Okresní přebor konečně začal. Lídr ze Zákup poprvé prohrál

Českolipsko - II. třída OP: Prvním přemožitelem vedoucího mužstva tabulky v sezoně se stala Dubá!

10.4.2013

Dolní Libchava - Loko Česká Lípa 3:2.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Šest zápasů bylo odehráno v 16. kole nejvyšší okresní fotbalové soutěže, které se odehrálo jako první jarní. A hned přineslo velké překvapení: dosud neporažený vedoucí celek Zákup poznal v této sezoně svého premiérového přemožitele. Stal se jím Slavoj Dubá, který lídra tabulky pokořil po vítězství 4:1.

A protože druhá Dolní Libchava zdolala českolipskou Lokomotivu, náskok Zákupských se ztenčil na dva body.

Brniště - Stružnice 2:3 (2:1)

V tomto zápase se jako první radovali hosté, kteří na konci první čtvrthodiny využili rohový kop. Po deseti minutách byl faulován domácí hráč ve vápně a rozhodčí nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil Milan Zelenka. Po dalších deseti minutách nejprve Jaroslav Zelenka nastřelil tyč a míč vrátil do branky zcela nekrytý Michal Kopecký.

Brniště tak rázem vedlo, ale své další šance nevyužilo. Stružnice nastoupila do druhé půle lépe a hned ve druhé minutě se jí po rychlém brejku a chybě domácí obrany podařilo vyrovnat. „Hosté měli ve druhém poločase víc šancí, my se spíš bránili. Přesto jsme mohli dát vedoucí gól, ale klukům scházel klid v zakončení. V závěru se nám zranili dva hráči, a to Šauer a Jarda Zelenka, čehož hosté využili pět minut před koncem," vylíčil rozhodující momenty II. poločasu sekretářLadislav Zlatohlávek.

Branky: 25. Zelenka M. (pen.), 35. Kopecký M. - 14. Fletcher, 47. Merenus, 85. Koždoň B. Rozhodčí: Jánský. Diváků: 40.

Sloup - Polevsko 4:0 (2:0)

Vítěz zimního turnaje v Mimoni hned od začátku převzal otěže zápasu do svých rukou a po střelách Dostála a Kašpara zvonily tyče a břevna. Pak Tománek neproměnil penaltu, ale vše si odčinil za chvíli, kdy vstřelil úvodní gól Sokola, a před přestávkou zvýšil na 2:0 Lidmila.

Ve druhém poločase Polevsko několikrát nebezpečně zahrozilo, ovšem klid do domácích řad vnesli Malič a Bezouška, kteří upravili na konečných 4:0.Branky:Tománek, Lidmila, Malič, Bezouška.

Sestava vítězů: Lacina - Stejskal, Kočí, Malič, Dostál, Kašpar, Tománek, Vik, Lidmila, Bezouška, Nečas (Žák, Šup, Vorlík).

Dolní Libchava - Loko Česká Lípa 3:2 (1:1)

Dolní Libchava - Loko Česká Lípa 3:2.Na těžkém terénu si oslabení domácí v prvním jarním zápase vedli dobře. I když to byl spíš bojovný fotbal, tak si Libchavští připravili více šancí a zaslouženě vyhráli. Nejprve se po centru Korose trefil hlavou Kaňkovský, o tři minuty z brejku vyrovnal Zlatníček.

Po pauze se nejdřív po faulu na Kukala kopala penalta, kterou Koros neproměnil, ale z následné dorážky se nemýlil, poté přetažený centr Dušánka napálil z voleje do sítě Kukal. Hosté v závěru už jen snížili opět Zlatníčkem a domácí si zaslouženou výhru pohlídali. Zápas s přehledem odřídili rozhodčí Švec, Kutílek a Copko.

Branky: Kaňkovský, Koros, Kukal - Zlatníček 2.

