V rámci sportovně – společenského setkání, jež opět po roce zorganizoval fotbalový oddíl TJ Okna, se uskutečnil zápas mezi týmem Arabely a staré gardy Oken.

„Bude to odveta za loňský rok, kdy jsme vyhráli na penalty. A já pevně věřím, že i dnes zvítězí naše mužstvo,“ hecoval před duelem Radek Komoráš, jeden z členů týmu Arabela, který se představil znovu jako výborný a pohotový moderátor.

„Ne, ne, dnes zvítězíme my,“ kontroval Michal Grolmus, gólman domácího celku a zároveň předseda místního klubu.

Poté už se naplno rozjelo samotné fotbalové klání hrané na 3x 15 minut. K vidění bylo několik hezkých akcí a řada gólů – celkem 18. Své nesporné fotbalové kvality předváděl třeba herec, muzikant a moderátor Petr Vondráček, známý z pořadu Hádej, kdo jsem, jenž si několikrát dovolil obejít i tři čtyři protihráče a nahrát na několik gólů Pavlu Novotnému.

Krásný gól na 7:6 do sítě okenského brankáře vstřelil spisovatel a novinář Richard Sacher, jenž pravačkou zamířil přímo do pravé šibenice. „Musím se přiznat, že to byla má první trefa v dresu Arabely, protože dosud jsem byl vždy jen jako náhradník na střídačce,“ přiznal autor již pěti knížek. Ta zatím poslední se jmenuje Dýchla na mě smrt.

V mužstvu domácího soupeře se ve výborném světle přestavili nestárnoucí matadoři, konkrétně Josef Šobek, Ladislav Gregor, Jiří Ráž, Petr Heptner, Stanislav Ciner, Stanislav Havlín, Petr Líbal a Michal Grolmus.

V normální hrací době skončilo střetnutí smírně 9:9, takže o vítězi rozhodla penaltová loterie. Do branky se za domácí starou gardu postavil Michal Grolmus, za Arabelu spoře oděný Pavel Novotný.

Více štěstí při pokutových kopech nakonec měli domácí borci.

Jediný problém nastal při sérii penaltových rozstřelů, když na trávník vběhl jeden z neukázněných diváků a zpěvákovi Richardu Sacherovi sebral míč. S ním pak následně uháněl několik set metrů mimo areál okenského hřiště. Sacher, společně s „ochrankou“, nelenil, a rozhodl se „rušitele“ dohnat. A podařilo se! „Vzal mi balón těsně předtím, než jsem měl kopat penaltu. To jsem si nenechal líbit a támhle u silnice jsem ho dostihl,“ říkal pak udýchaný Sacher, když se po pár minutách vrátil s míčem na hřiště. Penaltu sice proměnil, pro výběr Arabely to ale nic neřešilo, neboť Okenští zvítězili 5:4.

„Porážka sice zamrzí, ale mně se tady moc líbilo. Byla tu špičková atmosféra, výborná organizace, navíc já dal celkem pět gólů a byl jsem nejlepší na hřišti,“ culil se při krátkém rozhovoru pro Českolipský deník „protekční spratek“ Pavel Novotný, syn známého baviče Petra Novotného a šéfredaktor bulvárního časopisy Spy. „Víte, já mám tuhle lokalitu u Máchova jezera moc rád,“ pochlubil se, a na otázku, proč, odvětil s potutelným úsměvem: „Mám odsud spoustu nádherných zážitků. Tím ale nemyslím ten, když si můj táta před lety na Mácháči rozbil hlavu. Myslím hlavně ty sexuální! Ale dneska už o nich jenom čtu…“

Ve zbývajícím programu se na improvizovaném pódiu postupně představili všichni aktéři Arabela show.

Asi největšího potlesku od 250 přihlížejících se dočkala Marcela Holanová, jež společně s Kamilem Emanuelem Gottem zazpívala mimo jiné i písničku Čau lásko a samozřejmě i další hity.

„Musím poděkovat všem, kteří se na dnešním odpoledni organizačně podíleli. Hlavně klukům z našeho fotbalového oddílu, rozhodčímu Jánskému a sponzorům, mezi něž patří i provozovatelé hospůdky na hřišti manželé Čápovi,“ nechal se slyšet starosta Oken Stanislav Havlín.