Okresní derby mezi přineslo remízu. Stráž prohrála s Bozkovem

Cvikov /I. A TŘÍDA/ - Remízou 1:1 skončilo fotbalové derby v rámci krajské I. A třídy mezi domácím Cvikovem a Mimoní. Bozkov si odvezl tři body ze Stráže pod Ralskem.

3.10.2012

Ilustrační foto.Foto: Pavel Kacerovský

Cvikov - Mimoň 1:1 (0:0)

První poločas měli optickou převahu Cvikovští, ale do šancí se nedostávali. „Mimoň zahrála jak v obraně, tak v útočné fázi opravdu velmi dobře," pochválil sobotního soupeře cvikovský trenér Miroslav Novotný.

Dvě minuty po pauze jeho slova potvrdil útočník Martin Hanoušek, který vyhrál souboj jeden na jednoho a překonal Machačného, který pak ještě několikrát své mužstvo podržel. Jinak byl k vidění oboustranně velmi kvalitní fotbal. V 68. minutě uviděl po druhé žluté kartě kartu červenou hostující Winzig a musel jít předčasně do kabin.

Cvikov početní výhodu využil deset minut nato, kdy se přímo z rohového kopu trefil na zadní tyč s pomocí teče jednoho z obránců Jiskry domácí Sysel 1:1. „Bylo to klasické derby, které přineslo kvalitní fotbal. Bod bych bral, kdybychom jich měli v tabulce o pět víc. Takhle to ale beru jako dvoubodovou ztrátu, protože jsme hráli v domácím prostředí," sdělil Českolipskému deníku cvikovský kouč Miroslav Novotný.

Branky: 78. Sysel - 47. Hanoušek. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 5:5, ČK: 68. Winzig (M). Diváků: 170.

Cvikov: Machačný - Urban, Brenn (70. Kaiser), Kaiser), Jirák, Červenka, Pěnička, Bobelák, Coufal, Knolle, Kuběj (87. Zvára), Sysel.

Mimoň: Michálek - Košek, Feher (42. Matušek), Polák, Eichler, Votápek, Šiška, Válek, Sutr, Winzig, Hanoušek (66. Špaček).

Stráž pod Ralskem - Bozkov 2:3 (1:2)

V souboji dosud elitních celků potvrdili hosté svou dominanci. Oba týmy začaly hrát hned od úvodu pěkně zostra a šance se střídaly na obou stranách. Úvodní tlak měli domácí, ale postupně převzal iniciativu lídr tabulky a ve 23. minutě zásluhou Červeného z trestného kopu také otevřel skóre.

Další gól přidal ve 34. Věchet, který vyrovnal, ale ještě do půle překlopil misky vah na stranu hostů Makula. Oba celky pokračovaly v aktivitě i po změně stran. Strhující zápas nabídl velkou porci šancí na obou stranách. Domácí hráli proti lídrovi tabulky hodně odvážně a v 61. minutě se dočkali vyrovnání.

O osudu zápasu pak ale hlavou rozhodl hostující Havel. A když Maňák v brance přiváděl dál domácí k šílenství, odvezli si hosté tři body!

Branky: 37. Věchet, 63. Moravčík - 23. Červený, 40. Makula, 76. Havel. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 1:3. Diváků: 250.

Další zápasy I. A třídy:

Harrachov - Hejnice 4:1 (3:0). Branky: 8. Sedlmajer, 14. Horáček z pen., 45. Pešat, 65. Halama - 48. Berka. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 2:3. Diváků: 150.

Lomnice - Frýdlant 1:2 (1:1). Branky: 45. Drábek - 15. Řepa, 68. Coufal. Rozhodčí: Nešněra, ŽK: 1:4. Diváků: 80.

Jilemnice - Mírová 1:2 (1:0). Branky: 13. Princ - 48. Krejčík, 69. M. Jíra. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 1:5, ČK: 83. Ráliš, 89. Hejduk (oba M). Diváků: 120.

Krásná Studánka - Stráž nad Nísou 1:1 (0:0). Branky: 56. J. Hájek - 84. vlastní. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 5:1. Diváků: 200.

Horní Branná - Raspenava 4:1 (3:1). Branky: 2. a 12. Nýdrle, 14. Pešina, 88. Šimek - 41. Martin Zeman. Rozhodčí: A. Brož, ŽK: 3:4. Diváků: 120.

I. A třída Libereckého kraje.

Autor: Radek Valenta, Jaroslav Pich

3.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Děti pomáhají svým rodičům volit.
87

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Archeologické muzeum sídlí v budově bývalé městské šatlavy v historickém centru České Lípy.

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Cizinec boural pod vlivem drog a v kradeném autě

Cvikov – Až osmileté vězení hrozí jednatřicetiletému muži z Polska, který pod vlivem drog a s ukradeným autem boural u Kunratic u Cvikova.

OBRAZEM: Rybáři vylovili Horecký rybník ve Stráži

Stráž pod Ralskem - Především kapry, ale i sumce vylovili rybáři během tradičního výlovu z Horeckého rybníka ve Stráži pod Ralskem.