Skalice B - Kamenice 3:2 (1:1)

Slušné utkání s mnoha šancemi před oběma brankami rozhodl o domácí výhře Lukáš Martínek nádhernou střelou ze 30 metrů. Před návštěvou 50 diváků odřídil tento duel s naprostým přehledem rozhodčí Král a jeho asistenti na pomezí.

Branky:Vojtěch Daniel 2, Lukáš Martínek - Blaha Martin, Sedláček Pavel. Rozhodčí: Král Jaroslav - Táborský Josef, Rosenberg Dominik.

Kravaře Zahrádky 0:0

Výkon obou celků zhodnotil jeden ze skalních domácích fandů FK Loko Kravaře takto: „Dnes to není na pivo, ale na kořalku, nedá se na to koukat!" Kravaře jsou v tabulce osmé a následující neděli hostí od 16.30 hodin nebezpečný Sloup. Ten je třetí.

Rozhodčí: Folk - Jankech, Marek. Diváků: 50.

Zákupy Dubá 1:4 (0:2)

Dubá domácí celek zaskočila, tři branky vstřelila po standardních situacích a poslední gól přidala v 90. minutě do otevřené obrany. Čestný úspěch domácích vstřelil Dostál. Utkání s přehledem řídila trojice Janovský, Hamada, Švec.

Branky: Dostál - Lodinský M. 2, Soukup M., Šíma L.

Okresní přebor Českolipska.

10.4.2013 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 15 000 Kč

Číšníci a servírky Číšník/servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Restaurace Stará Lípa v ulici Liberecká 16 v České Lípě., Benefity: strava zdarma., Požadujeme příjemný vzhled a vystupování, spolehlivost, zkušenosti, První kontakt telefonicky na tel: 775 322 054 nebo e:mailem na catering@gurmancl.cz.. Pracoviště: Gurmán cl s.r.o. - česká lípa - 001, Liberecká, č.p. 16, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Jan Dlouhý, +420 775 322 054.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 25 000 Kč

Pomocní kuchaři Pomocný kuchař / kuchařka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hotel Morris **** v České Lípě hledá do svého kolektivu pomocného kuchaře /kuchařku. Požadujeme : praxe je vítána, ale není podmínkou, spolehlivost, přátelské a profesionální vystupování a nadšení z vaření. Vaše Cv zasílejte na uvedenou mailovou adresu .. Pracoviště: Hotel morris ****, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 132, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Kariera@hotelmorris.cz, +420 774 708 398.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 20 450 Kč

