V neúplné tabulce si své vedoucí postavení uhájil dubický Spartak, který přetlačil sousední Spartu Sosnovou těsně 2:1. „Byl to vyrovnaný a hlavně férově hraný zápas bez nějakých zbytečných emocí,“ přiznal předseda domácího klubu Jiří Jelínek.

„Sosnová mě překvapila tím, jak dobře organizovanou má obranu, přes kterou jsme se dostávali jen hodně těžko a složitě. Musím říct, a fakt nevím, čím to je, že v poslední době hrajeme na soupeřových hřištích lépe než doma, kde se nám tolik nedaří. Ale hlavní je, že vyhráváme,“ usmál se klubový šéf Spartaku Dubice.

Sosnová šla v tomto mači do vedení po třiceti minutách zásluhou Zdeňka Pelcmana. Jenže tři minuty před pauzou fauloval hostující obránce Pavel Bílý útočníka Pavla Škacha a rozhodčí Jaroslav Švec nařídil pokutový kop, který Jakub Dutka proměnil. Za pár desítek sekund vyrobila sosnovská obrana hrubku, čehož využil Pavel Vodrážka gólem na 2:1.

Dubice - Sosnová 2:1 (2:1).

Ve druhém poločase vyrovnaný souboj pokračoval, avšak dalších gólů už se prokřehlí diváci nedočkali.

„Asi by tomu slušela remíza, ale takový je fotbal,“ povzdechl si hrající trenér Sparty Milan Slipčenko. „Chyběli nám tři hráči ze základu, přesto jsme domácí prakticky k ničemu nepustili. Tedy až na ty dvě chyby, za které nás zkušený soupeř potrestal…“

V bráně Sosnové se výrazným způsobem blýskl 33letý David Volf. Říká vám něco tohle jméno? Ano, právě tento bývalý špílmachr divizního Nového Boru, Skalice, České Lípy či druholigových Bohemians Praha (Střížkov) si teď v Sosnové oblíbil post gólmana.

„On není jenom ten klasický brankář s rukavicemi. Na mě působí jako další stoper, který hru zezadu diriguje, rozehrává přesné balóny a vůbec celkově má absolutní přehled o dění na hřišti,“ všiml si Jiří Jelínek.

K tomuto názoru se Milan Slipčenko přiklání. „David je podle mě momentálně nejlepším gólmanem v okresním přeboru a myslím si, že by neměl konkurenci ani v krajské soutěži. Sice nám jeho hráčské zkušenosti ve středu hřiště chybějí, ale na nynějším postu, který si velmi oblíbil, je ještě lepší. Právě i díky tomu jsme jediným týmem , který má po odehraných jedenácti zápasech na svém kontě nejmenší počet inkasovaných branek,“ pochvaluje si holou skutečnost hrající trenér Slipčenko.

VÝSLEDKY

Dubnice - Kravaře 2:1 (0:0)
Branky: 57. Závodský Jakub, 78. Svítek Michal - 60. Kaňovský Martin. Rozhodčí: Král, ŽK: 1:2. Diváků: 50.

Jestřebí - Nový Oldřichov 5:0 (3:0)
Branky: 17.a 66. Pilař Jakub, 32. Čvančara Jakub, 43. Veselý Zdeněk (vlastní), 75. Procházka Miroslav. Rozhodčí: Tykva, ŽK: 0:1. Diváků: 15.

Dubice - Sosnová 2:1 (2:1)
Branky: 42. Dutka Jakub (pen.), 44. Vodrážka Pavel - 33. Pelcman Zdeněk. Rozhodčí: Švec Jaroslav, ŽK: 0:4. Diváků: 30.

Zahrádky - Dubá 1:3 (0:1)
Branky: 73. Habel Zbyněk - 28. a 78. Vokolek Miloslav, 81. Wagenknecht Luboš. Rozhodčí: Folk, ŽK: 1:0. Diváků: 30.

Zákupy - Pertoltice 1:3 (1:0)
Branky: 12. Štummer Josef - 61., 65. a 69. Řehák David. Rozhodčí: German, ŽK: 3:2, ČK: 1:0 (43. Kohout Jiří). Diváků: 50.

Polevsko - Bukovany, Stružnice - Svor (odloženo na 18. listopadu)

TABULKA

Okresní přebor Českolipska.