Kameničtí nezaváhali v Dubé a dvě kola před koncem už nikým nemůžou být dostiženi. Jediný otazník visí nad tím, kdo se bude tzv. poroučet. „Namočené" jsou čtyři týmy, mezi kterými je minimální rozdíl.

Ze sedmi odehraných zápasů 24. kola se hned v pěti z nich rozhodovalo až na pokutové kopy, což historie této soutěže, kdy se pravidlo o závěrečných penaltách zavedlo, nepamatuje.

Skalice B - Svor 2:3 (0:1) po pen. 3:4

Vyrovnaný duel začali lépe hosté, kteří dvakrát vedli o jeden gól, ale domácí rezerva pokaždé srovnala, naposledy dvě minuty před koncem. O zisku dvou bodů pro Svor tak rozhodly penalty.

Branky: 60. Kohout Jakub, 88. Pollach Tomáš - 4. Drábek Milan, 77. Augusta Jaroslav. Rozhodčí: Folk, ŽK: 1:1. Diváků: 50.

Dubá - Kamenice 1:2 (1:2)

Na jaře velmi dobře hrající Slavoj se opírá především o kvality kanonýra Liloslava Vokolka, jenž také otevřel skóre. Svěřenci Jiřího Pokorného ale moc dobře věděli, že pokud v Dubé získají alespoň jeden bod, stanou se dvě kola před koncem přeborníky. Proto také zabrali a do přestávky využili dvě chyby v domácí obraně. Ve druhé části měly šance oba týmy, ovšem skóre se nezměnilo.

„Byl to oboustranně hezký zápas. Dubá potvrdila, že má velmi dobrý mančaft," uvedl trenér Jiří Pokorný. Na otázku Deníku, zda má Kamenice zájem o krajskou soutěž, odpověděl: „Zatím je to otevřené. Musíme si o tom promluvit a v sobotu rozhodneme, jestli do I. B třídy půjdeme, nebo ne."

Branky: 8. Vokolek Miloslav - 22. Serdel Jakub, 35. Miklovič Milan. Rozhodčí: Špáta, ŽK: 1:4. Diváků: 70.

Dubice - Kravaře 3:2 (1:1) po pen. 5:4

Kravaře se favorita nezalekly, proti domácí Dubici sehrály více než vyrovnanou partii a připisují si bod.

Branky: 39. Bárta Tomáš, 55. Vodrážka Pavel - 9. Koutný Jan, 50. Šubrt David. Rozhodčí: Jankech, ŽK: 2:2. Diváků: 50.

Dolní Libchava - Horní Police 0:4 (0:2)

Libchavští tentokrát selhali střelecky, nikoliv herně, jenže hosté proměnili své šance.

Branky: 16. a 20. Šamša Lukáš, 80. a 87. Heřmánek Pavel. Rozhodčí: Řezáč, ŽK: 0:2. Diváků: 50.

Dolní Libchava - Horní Police 0:4 (0:2).

Sosnová - Velký Valtinov 2:3 (1:2) po pen. 5:6

Hosté byli sedm minut od tříbodové výhry, díky které by se na soupeře v tabulce před sebou bodově dotáhli. Přesto vyhráli alespoň na pokutové kopy.

Branky: 6. Hamata Tomáš, 83. Gavlík Antonín - 16. Vimer Václav (pen.), 35. Štembera Jaroslav. Rozhodčí: Švec Jaroslav, ŽK: 4:1. Diváků: 60.

Cvikov B - Žandov 1:2 (0:0) po pen. 5:6

Domácí hrají o záchranu, proto vše vsadili na vítězství. To jim sebral těsně před koncem žandovský Lhotka a při penaltách byli šťastnější hosté.

Branky: 62. Zvára Patrik (pen.) - 86. Lhotka Josef. Rozhodčí: German, ŽK: 2:4. Diváků: 60.

Bukovany - Stružnice 1:2 (0:0) po pen. 7:8

Branky: 88. Fulier Štefan -  61. Merenus Luboš (pen.). Rozhodčí: Volf, ŽK: 3:1. Diváků: 50.

Okresní přebor Českolipska.

Příští kolo: Sosnová - Bukovany, Velký Valtinov - Dubice, Kamenice - Skalice B, Kravaře - Cvikov B, Žandov - Dubá, Svor - Dolní Libchava, Horní Police - Stružnice