Okresní přebor: Libchava zdolala třetí Sloup a vzdálila se mu na sedm bodů

Českolipsko - Největším hitem uplynulého kola byl zápas mezi druhou Dolní Libchavou a třetím Sloupem. Tři body si vybojovali domácí zásluhou přesné hlavičky Pavla Jandače.

16.5.2013

Dolní Libchava - Sloup 1:0 (0:0).Foto: Deník/Jaroslav Marek

Dubá - Kamenice 2:2 (1:0)

Slavoj klidně mohl vést v první části hry o pět gólů, po přestávce však domácí přestali hrát, Kamenice se zlepšila a zařídila obrat skóre. Domácí celek vyrovnal čtvrt hodiny před koncem po krásné kombinační akci. Branky: Porsch (pen.), Kamarád Serdel Jakub, Petrnek. Rozhodčí: Bahník Vágner, Otčenášek. Diváků: 60.

Brniště - Zákupy 1:6 (0:2)

Prvních 25 minut se hrála vyrovnaná partie. Pak hosté využili dvě chyby domácích zadáků po sobě a vedli. Po hodině hry se zranil domácí Kuchař, musel být střídán, načež hosté dali brzy další dvě branky. Brniště vstřelilo čestný úspěch až v 89. minutě. Branky: Zelenka J. Serdel 2, Štummer 2, Březina, Vinš. Rozhodčí: Švec. Diváků: 80.

Dolní Libchava - Sloup 1:0 (0:0).Dolní Libchava - Sloup 1:0 (0:0)

Domácí začali lépe, ale na dobře organizovanou obranu soupeře dlouho nemohli najít recept. Největší šanci prvního poločasu neproměnil Vrabec, který z jasné pozice netrefil bránu. Druhý poločas začal podobně, domácí tlačili, ale do mnoha šancí se nedostávali, až v 65. minutě se po standardní situaci trefil hlavou Pavel Jandač. Libchavští si pak vedení bez větších problémů udrželi. Branka: Jandač. S přehledem řídil Janovský.

Stružnice - Polevsko 3:2 (2:1)

Na těžkém terénu a za deště se hrál pěkný zápas. Polevsko se ujalo vedení již po 10 minutách, ale Stružnice dvěma góly Koždoně a Ráce do poločasu zápas otočila. Ve druhém dějství se hrálo oboustranně útočně a s řadou šancí. Patnáct minut před koncem Polevsko z přímého kopu vyrovnalo, ovšem hned za pět minut rozhodl o výhře Stružnice Peterson, a to i díky tomu, že Polevsku nebyl v závěru uznán gól kvůli ofsajdu. Branky za domácí: Koždoň, Rác, Peterson. Rozhodčí: Hybler. Diváků: 30.

Zahrádky - Kamenický Šenov 2:1 (1:0)

Byl to vyrovnaný souboj dvou mužstev z dolních pater tabulky. Rozhodující gól padl v posledních minutách, a proto radost Zahrádek byla pochopitelná. Branky: Machač, Lebduška Doležal. Rozhodčí: Hamada.

Kravaře Skalice B 4:1 (3:1)

Jako noc a den jsou na jaře výkony kravařské Lokomotivy. Tentokrát byl její výkon výborný, proto zaslouženě zvítězila, i když dohrávala bez jednoho vyloučeného. Branky: Koutný 2, Gvizd, Starý Kvasnička. Rozhodčí: Mengr, Volf, Hartig. ČK: 1:0 (Trégr Jakub). Diváků: 60.

Lokomotiva Česká Lípa - Nový Oldřichov 1:2 (0:0)

Okresní přebor Českolipska.

16.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Děti pomáhají svým rodičům volit.
87

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Archeologické muzeum sídlí v budově bývalé městské šatlavy v historickém centru České Lípy.

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Cizinec boural pod vlivem drog a v kradeném autě

Cvikov – Až osmileté vězení hrozí jednatřicetiletému muži z Polska, který pod vlivem drog a s ukradeným autem boural u Kunratic u Cvikova.

OBRAZEM: Rybáři vylovili Horecký rybník ve Stráži

Stráž pod Ralskem - Především kapry, ale i sumce vylovili rybáři během tradičního výlovu z Horeckého rybníka ve Stráži pod Ralskem.