Okresní přebor: Nový Oldřichov se konečně dočkal a poprvé v sezoně zabodoval

Českolipsko - Šest zápasů po sobě v okresním přeboru nezískali ani bod. Teď, v tom sedmém, se fotbalisti N. Oldřichova dočkali. A vybojovali hned dva, navíc na horké půdě v D. Libchavě.

2.10.2014

Dolní Libchava - Nový Oldřichov 1:2. Los se snaží proniknout mezi Veselým a Příhodou.Foto: Deník/ Jaroslav Marek

Dolní Libchava - Nový Oldřichov 1:2 (0:0) po PK

Už do 5. minuty měli domácí dvě tutové šance, které neproměnili, a tím začalo trápení libchavských střelců. Hrálo se sice převážně na jednu branku a přicházely i šance, ale urputně bránící hosté do konce prvního poločasu vydrželi bez újmy. Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu, domácí tlačili, hosté se bránili a sem tam zahrozili z brejků.

Až v 60. minutě zahrál nešťastně před vlastním vápnem rukou domácí Nešický a po 2. ŽK musel opustit hřiště. Z následného přímého kopu se trefil pěkně k tyči Vitouš 0:1. I v deseti lidech byla Libchava jasně lepší a snažila se o vyrovnání. Dočkala se v 80. minutě, kdy po faulu na Kukala proměnil Koros pokutový kop. Na penalty, které rozhodovaly o tom, kdo získá bod navíc, byli šťastnější hosté.

Branky: Koros - Vitouš.
Dolní Libchava: Macek - Nešický, Ješeta, Havelka, Kukal Lebduška, Kadeřábek, Koros, Kaňkovský Los, Dušánek (Barda, Skořepa, Matějíček). Trenér: Zdeněk Drahotský.

Dubice - Dubnice 5:0 (3:0)

Domácí se do svého soupeře od 1. minuty doslova zakousli. V 8. našel Gorol ve vápně Třešňáka a ten střílel přesně k tyči 1:0. Poté v rozmezí 12. - 14. minuty doslova zazdili své šance Gorol s Vodrážkou. Další branku přidal z úhlu k tyči po přihrávce od Gorola Proch 2:0. Ve 40. min. vyšla domácím výborná kombinace po ose Grobarčik, Ráliš, Žižka, jenž přihrál volnému Vodrážkovi a jeho skákavá střela k tyči upravila poločasový stav na 3:0.

Osm minut po pauze si doslova vychutnal hostující obranu Grobarčik, když se prokličkoval ve vápně přes tři bránící hráče a míč lehce zavěsil pod břevno 4:0. V 57. si Dutka na vlastní polovině narazil míč s Grobarčikem a své sólo zakončil kličkou brankáři a zvýšil už na 5:0. Nováček soutěže bojoval, ale jeho útočná snaha končila většinou nepřesnou přihrávkou, či na důrazné domácí obraně. Zmar hostí korunoval Olbrich, když po faulu Bezděka neproměnil pokutový kop, neboť nestárnoucí Hruška jej výborným zákrokem zlikvidoval.

Branky: Třešňák, Proch, Vodrážka, Grobarčik, Dutka. Rozhodčí: Janovský.
Dubice: Hruška - Székely, Dutka, Škach, Žižka (Bezděk) - Třešnák (Kulha), Grobarčik, Ráliš, Vodrážka - Gorol, Proch. Trenér: Zdeněk Pětioký.

Dubá - Holany 2:1 (1:0)

Velmi bojovné derby přineslo parádní fotbal, ve kterém zvonily tyče i břevna v poměru 2:3. Domácí srdnatě bojovali a ve 26. minutě se ujali vedení, když po faulu hostujícího Maška nařídil rozhodčí penaltu. Pavlíček míč sice vyrazil, ale dobíhající Wágenknecht junior jej stačil dorazit. Stínem utkání byla údajně tříštivá zlomenina nosu holanského Havláska, který musel opustit hrací plochu, čímž hosté přišli o jednoho z hlavních tvůrců hry. Druhý gól dala Dubá po dlouhém autovém vhazovaní a hlavičce Charouzka, jež zapadla za záda Pavlíčka. Holany se dočkaly snížení tři minuty před koncem, ale na bod už nedosáhly.

Branky: 27. Wágenknecht ml., 63. Charouzek 87. Bečvařík. Rozhodčí: Mengr Folk, Jankech, ŽK: 3:5. Diváků: 180.
Dubá: Šíma - Lodinský - Soukup (Vokolek), Jeništa, Wágenknecht ml. - Sloup, Heptner, Kamarád, Pavlík - Charouzek (80. Franěk), Hladký (75. Jombík). Trenér: Vladimír Mydlář.
Holany:
Pavlíček - Mašek, Koleňák J., Kočí, Sýkora - Šanda, Souček, Havlásek (Koleňák L.), Fořtík - Nedbal (Heinrich), Bečvařík. Trenér Jiří Barvíř.

Stružnice - Žandov 2:1 (1:0)

Po týdnu se již na o trochu lepším terénu v Jezvé hrálo druhé očekávané sousedské derby, tentokrát se Žandovem. Na zápas opět zavítala minimálně stovka diváků a v první půli byl k vidění útočný fotbal zejména ze strany Stružnice. Jen díky dobře chytajícímu Košťákovi v brance Žandova vedli domácí po půli pouze 1:0, a to když se Šámal krásně trefil pod horní tyč. Po přestávce se hra vyrovnala a Žandov ze standardky vyrovnal hlavou přesně mířil Štěpánek. S tím se Stružnice rozhodně smířit nehodlala a po pěkném průniku rozhodl v 85. minutě Břetislav Koždoň na konečných 2:1.

Branky: Šámal, Koždoň B. - Štěpánek.

Zbývající výsledky:

Kravaře - Skalice B 2:1 (0:1), K. Šenov - Svor 1:4 (0:2), H. Police - Kamenice 3:2 (1:1) po PK.