Sobotní zápas se nepovedl jak hlavnímu rozhodčímu, tak i domácím hráčům. Arbitr několikrát špatně posoudil některé situace, bohužel i ty, které vedly či měly vést ke gólu. Např. před druhým gólem přehlédl faul na domácího obránce Vávru či za stavu 0:3 neodpískal proti hostům penaltu.

Přes tyto přehmaty rozhodčího však na něj nelze svádět prohru domácích. Novoborští fotbalisté podali velmi slabý výkon, kterým si zase o trochu více pod sebou nařízli svou divizní větev.

Nový Bor – Brozany 0:4 (0:2)

A přitom začátek zápasu vypadal pro novoborské nadějně – šikovný průnik Šulce či Kubešovo břevno. Jenže přišla 12. minuta, kdy Stromecký zaváhal s včasným odkopem míče, protihráč ho obešel, střela sice skončila na tyči, jenže se odrazila k jinému hráči Brozan a bylo to 0:1.

O dvě minuty později musel Szabo likvidovat další šanci hostí. Ve 30. minutě se Osumanu dostával do šance, jenže obránce mu míč včas vypíchl na roh. Druhý gól přišel za dvě minuty, když se trefil Divecký – 0:2.

Hned na začátku druhé půle se dostali hosté do tří gólových příležitostí, ale branka z toho zatím nepadla. Hezkou akci předvedli na druhé straně Kubeš al Osumanu, poté to sám zkusil zdálky Kubeš, jenže gól nakonec přece jenom přišel na novoborské půlce. Stejně jako u prvního gólu se míč po střele odrazil (tentokráte od břevna) a pro Radu pak už nebyl problém hlavou míč dorazit.

O čestný úspěch domácích se mohl zasloužit Kubeš, ale jeho střela šla nad bránu. V poslední minutě dal definitivní tečku za zápasem Rada svým druhým gólem.

„Chtěli jsme hrát odzadu jako v Českém Brodě, kde jsme podali slušný výkon,“ začíná hodnocení svého týmu domácí trenér František Kubáň. „Tentokrát jsme ale úplně zkolabovali. Bohužel jsme soupeři darovali první gól, druhý padl po faulu na Vávru. Pak už jsme se nevzchopili, naopak jsme se sesypali. Na hráče padla nervozita. To se může stát, protože se nedaří. Ale oni ani nebojují, nechávají volné hráče. Místo abychom třeba zastavili akci u půlky, tak je necháme dojít až k šestnáctce a ti zkušení hráči, co Brozany mají, si s tím už poradí.“

Branky: 67., 90. Rada, 12. Veleba, 32. Divecký. Rozhodčí: Grimm. Žl. k.: 2:0. Diváků: 150.

Nový Bor: Szabo – Stromecký, Ginzel, Jeřábek, Vávra (46. Bláha) – Kubeš, Nagy (74. Budský), Kovařík (51. Novák), Šulc – Moravec, Osumanu.

Divize B

Výsledky 20. kola: Chomutov-Toužim 7:0, Blšany-Český Brod 3:1, Most B-Teplice B 1:1, Nový Bor-Brozany 0:4, Chodov-Česká Lípa 1:2, Čelákovice-Rakovník 4:0, Litvínov-Jirny 1:2, Kladno B-ŘEZUZ Děčín 2:2.

1. Česká Lípa  20 15 2  3 38:17 47
2. Chomutov  20 14 3  3 53:19 45
3. Jirny  20 14 2  4 54:31 44
4. Teplice B  20 11 3  6 48:25 36
5. ŘEZ Děčín  20 11 3  6 40:30 36
6. Český Brod  19  9 5  5 25:19 32
7. Čelákovice  19  9 3  7 38:23 30
8. Litvínov  20  7 3 10 29:31 24