Největším hitem byl duel v Žandově, kde v tabulce druhý Spartak hostil vedoucí Jestřebí.

Hosté po 45 minutách prohrávali 0:2, ale po změně stran se situace na hřišti otočila. Jestřebští nejprve zásluhou Martina Kolaříka snížili, aby si po hodině hry tečovanou střelu od Tomáše Karase srazil domácí Václav Pluhař do sítě. Ve zbývajících minutách se oba celky smířily s penaltovým rozuzlením, ve kterém více štěstí měli hosté.

„Takové štěstí máme celý podzim," glosoval kouč vítězného mužstva Pavel Kolář a pokračoval: „Domácí byli v prvním poločase lepší, hráli po větru a s námi to nevypadlo vůbec dobře, přiznal. Po změně stran se však jeho mužstvo vzchopilo. „Klukům jsem o přestávce nic nevytýkal, sami vědí, co mají hrát. A jsme když snížili, tak jsme byli o malinko lepší a zaslouženě srovnali na 2:2. Musím ale říct, že to byl remízový zápas," uznal trenér Kolář.

Sledovaný byl také příměstský duel mezi Dolní Libchavou a českolipskou Lokomotivou, ve kterém proti sobě nastoupili sourozenci Pavel a Petr Lebduškovi. Lokomotiva vedla do přestávky o dvě branky, jenže pak se dvakrát trefil právě domácí Pavel Lebduška a bylo srovnáno. Tři minuty před koncem vrátil vedení na stranu České Lípy Viktor Česenek, a když už probíhalo nastavení, stačil Tabulka OP mužů po 12. kole.Zdroj: Deníkšťastně vyrovnat nestárnoucí kanonýr Antonín Koros, jenž si vynutil penalty. Po nich brali dva body hosté. „Na můj vkus byl závěr zápasu až moc hektický, i když chápu, že se domácí snažili vyrovnat. Podle mého názoru by ale ten gól na 3:3 platit neměl, protože situaci předcházel faul na gólmana," svěřil se Jaroslav Koutecký, který utkání osobně sledoval.

Jisté je, že českolipská Lokomotiva neztrácí kontakt s vedoucím duem a v klidu se může připravit na další sousedské derby doma se Sosnovou.

VÝSLEDKY 12. KOLA OP

Bukovany – Stružnice 1:0 (1:0). Branky: 17. Svoboda Lukáš. Rozhodčí: Řezáč.
Horní Police – Dubice 1:4 (1:1). Branky: 6. Benda Tomáš (pen.) – 22., 68. a 89. (pen.) Gorol Anton, 65. Podrazil Petr. Rozhodčí: Klimt
Kravaře – Svor 2:3 (2:1). Branky: 42. Šubrt David, 44. Koutný Jan – 16. Koten David, 55. Koten David, 56. Rudinský Lukáš. Rozhodčí: Zlatník. ČK: Ledl, Kubišta – Kužel.
Žandov – Jestřebí 2:3 (2:0) po pen.: 2:4. Branky: 17. Štrupl Pavel (pen.), 27. Džudža Ondřej – 52. Kolařík Martin, 66. Pluhař Václav (vl.). Rozhodčí: Folk.
Sosnová – Zákupy 2:1 (2:1). Branky: 11. Jilemnický Daniel, 17. Hamata Tomáš – 7. Müller Tomáš. Rozhodčí: Mengr.
Dubá – Dubnice 3:1 (0:0). Branky: 60. Vaněk Josef, 65. Šverma Martin, 90. Sloup Jakub – 78. Svítek Michal. Rozhodčí: Řezáč.
D. Libchava – Loko Č. Lípa 3:4 (0:2) po pen.: 0:3. Branky: 56. a 64. Lebduška Pavel, 90. Koros Antonín – 24. Horáček Miroslav, 28. a 87. Česenek Viktor. Rozhodčí: Švec Jaroslav, ŽK:5:1.