Před posledními dohrávkami odloženého kola ve II. třídě okresního fotbalového přeboru, které jsou na programu v sobotu 17. 11. od 13.30 hodin, je jisté to, že podzimním králem Českolipska jsou Zákupy. Ty mají na čele tabulky celkem 30 bodů s impozantním skóre 53:13 a zaslouženě se pyšní tím, že dosud nenašly přemožitele! Ale podzimní sezona ještě neskončila.

Kamenice - Dolní Libchava 1:3 (1:1)

Začátek zápasu vyšel lépe domácím a Libchavští museli řešit několik nepříjemností: inkasovaný gól v 10. minutě, odstoupení stopera Rataje pro zranění a vyloučení bývalé kamenické hráčské i funkcionářské opory Vojtěcha Balvína.

Na konci první půle se jim ale podařilo vyrovnat, po přestávce i v oslabení diktovali tempo hry a v závěru ze standardních situací vstřelili dvě branky. Bojovnost mladého domácího týmu na zkušené hosty nestačila… Před padesátkou diváků zápas s přehledem řídila trojice rozhodčích Hybler, Táborský, Marek.

Branky: Sedláček M. - Šiner, Jandač, Dušánek (pen.). ČK: 0:1 (Balvín).

Sestava Kamenice: Vošvrda R. - Uhrecký, Serdel J., Jerson, Suk - Říha, Netolický (Kisty), Martínek, Zajíček - Sedláček P., Sedláček M.

Sestava Dolní Libchavy: Macek - Nešický, Fiala, Rataj (Los), Kukal - Dušánek, Jandač, Koros (Ješeta), Kaňkovský - Balvín, Šiner.

Dubá - FK Brniště 4:4 (3:3)

Hosté už ve 12. minutě vedli o dvě branky. Další šance nedali a domácím se podařilo v 19. minutě snížit. Pak ale hosté ještě přidali ve 35. další branku. Závěr poločasu vyšel lépe Dubé, která za tři minuty dala dva góly. Nástup do druhé půle opět patřil hostům. Ti v 51. minutě strhli vedení na svoji stranu, ale Slavoj z trestného kopu vyrovnal.

Po deseti minutách došlo k přerušení hry, když M. Kopecký šel sám na branku, byl faulován ve vápně, ale rozhodčí German „šlapák" domácího hráče neposoudil jako penaltový. A tak došlo ke strkanici a dohadům, po kterých byl vyloučen hostující P. Luft. Brniště muselo zraněného Kopeckého vystřídat a závěr se už tak nějak dohrál.

Branky: Lodinský 2 (42. a 70.), Charouzek (19.), Heptner (45.) - Kopecký M. 2 (10. a 51.), Stand P. (12.), Šauer (35.). ČK: 0:1 (81. Pavel Luft st.). Rozhodčí: German, Otčenášek.

Sestava Brniště: Gutkais - Luft Pavel st. - Roubych, Luft Petr, Luft David - Stand P., Šauer, Zelenka J., Kopecký P. (76. Vágner) - Zelenka M., Kopecký M. (81. Antoš).

Kamenický Šenov - Sloup v Čechách 2:3 (1:0)

Šenovští sice v poločase vedli, ale po změně stran se hra vyrovnala a nakonec došlo i ke zvratu skóre ve prospěch Sloupu.

Branky hostů: Marušák, Kočí, Kužel. Sestava vítězů: Lacina, Dostál, Satrapa, Malič, Žák, Marušák, Tománek, Kašpar, Kužel, Kočí, Stejskal (Šup, Hruška, Hřeben, Neumann).

Polevsko - SK Skalice B 3:4 (1:2)

Polevsko se ujalo vedení v 15. min. Skalice záhy vyrovnala a ve 44. dala vedoucí gól. Druhý poločas pak byla lepším týmem, přestože kvůli zranění hrála o deseti hráčích. A přidala další dva góly. Polevsko zabralo až od 75. minuty a dalo dva góly.V závěru se dostalo do tří vyložených šancí, jenže neproměnilo je, a tak si Skalice odvezla tři body.

Branky za domácí: Král, Janďourek, Kubát D. (pen.). Rozhodčí: Bahník (výborný).

Stružnice - Zahrádky 2:0 (0:0)

Nový Oldřichov - Zákupy 1:5 (1:1)

Loko Česká Lípa - Kravaře 3:0 (2:0)

Okresní přebor Českolipska.