Sociální pracovníci specialisté v oblasti péče o děti a mládež (kromě péče o zdravotně postižené) Kurátor/kurátorka pro děti a mládež. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20450 kč, mzda max. 30750 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika pracovní pozice: sociální práce s dětmi, které spáchaly trestný čin nebo čin jinak trestný a s dětmi páchajícími přestupky. Plnění úkolů orgánu sociálně-právní ochrany dětí., Místo výkonu práce: Městský úřad Česká Lípa, Platové podmínky a platové zařazení: 11. platová třída, která podle platného katalogu prací odpovídá nejvýše zařazenému vykonávanému druhu práce (platová třída je v tarifním rozpětí od 20 450 do 30 750 Kč podle zápočtu let odborné praxe), osobní příplatek dle ust. , § 131 zákoníku práce, zvláštní příplatek dle ust. § 129 zákoníku práce, Předpokládaný termín nástupu: dle dohody, Pracovní poměr bude sjednán na dobu: neurčitou, Zákonné předpoklady: úředníkem se může stát fyzická osoba, která je státním občanem České republiky (případně i cizím státním občanem a má v České republice trvalý pobyt), dosáhla věku 18 let, je způsobilá k právním úkonům, je bezúhonná, ovládá jednací jazyk, a splňuje další předpoklady pro výkon správních činností stanovené zvláštním právním předpisem (např. kvalifikační předpoklady stanovené zákonem), Kvalifikační předpoklady: vysokoškolské vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání dle ust., § 110 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, Poznámka: úředník je povinen do 18 měsíců od vzniku pracovního poměru prokázat zvláštní odbornou způsobilost dle vyhlášky č. 512/2002 Sb., Požadavky stanovené městem Česká Lípa pro uchazeče:, -znalost související legislativy (zákon č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí a jeho novelizované podoby, správní řád), -komunikační schopnosti, sociální cítění, vstřícnost, -výborná znalost práce s MS Office, znalost sociálních agend , -řidičské oprávnění sk. B - aktivní řidič, Nabízíme: 5 týdnů dovolené, 4 sick days, prémie, pružná pracovní doba, stravování formou jídelních kupónů, příspěvek na penzijní připojištění, pravidelné zvyšování kvalifikace formou školení, služební mobilní telefon. , Písemná přihláška uchazeče k vyhlášenému výběrovému řízení musí obsahovat:, jméno, příjmení, titul uchazeče - datum a místo narození - státní příslušnost - místo trvalého pobytu - číslo občanského průkazu (nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana) - název příslušné funkce, o kterou se uchazeč uchází - datum a podpis uchazeče, K přihlášce uchazeč připojí:, -životopis, ve kterém jsou uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech,, -výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší 3 měsíce, u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením),, -úředně ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání , Lhůta pro podání přihlášky do: 24. 8. 2018 - 12:00 hodin , Způsob podání přihlášky: obálku označenou "VŘ - kurátorka / kurátor pro děti , a mládež" zaslat na adresu: Tajemník MěÚ, Městský úřad, nám T. G. M. č. p. 1., 470 36 Česká Lípa nebo předat osobně v podatelně MěÚ Česká Lípa., Po ukončeném výběrovém řízení si mohou uchazeči svoje doklady a ostatní písemnosti osobně vyzvednout v oddělení personalistiky a mezd - následně budou tyto protokolárně skartovány., Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu. Pracoviště: Městský úřad česká lípa, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Málková, +420 487 881 116.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 10 000 Kč

Pomocní pracovníci v rostlinné výrobě Pomocný pracovník v zemědělství. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 10000 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Ranč Heřmaničky u České Lípy, Místo vhodné i pro osoby OZP - vymezená chráněná pracovní místa. Nabízíme práci na plný či na zkrácený úvazek. , Jedná se o drobné práce, zkušenost v zemědělství vítána., Schůzku nutné domluvit předem telefonicky!, Vyučení v oboru zemědělství výhodou!. Pracoviště: Ing. vladimír matoušek - ranč heřmaničky, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Vladimír Matoušek, +420 608 023 223.

Bor s přehledem vyhrál další přípravný zápas

Mistrovství světa ve wakeboardingu a wakeskatingu National championships 2018.
50

Štěrba ze Sigmy před největším duelem kariéry: Čekáme jiný zápas než doma

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Ještě na jaře sledoval tažení olomouckých fotbalistů za pohárovou Evropou jen z lavičky. Navíc z té karvinské, kde obránce Jan Štěrba hostoval, ale kýženého herního vytížení se nedočkal. Dnes nastoupí v kazašském Almaty k jednomu z největších zápasů své dosavadní kariéry.

-

Gambrinus vylepšil fotbalistům v Lomu posezení

Lom – Po fotbale žízeň a do ruky Gambrinus. Tohle spojení se vyplatilo fotbalovému klubu SK Viktoria Lom. Místní oddíl se totiž přihlásil do soutěže od Gambrinusu Kopeme za fotbal, ve které nakonec místní dosáhli na třicetitisícovou odměnu.

Hofmann zastínil i Kadlece. Utkání s Olomoucí bylo výjimečné, přiznává

/ROZHOVOR/ Odehrál nejlepší zápas kariéry, poprvé v jednom utkání nejvyšší české fotbalové soutěže vstřelil dvě branky. Stoper Slovácka Stanislav Hofmann byl ústřední postavou domácího mužstva proti silné Olomouci.