Svěřenci trenéra Josefa Vinše obsadili v loňském ročníku KP druhé místo, Arsenal v uplynulé sezoně sice skončil v ČFL desátý, ale kvůli nedostatku financí spadl až do KP.

Vizitka TJ Doksy

Doksům se loňský rok nadmíru vydařil, mužstvo zpoza Máchova jezera totiž skončilo na druhé příčce, přičemž nasbíralo 46 bodů. Družina kouče Josefa Vinše tak měla postoupit do divize, ovšem nakonec se opět přihlásila jen do KP.

Většinu získaných bodů (26) ulovili Dokští v domácím prostředí, kde prohráli pouze s Doubím, Jabloncem nad Jizerou a Hrádkem. Jenže ani na hřištích soupeřů nezaháleli a s dvaceti body jim v této statistice patřilo druhé místo.

Za celou sezónu vstřelili 54 branek, po Jablonci a Pěnčínu tak byli třetím nejlépe střílejícím týmem a s 33 obdrženými góly měli po Jablonci a Hrádku třetí nejlepší obranu. Nejlepším střelcem se stal se čtrnácti přesnými trefami David Bečvařík.

V přípravném období odehrály Doksy čtyři přátelské duely, z nichž pouze jeden vyhrály, když porazily dorostence Varnsdorfu 5:2. Jinak nestačily na Staré Splavy (1:2), Bělou pod Bezdězem (0:4) a v generálce ani na Horky nad Jizerou (1:2). Zajímavostí je, že se v posledním přípravném střetnutí objevil na hřišti také trenér Josef Vinš, který na posledních třináct minut vystřídal Ondřeje Vacka.

Sestava Doks proti Horkám: Kotyk - Stejskal, Vacek J., Vaňátko Michal, Šťastný - Záleský, Sedlák (73. Horčík), Vacek O. (77. Vinš), Kulha - Kolařík, Šimon (63. Jakša). Trenéři: Vinš, Folbrecht.

Vizitka České Lípy

Česká Lípa ještě na jaře nastupovala v České fotbalové lize, jenže po odchodu hlavního partnera se z finančních důvodů přihlásila pouze do krajského přeboru. Z třetiligového kádru zůstal u Ploučnice pouze Petr Müller, trenérské žezlo po Radimu Nečasovi převzal Jiří Ješeta.

Duel Arsenal Česká Lípa Doksy začíná dnes v 17 hodin. Hlavním rozhodčím je Robin Horák, asistenty jsou Jan Krupa a Vojtěch Brož. Delegátem LKFS bude Karel Fischer.

Michal Šandor