Jestliže Česká Lípa i Nový Bor budou nadále pokračovat ve svém nastoupeném jarním trendu, může se stát, že v příštím ročníku nebudeme mít v divizi žádného zástupce. Jenomže zatímco by se Česká Lípa rozloučila s touto soutěží s radostí, tak Nový Bor s pláčem…

Třetí porážka v řadě dostala Nový Bor až na úplné dno tabulky, protože Blšany porazily v nedělní dohrávce stejně ohroženou Toužim.

Nový Bor – Teplice B 1:5 (0:0)

Po prvním poločase se ale zdaleka nezdálo, že by domácí měli dostat takovýto výsledkový výprask. Co se týká vyložených šancí, byli v této činnosti lepší novoborští, čehož důkazem je především Moravcova tyč v 11. minutě. Další velká příležitost se udála ve 27. minutě, když si na roh šikovně naběhl Ginzel a jen těsně minul hostující branku.

Za zmínku stojí také Kubešova prudká střela o tři minuty později, s kterou měl brankář velké problémy. Útoky hostí nebyly tolik nebezpečné, a když náhodou vyslali tepličtí hráči nějakou střelu, Szabo si s ní poradil. To se mu však nepodařilo už čtyři minuty po přestávce, když se po Šamunově střele dostali Tepličtí do vedení – 0:1.

Tlak hostí po tomto gólu ještě narostl, čehož dokladem byly dvě nebezpečné střely, které se ale zatím neujaly. Na druhé straně se dostal do dobré příležitosti Moravec, ale se střelou příliš váhal a teplický obránce ho „odzbrojil“.

Druhý gól hostí přišel v 64. minutě. Na dalekonosnou střelu Breiteho si sice Szabo šáhl, přesto míč skončil v brance – 0:2. Tenhle gól natolik rozhodil domácí fotbalisty, že díky své nekoncentrovanosti obdrželi následně gól třetí. Autorem byl Hesek – 0:3.

Jiskřičku naděje vykřesal v 70. minutě Moravec, jenže další branky už domácí nepřidali. Naopak hosté se trefili ještě dvakrát a potvrdili tak svou dobrou jarní formu. Byla to už jejich třetí výhra za sebou.

Branky: 70. Moravec – 65. a 87. Hesek, 49. Šamun, 64. Breite, 85. Tesařík. Rozhodčí: Haleš. Diváků: 100.

Nový Bor: Szabo – Nagy, Ginzel, Jeřábek, Vávra – Kubeš, Novák, Kovařík, Šulc – Moravec, Havlásek.

Trenér Nového Boru František Kubáň: „První poločas nebyl špatný. Chtěli jsme bránit a hrát na brejky, z kterých jsme mohli dát i dva góly. I ve druhé půli jsme chtěli pokračovat v bránění, hrát alespoň na remízu, případně se pokusit o nějaký brejk. Bohužel už ve 4. minutě jsme dostali gól a soupeř nás pak rozebral. Museli jsme otevřít hřiště, a to byla voda na jejich mlýn.“