale nepovedlo.

„Skalice hrála pozičně perfektně zezadu a to jí stačilo k tomu, aby uhrála remízu. My jsme byli sice běhavější, máme dobrou fyzičku, ale ty zkušenosti v některých osobních soubojích chyběly,“ říká trenér Doks Milan Bubla.

Doksy – Skalice 0:0

Doksy mohou skončit nejhůře na šestém místě, na kterém v tuto chvíli už jsou. Polepšit si mohou maximálně o jednu příčku. I kdyby však zůstaly na svém postu, i tak to lze brát za úspěch při uvědomnění si, že jde o nováčka v soutěži.

Skalice je vlastně také nováčkem I.A třídy, jenže na rozdíl od Doks se do této soutěže dostala sestupem z kraje, takže konečné umístění v druhé polovině tabulky je asi moc neuspokojí. Lépe než desátí už skončit nemohou. V samotném zápase se mnoho šancí neurodilo. Daly by se spočítat na prstech jedné ruky. Za domácí se do příležitostí dostali Martin Vaňátko, Kolařík a Zajkr, za hosty Sysel a Pícha.

„V prvním poločase nám trošku ublížil protivítr. Chtěli jsme ho využít ve II. půli, ale to se nám nepodařilo. Celkově jsme v druhém poločase nehráli, to co jsme chtěli, tzn. hrát po zemi a využít právě větru při střelách. Jenomže my jsme prakticky nevystřelili. Takže asi zasloužená remíza,“ říká zklamaně Milan Bubla.

„Bylo to bojovné utkání, prakticky bez šancí. V první půli měli více ze hry domácí, ve II. poločase se hra vyrovnala a i častěji jsme byli před bránou my. Kdybychom dvakrát vyřešili přesnou přihrávku, tak jsme šli sami na bránu,“ hodnotí zápas trenér Skalice Vladimír Jeníček.

Lehce zhodnotil i jarní výkony svého týmu. „Po podzimu jsme si říkali, že bychom to první místo mohli atakovat. Bohužel jsme přestali dávat branky a naopak jsme dostávali laciné góly. Hlavně jsme špatně bránili standardní situace. I když výsledek ze Stráže vypadá strašidelně (8:1), myslím si, že žádný soupeř nás vyloženě nepřehrál.“

Rozhodčí: Klimt. Žl. K.: 0:4. Diváci: 200.

Doksy: Blažek – Horčík, Martin Vaňátko, Michal Vaňátko, Vágner, Švec (80. Zajkr), Jurčík, Šverma, Kolařík, Kolařík, Šťastný, Semík (85. Vítek).

Skalice: Svoboda – Sysel, Šturma, Vohnoutka, Hlavinka, Aust, Kazan, Knytl, Takáč, Pícha (77. Lehký), Satrapa.

I. A třída Liberec

25. kolo: Stráž n. N. - Velké Hamry 0:1 (0:1). Hlavice B - Mšeno 2:3 (2:1). Ruprechtice - Jilemnice 1:1 (0:1). Lučany A – Nová Ves 1:1 (0:0). Košťálov – Jablonec n. J. 4:1 (1:1). Stráž p. R. - Lomnice 0:1 (0:0). Doksy - Skalice 0:0.

Naši prvňáci: Už zítra představíme další školáky ze ZŠ K. H. Máchy Doksy

DOMINANTA krajiny kolem České Lípy kopec Špičák s rozhlednou, která je zatím pro návštěvníky zavřená.
2

Čí bude rozhledna na Špičáku? Majitel ji nabídl městu ke koupi

Nový Bor dál sní o vítězství. Nestačil na Velvary

Nový Bor - Novoborští fotbalisté hostili silný tým Velvar, který se v případě výhry mohl dostat do čela divizní tabulky.

ANKETA: Zrušili byste zákaz kouření v restauracích?

ANKETA: Omezili byste pracovní týden z pěti dnů na čtyři?

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.