Kdo obsadí v konečném účtování II. třídy okresního fotbalového přeboru druhé místo? Ještě před měsícem by si každý vsadil na českolipskou Lokomotivu, která úvodních devět jarních zápasů projela jako suverén. Ale pak utrum. Tři zápasy po sobě ani bod, čehož využila Dubá, jež se o víkendu bodově dotáhla. A v sobotu se oba rivalové setkají osobně – od 17 hodin na pažitu Lokomotivy.

Na chvostu tabulky se situace rovněž začíná komplikovat. Poslední Žandov přivezl remízu z H. Police, a protože Brniště znovu prohrálo, rozdíl mezi nimi je pouze dvoubodový.

H. Police – Žandov 0:0
Vyrovnané derby vítěze nemělo, přestože si oba celky gólovky vytvořily. Dobře řídil rozhodčí Král za asistence Všechovského Jana a Bahníka. Diváků 40.

Jestřebí – Stružnice 5:0 (3:0)
V oboustranně pohledném utkání měli lepší koncovku Jestřebští. Branky: Hraník, Maleček, Picek, Švec, Trnečka. Rozhodčí Zlatník.

PROHLÉDNĚTE SI FOTOGALERII Z UTKÁNÍ JESTŘEBÍ A STRUŽNICE

Dubá – Dubice 4:2 (3:2)
Velice vyrovnané a dramatické utkání mezi mužstvy z hodrní poloviny tabulky probíhalo jako na houpačce. Nejprve od 7. minuty vedla Dubá, během další osmi minut však Dubice otočila stav. Ve 30. to bylo 2:2 a za pět minut se trefil z TK Lodinský – 3:2. Konečný výsledek zařídil ve 48. minutě hlavou Beneš. Branky: Vagenknecht, Odvárka, Lodínský, Beneš – Bárta, Kouřil (PK). Výborně řídil rozhodčí Milner. Diváků 100.

D. Libchava – Loko Č. Lípa A 3:2 (2:2)
Hosté šli v prvním poločase dvakrát do vedení, avšak obětavě hrající domácí vždy srovnali. Ve druhém poločase domácí přidali a zaslouženě rozhodli o zisku všech bodů. Branky za domácí: Havelka, Koros a Kukal. Výborně řídili Poppr, Böhme a Bitala.

Kamenice – Kravaře 1:0 (0:0)
šance si vypracovaly oba týmy, ale v koncovce byli šťastnější Kameničtí. V 80. minutě po ideální nahrávce od Martina Havránka se prosadil nejlepší hráč utkání Válav Serdel. Výborně řídil sudí Jánský. ŽK 2:0, diváků 80.

K. Šenov – N. Oldřichov 2:0 (1:0)
Prestižní sousedské derby sledovalo téměř 300 fanoušků obou táborů. Domácí šli do vedení po zbytečném faulu hostujícího obránce, za který se kopala penalta. „Byla jasná, o tom není pochyb,“ sdělil trenér N. Oldřichova Michal Sup a pokračoval. „Od té doby na kluky padla nervozita, přestalo se jim dařit. Domácí byli bojovnějším mužstvem a vyhráli zaslouženě.“ Branky: 11. Věchet (PK), 48. Nemlein. S přehledem řídil rozhodčí Kapoun.
Zbývající výsledek: Skalice B – Brníště 1:0.

1. Jestřebí 94:23 60
2. Loko Č. Lípa 49:32 43
3. Dubá 43:31 43
4. Dubice 49:46 40
5. D. Libchava 41:38 39
6. Skalice B 40:42 32
7. Stružnice 42:46 32