V okresním přeboru si tříbodovou radost udělala Dolní Libchava, která zdolala Žandov 3:2, stejným výsledkem vyhrály ve III. třídě Noviny nad domácím Brništěm.

Okresní přebor mužů

Dolní Libchava - Žandov 3:2 (1:0)

Na umělé trávě v České Lípě byli první poločas Libchavští lepším týmem a hosty několikrát podržel gólman. Žandov se zaměřil spíše na nakopávání balonů na své útočníky, ale s tím si domácí obrana většinou dobře poradila. Ke konci prvního poločasu se z dorážky prosadil domácí Nešický, a tak šla do kabin Libchava s náskokem 1:0.

Druhý poločas už byl vyrovnanější a šance se střídaly na obou stranách. Hostům se podařilo i vyrovnat, ale krátce nato zásluhou Kukala šla Libchava znovu do vedení 2:1.

Poté zase chvíli dominovali oba brankáři, kteří svá mužstva několikrát podrželi. Deset minut před koncem Žandov opět vyrovnal, a když už všichni diváci čekali na pokutové kopy, tak se v 90. minutě trefil opět Nešický, jenž podtrhl svůj výborný výkon a vystřelil Libchavě 3 body.

Branky: Nešický 2, Kukal - Jánošík, Semerád. Rozhodčí: Fišer.
Sestava vítězů: Macek - Nešický, Mígl, Havelka, Lebduška - Kadeřábek, Koros, Dušánek, Kaňkovský - Los, Balvín (Kukal, Matějíček).

close Okresní přebor Českolipska. zoom_in

Okresní soutěž mužů:

FK Brniště - SK Noviny 2:3 (2:1)

Hosté hráli od 28. minuty bez vyloučeného kapitána Jindry (po 2. ŽK) a přesilovku využili domácí hráči za deset minut, když se trefil M. Kopecký. Jenže po třech minutách bylo srovnáno, to Sukovatý lobem překonal domácího brankáře.

Ve 43. však Brniště opět vedlo a znovu díky M. Kopeckému 2:1. „Ve druhém poločase bylo naším cílem navýšit skóre, jenže znovu jsme vyhořeli na proměňování šancí," přiznal Ladislav Zlatohlávek, sekretář FK Brniště.

Hostům se pak podařilo po chybě domácích v 78. minutě vyrovnat, a když už to vypadalo na remízu a penaltový rozstřel, tak oslabené Noviny minutu před koncem využily kiks domácí obrany a senzačně otočily na 2:3!

Branky: Kopecký M. 2 - Sukovatý 2, Žeňka. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (28. Jindra). Rozhodčí: Jankech, Hejl, Marek Z. Diváků: 50.
Sestava domácích: Trégr M. - Luft Petr -Trégr J. (59. Stareček), Gutkais, Luft David - Větrovský, Stand O., Kopecký P. - Luft Pavel ml., Stand P. (46. Löbl), Kopecký M. Trenér Pavel Horáček.

close Okresní soutěž Českolipska. zoom_in