Vedoucí trio průběžné tabulky okresního přeboru fotbalistů v uplynulém 16. kole bodovalo naplno. Kamenice vydolovala výhru nad Svorem, Bukovany zdolaly rezervu Cvikova a Dubice dokráčela k těsnému vítězství nad Dubou.

Na opačném pólu tabulky je situace velmi vyrovnaná. Poprvé na jaře vyhrála Sosnová, jež se díky tomu vzdálila sestupovým příčkám.

DUBICE - DUBÁ 3:2 (3:0)

Domácí měli excelentní první poločas, když po výborném výkonu dokázali hostům vstřelit tři branky. Zvlášť druhý gól Pavla Székelyho na 3:0 byl výstavní. Hru Spartaku výborně dirigovala dvojice Hájek Ráliš, přičemž Hájkovy centry před branku volaly po více gólech.

Ve druhém poločasu domácí kontrolovali hru a nic nenasvědčovalo tomu, že by se ze zápasu mohlo stát drama. Domácí trenér Tomáš Grobarčík za stavu 3:0 vystřídal několik hráčů a souhra Dubice najednou začala váznout. Hosté v závěru snížili na rozdíl jediné branky a nebýt několika skvělých zákroků gólmana Hrušky těsně před koncem, mohli hosté dokonce i vyrovnat.

Branky: 7. Gorol Anton, 35. a 38. Székely Pavel - 80. Vokolek Miloslav, 85. Šverma Martin. Rozhodčí: Volf Pavel.
Sestava Dubice: Hruška - Šincl (Simer), Dutka, Patka, Székely - Gorol, Hájek (Grundza), Ráliš, Třešňák (Kovački) - Škach (Bárta), Vodrážka. Trenér: Tomáš Grobarčík.

ŽANDOV - HORNÍ POLICE 2:1 (0:0) po pen. 3:2

V první půli tohoto prestižního sousedského derby byla hra vyrovnaná. Domácí zahrozili ze standardní situace, ale hostující brankář vytáhl střelu Džudžy na tyč. Před odchodem do šaten opět Džudža orazítkoval spojnici brány, a tak skóre zůstalo 0:0.

V 55. min. druhého poločasu oslabil svůj celek (po 2. ŽK) Vaníček st., jenže domácí to semklo a nakonec se ujali vedení, kdy po faulu brankáře proměnil pokutový kop Šlechta. Poté se hosté snažili vyrovnat a nakonec se dočkali. Po rohovém kopu se trefil hlavou Benda. A přišly na řadu penalty. Žandovští je zvládli a druhý bod tedy zůstal v Žandově.

Před pěknou diváckou návštěvou (130 diváků) řídil velice dobře utkání rozhodčí Petr Paulus.

Branky: 72. Šlechta Martin z pen. - 82. Benda Tomáš. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 2:5, ČK: 1:0. Diváků: 130.

VELKÝ VALTINOV - DOLNÍ LIBCHAVA 3:2 (1:1) po pen. 6:5

Dolní Libchava dvakrát srovnala náskok hostitelů, naposledy pět minut před koncem a vynutila si pokutové kopy. Při nich měli pevnější nervy i více štěstí Valtinovští.

Branky: 6. Čermák Filip, 65. Ptáček Lukáš - 31. Koros Antonín, 85. Nešický Pavel. Rozhodčí: Mengr Jiří, ŽK: 2:3. Diváků: 50.

KAMENICE SVOR 3:1 (1:1)

Kamenici se zápas ani trochu nepovedl, přesto proti houževnatému soupeři nakonec získala hodně šťastné tři body. Do vedení šli rychle hosté, když po rohovém kopu trefil odražený míč parádně do šibenice Jaroslav Barvíř. Za chvíli ale bylo srovnáno po proměněné penaltě v podání J. Serdela.

Do konce poločasu mírná převaha domácích další branku nepřinesla a po přestávce byli jasně lepší hosté. Když ale selhal ve velké šanci střelec první branky Barvíř, prosadil se na druhé straně střídající Zajíček, jehož střelu do vlastní branky srazil svorský obránce. V 83. minutě definitivně rozhodl důrazný Miklovič a zbytek zápasu už si domácí tým celkem v poklidu pohlídal.

Branky: 8. Serdel Jakub z pen., 72. Jahvodka Petr (vlastní), 83. Miklovič Milan - 5. Barvíř Jaroslav. Rozhodčí: Bahník Martin.
FC Kamenice: Erben - Suk, Serdel, Havránek, Uhrecký - Kisty, Sedláček M., Martínek, Friml - Miklovič, Vrána (Pikous, Sedláček P., Zajíček). Trenér: Jiří Pokorný.

SOSNOVÁ - SKALICE B 5:0 (1:0)

Mužem zápasu se stal domácí kanonýr Petr Doseděl, autor hattricku, který výraznou měrou pomohl Sosnové poprvé na jaře zvítězit.

Branky: 9., 67. a 87. Doseděl Petr, 50. Slipčenko Milan, 80. Ritschel Kamil. Rozhodčí: Folk Miroslav. Diváků: 50.

KRAVAŘE STRUŽNICE 1:2 (1:0) po pen. 2:3

Domácí Lokomotiva hrála celý druhý poločas v přesilovce, protože ve 44. minutě byl za faul na domácího útočníka vyloučen gólman Radovan Čech a následnou penaltu proměnil Jan Koutný. Hosté ale nehodili flintu do žita a bojovali, za což byli odměněni vyrovnávacím gólem a po penaltové loterii vydolovali dva body.

Branky: 45. Koutný Jan (pen.) - 72. Koždoň Břetislav. Rozhodčí: Jankech Pavel.

BUKOVANY - CVIKOV B 2:1 (1:1)

Branky: 2. Ramík Michal, 67. Zátka Daniel - 36. Stůj Radek. Rozhodčí: Švec Jaroslav.