Poslední tři kola zbývají do konce podzimní části fotbalového okresního přeboru Českolipska a na čele průběžné tabulky začíná být rušno.Vedoucí Dolní Libchava má dvoubodový náskok před konkurentem z Dubice a pouhé čtyři bodíky ztrácí třetí Velký Valtinov. To se ale může brzy změnit, protože přímý duel mezi Dubicí a Libchavou je na programu již tuto sobotu od 14.30 hodin na hřišti Spartaku!

Opačné starosti mají v Kravařích, kde fandové zatím stále marně čekají na první výhru. Dočkají se už třeba v následujícím kole doma proti béčku Cvikova?

Skalice B - Velký Valtinov 2:4 (1:1)

Mladý celek hostujícího mužstva předvedl kvalitní hru a zaslouženě vyhrál. Sedm minut před koncem za stavu 2:3 mohl vyrovnat domácí Martínek, ale nastřelil jen tyč a hned z protiútoku vstřelili hosté čtvrtý gól.

Branky: Hlavinka, Kaiser - Štembera 2, Vosecký, Doubek. Rozhodčí: Mengr. Diváků: 60.

Dolní Libchava - Kravaře 5:1 (0:1)

Libchavští se potýkají s marodkou, sestavu poskládali na poslední chvíli, přesto měli od začátku navrch. Spalovali však šance, za což je hosté potrestali a poločas vyhráli. 1:0. V tom druhém už domácí začali své šance proměňovat. Nejdřív našel Vrabec Kaňkovského (1:1), poté po faulu na Bardu kopali domácí standardku a Jandač tečoval balon kolem brankáře 2:1. Pak se trefil i kanonýr Vrabec, jenž hlavičkou o zem zvýšil na 3:1. Hosté přestali stíhat a Libchava měla zápas pod kontrolou.

Dolní Libchava - Kravaře 5:1 (0:1).A přišla i chvíle pro nestárnoucího Bardu, kdy šel Pospíšil sám na branku, trefil ale jenom tyč a gólovou dorážku obstaral právě Barda. Tečku za výborným druhým poločasem udělal opět Jandač, který dorážel Skořepovu hlavičku.

Branky za domácí: Jandač 2, Kaňkovský, Vrabec, Barda. Rozhodčí: Král Böhme, Jánský (výborní). Sestava vítězů: Macek - Lebduška, Dušánek , Havelka, Kukal - Kaňkovský, Jandač, Koros, Barda - Vrabec, Pospíšil, (Skořepa). Trenér Zdeněk Drahotský.

Kamenice - Kamenický Šenov 2:0 (1:0)

V utkání nevalné úrovně ukázali domácí větší vůli po vítězství a po čtyřech zápasech bez výhry si zaslouženě připsali do tabulky plný bodový zisk, který by rádi věnovali novomanželům Divišovým, nejvěrnějším fanouškům klubu, kteří byli v sobotu oddáni jen hodinu před utkáním. Před třiceti diváky poklidný zápas bez problémů odřídil zkušený sudí Jankech.

Branky: Jerson, Kisty. Rozhodčí: Jankech. Sestava vítězů: Erben - Sedláček M., Serdel, Jerson, Uhrecký - Kisty, Suk, Blaha, Zajíček - Sedláček P., Miklovič (Pokorný).

Holany - Dubá 3:1 (1:0)

Zajímavý a bojovný fotbal skončil výhrou nováčka. Hosté, kteří hráli od 36. minuty bez vyloučeného gólmana Dvořáka, bojovali a po přestávce vyrovnali, ovšem vzápětí zvýšil domácí Bečvařík na 2:1 a dvacet minut před koncem zpečetil výhru Dynama Havlásek, který z poloviny hřiště zaskočil náhradního brankáře Dubé 3:1.

Branky: 30. a 56. Bečvařík, 69. Havlásek - 51. Beneš. Rozhodčí: Jánský, ČK: 0:1 (36. Dvořák). Diváků: 60.

Zahrádky - Dubice 0:3 (0:3)

už v 5.min. Podrazil poslal před branku nadýchaný centr a Gorol hlavičkou otevřel skóre 0:1 Ve 23.min. utekl všem Ráliš, přihrál pod sebe na Bártu, ale ten z první trefil pouze brankaře. Ve 28. minutě po závaru před domácí brankou, nastřelil Podrazil tyč. Ve 37. minutě hosté po zdařilé kombinaci zvýšili náskok na 2:0, když technickou střelou k tyči zakončoval Grobarčík. O šest minut později po další kombinací Grobarčíka s Rálišem zakončil nekompromisní střelou pod břevno opět Gorol 0:3.

Ve II. poločase zahodila Dubice tři obrovské šance, nejprve Ráliš netrefil z malého vápna branku a po něm stříleli z bezprostřední blízkosti nad Bárta s Gorolem. Domácí mohli korigovat po rohovém kopu, ale veterán Hruška hlavičku Jelínka k tyči zázračně vytěsnil na rohový kop, stejně tak následnou tvrdou střelu jednoho z domácích borců. Ve zbytku zápasu si již hosté výsledek pohlídali. Utkání výborně odřídil rozhodčí Janovský.

Branky: Gorol 2, Grobarčík. Sestava vítězů: Hruška - Székely, Proch, Dutka, Podrazil - Gorol, Hájek, Grobarčík, Vodrážka - Ráliš, Bárta. Trenér Zdeněk Pětioký.

Loko Česká Lípa - Stružnice 5:2 (2:1)

Domácí hráče zaskočil už v 5. minutě hostující V. Koždoň, který otevřel skóre. Lokomotiva se však rozjela na plnou páru a čtyřmi góly skóre otočila ve svůj prospěch. Stružnický Sokol sice snížil na 4:2, ale poslední slovo měl Lebduška, který skóre zápasu uzavřel.

Branky: Lebduška 2, Horáček 2, Beneš - V. Koždoň, M. Sokol. Rozhodčí: German. Sestava Loko: Kapras - Volejník (14. V. Horáček), Šindelář, Rajšner, Byrtek, M. Horáček, Lebduška (62. Kosťun), Beneš, Čihák Zlatníček, Kliment (75. Jan Volešák). Trenéři Radek Novák a Jaroslav Volešák.

Cvikov B - Nový Oldřichov 4:1 (3:0)