Asi největší překvapení 19. kola okresní fotbalové soutěže mužů se odehrálo v Novinách pod Ralskem, kam přijelo na jaře dosud suverénní Polevsko. Hosté se však vraceli pouze s jedním bodem, protože po remíze 1:1 prohráli na pokutové kopy.

Naopak nezaváhala druhá Dubnice, která díky volnému termínu Jestřebí snížila náskok na vedoucího lídra na dva body.

KUNRATICE - NOVÝ OLDŘICHOV 4:0 (1:0)

Domácí hráče uklidnil úvodní gól, který padl osm minut před poločasem. Po pauze přidal Dominik Jackl druhou trefu v utkání a následně si domácí tři body pojistili dalšími dvěma góly.

Branky: 37. a 59. Jackl Dominik, 76. Zet Tomáš, 84. Trč František. Rozhodčí: Táborský Josef. ŽK: 2:0. Diváků: 30.

HORNÍ LIBCHAVA - BRNIŠTĚ 0:2 (0:1)

V průběhu zápasu si hosté vytvořili mnoho příležitostí, jen jim chyběl klid a přesnost při zakončení. Domácí zahrozili ještě za bezbrankového stavu vyloženou šancí, kterou ale zázračně lapil brankář Svoboda. Další šance Hornolibchavští rovněž nevyužili, a tak hosté skórovali dvakrát zásluhou Pavla Lufta mladšího.

Branky: 25. a 55. Luft Pavel ml. Rozhodčí: Zlatník Jakub. ŽK: 1:1.

PERTOLTICE - LOKO ČESKÁ LÍPA B 2:3 (1:0)

Divoké utkání prožil rezervní tým Lokomotivy v Pertolticích. Domácí celek začal dělovkou do břevna a následně si hosté nepohlídali soupeře při rohovém kopu a inkasovali. Když mohli hosté vyrovnat z pokutového kopu, míč si postavil Čihák, ale penaltu neproměnil. Dvě velké šance následně spálil Žiška, a tak střelecké trápení Lokomotivy pokračovalo. Ve druhé půli ovšem zavelel k obratu Miroslav Horáček, díky kterému hosté nakonec zvítězili 3:2.

Branky: 8. Kvíz Václav, 51. Mynařík Jaroslav - 50. a 78. Horáček Miroslav, 78. Černý Patrik. Rozhodčí: Táborský Josef.

OKNA - ZAHRÁDKY 3:2 (2:1)

Do vedení šly překvapivě Zahrádky ve 23. minutě, ale Okenští ještě do pauzy skóre otočily na 2:1 a třetí gól dali po hodině hry. Hosté utkání v závěru zdramatizovali kontaktní brankou na 3:2, víc už ale nestihli.

Branky: 28. a 59. Salač Josef, 31. Mojžíš Vojtěch - 23. Šaly Ctibor, 82. Moravec Ondřej. Rozhodčí: German Robert, ŽK: 1:3. Diváků: 40.

LINDAVA - TUHAŇ 2:4 (2:1)

Utkání jako na houpačce. Tuhaň brzy vedla, ale do přestávky to bylo 2:1. Ovšem posledních patnáct minut patřil houževnatým hostům, kteří třemi trefami skóre otočili a odvezli si tři body.

Branky: 33. Černý Jan (vlastní), 36. Houfek Josef - 6. Dufek Jan, 76. Beneš Martin, 78. Krejčí Miroslav, 90. Krs Václav. Rozhodčí: Paulus Petr. Diváků: 40.

NOVINY - POLEVSKO 2:1 (1:0) po pen. 3:1

Hosté z nejvýše položeného stadionu v našem okrese přijeli pod Ralsko hrát fotbal. A od úvodního hvizdu tomu tak bylo. Novináři se však na velkého favorita připravili pečlivě a starý lišák, trenér Štefan, měl radost z toho, že mohl postavit nejsilnější možnou sestavu. Parádní fotbal ze strany Polevských rychle otupila pečlivá novinská obrana a tzv. prešovský beton.

Zadní řadu překvapivě dobře dirigovala dvojice Švimberský Jablonský a hosté neměli před brankou prakticky nic, jen pár zahozených rohů. První střelu na bránu poslal až ve 20. minutě domácí Nedbal. Rozhodovalo se kolem poločasu. Novotný se vydal do brejku, došel až na malý čtverec a Tonda Stejskal musel hasit penaltovým faulem. Následně Jablonský nekompromisně poslal Novinské do vedení.

V 49. minutě přišla další trestuhodná minela Stejskala. Unikajícího Žeňku, v krásném sprinterském souboji, bohužel pro hosty, přetáhl přes achilovky a za druhou žlutou se musel poroučet do sprch. Od té chvíle začalo hrát Polevsko totální fotbal a v deseti mačkali jako důlní vozík hornickou nohu.

V 64. minutě Polevští vybojovali přímý kop z 25 metrů, domácí mizerně postavená zeď kapitulovala a gólman Moravec jen bezmocně koulel očima, jak Marušák mazácky srovnal na 1:1. Domácí se nepoložili a tři body mohl urvat Žaloudek, Foubík nebo Sukovatý, ale ten jen rozezvučel tyč.

Pokutové kopy po poctivé remíze daly vyniknout Moravcovi. Dvě penalty chytil, a když Polevští napálili třetí kop do tyče, zůstaly dva zlaté body v Novinách.

Branky: 45. Jablonský Jan - 64. Marušák Jiří. Rozhodčí: Kapoun Karel, ŽK: 2:3, ČK: 0:1 (49. Stejskal). Diváků: 60.

DUBNICE - MIMOŇ B 3:1 (2:0)

Dubnice na těžkém terénu začala lépe a Procházka dostal domácí do vedení. Roman Tschervenka za patnáct minut zvýšil na 2:0 a zdálo se být vše jasné. Jenže přišla 36. minuta a sudí Poppr správně vyloučil domácího Vargu za naivní faul, a tak po druhé žluté následovala karta červená.

Do druhé půle domácí trenér promíchal sestavu, ale hosté začali zle dotírat a několikrát vyzkoušeli pozornost Radošínského, který s námahou likvidoval všechny akce Mimoně. Kapituloval až z penalty za Bradáčův faul v podání Krejčíka 2:1. Důležitý moment přišel v 60. min., kdy střídající Jemelka po pěti minutách svého pobytu na hřišti odcentroval a Lukeš hlavou rozhodl na 3:1.

Domácí tak vyhráli svůj čtvrtý jarní zápas a kouč Rudolf Věchet k tomu řekl: „Jsem moc rád, že jsme porazili kvalitní celek Mimoně, který nastoupil s fotbalovými hvězdami minulé dekády. Upevnili jsme si druhé místo tabulky a sami sobě dokázali, že jsme dobrý tým. Mrzí mě vyloučení Štefana Vargy, ale i přesto, že jsme skoro 60 minut hráli o deseti, tak jsme vydřeli výhru. Výborný výkon podal hlavní rozhodčí Zbyněk Poppr. I když nám vyloučil hráče a pískl proti nám penaltu, a já musím uznat, že v obou případech oprávněně, tak byl výborný."

Branky: 18. Procházka Tomáš, 30. Tschervenka Roman, 60. Lukeš Lukáš - 56. Krejčík Pavel (pen.). Rozhodčí: Poppr Zbyněk, ŽK: 4:5, ČK: 1:0 (36. Varga Štefan). Diváků: 60.

TABULKA

Okresní soutěž Českolipska.

Radek Valenta, Jiří Synek