Kamenice na domácím hřišti podlehla Sosnové, takže jeho pronásledovatel z Dubice snížil náskok na tři body. A v nadcházejícím kole je na programu mač právě mezi Dubicí a Kamenicí!

V uplynulém dějství si s velkou chutí zastřílela Dubá ve Stružnici, Kravaře „sfoukly" bukovanskou Družbu a Horní Police si stejným výsledkem poradila s rezervou Cvikova.

Stružnice - Dubá 0:8 (0:5)

Byla to fotbalová škola od Dubé, jež přijela do Jezvé v dobrém rozmaru a od prvních do posledních minut kralovala. Střelecky se znovu prosadil Vokolek, autor hattricku, a čtyři góly vstřelil 18letý mladík Demeter.

Branky: 9., 15. a 64. Vokolek Miloslav, 34., 36., 82. a 85. Demeter Miroslav, 41. Šverma Martin. Rozhodčí: Švec Martin - Marek Král. ŽK: 1:1. Diváků: 30.

Kravaře - Bukovany 5:0 (2:0)

Pět gólů od Kravař do sítě Bukovan čekal jen málokdo, každopádně fotbal se hraje na branky. Hosté si odvezli nejen porážku, ale obdrželi i šest žlutých karet.

Branky: 39. a 83. Šubrt David, 44. Šena Pavel, 65. Suchan Marek, 88. Uhlíř Michal. Rozhodčí: Marek Miloš - Böhme Ladislav, ŽK: 0:6. Diváků: 50.

Žandov - Velký Valtinov 4:2 (1:0)

Domácí po třech porážkách konečně zabrali, zejména zásluhou dvojice Džudža, Štrupl. Nejprve utekl Džudža a své sólo zakončil přesně. Hosté nehráli špatně, ale nedokázali v první půli překonat obranu Žandova. Ten ve 2. poločase odskočil na rozdíl tří branek zásluhou Štrupla, jenž po perfektních přihrávkách od Džudžy a Vaníčka ml. skóroval do prázdné brány.

Pote vykřesali naději Valtinovští, kdy se po rohu trefil Čermák. Domácí Štrupl ale v 88. min. završil hattrick a bylo hotovo. Soupeř stačil upravit v nastavení na konečných 4:2. Velice slušně hrané utkání v pohodě zvládli rozhodčí Kapoun s asistentem Jánským.

Branky: 3. Džudža Ondřej, 50., 53. a 88. Štrupl Pavel - 61. Čermák Filip, 92. Novák Libor. Rozhodčí: Kapoun Karel - Jánský Josef, ŽK: 0:1. Diváků: 60.

Horní Police - Cvikov B 5:0 (3:0)

O vítězi bylo rozhodnuto již po prvním poločase, poté se hosté s porážkou smířili.

Branky: 10. Kalina David, 16. Benda Tomáš, 40. Flieger Miroslav, 57. Nývlt Petr, 78. Heřmánek Pavel. Rozhodčí: Jankech Táborský (bez karet). Diváků: 30.

Kamenice - Sosnová 1:2 (0:0)

Pouze průměrná hra stačila Sosnové k výhře nad vedoucím mužstvem. „K zoufalému výkonu našeho týmu se přidal i rozhodčí Mengr, který opět ukázal, jak otrávit radost z fotbalu hráčům i divákům," konstatoval domácí trenér Jiří Pokorný.

Branky: 1. Vrána Karel - 16. Hamata Tomáš, 44. Sameš Zdeněk. Rozhodčí: Mengr Jiří, ŽK: 2:2, ČK: 0:1 (73. Vokoun Jiří). Diváků: 50.

Dolní Libchava - Skalice B 2:1 (0:0) po pen. 4:3

Hosté přijeli pouze z deseti hráči. „I když my jsme rovněž nastoupili v oslabené sestavě, tak rozdíl jednoho hráče v poli byl znát. Skalice však po celý zápas předváděla bojovný výkon," uznal domácí kormidelník Zdeněk Drahotský. Libchava se dostala do vedení po trefě Havelky, když mu centr na hlavu posadil nestárnoucí Barda. Hosté pak po rychlém brejku vyrovnali a za svůj bojovný výkon si bod zasloužili. Na penalty byli po dlouhé době úspěšní Libchavští.

Branky: 58. Havelka Jaroslav - 76. Jehlička Jakub. Rozhodčí: Klimt Pavel Böhme Ladislav, Táborský Josef.
Sestava vítězů: Macek - Nešický, Mígl, Havelka, Lebduška - Matějíček, Ruč st., Balvín, Barda - Los, Ruč ml., (Endler). Trenér: Zdeněk Drahotský.

Svor - Dubice 3:4 (1:2)

Branky: 36. a 53. Kořínek, 83. Jahvodka M. - 18. , 70. a 71. Vodrážka, 25. Třešňák. Rozhodčí: Folk Chládek.

Okresní přebor Českolipska.

Příště se hraje:Sosnová - Žandov (sobota 21. 5., 14.00), Velký Valtinov - Kravaře (sobota 21. 5., 14.00), Bukovany - Dolní Libchava (sobota 21. 5., 17.00), Dubá - Horní Police (sobota 21. 5., 17.00), Dubice - Kamenice (sobota 21. 5., 17.00), Skalice B - Stružnice (neděle 22. 5., 10.30), Cvikov B - Svor (neděle 22. 5., 17.00)