Utkání mělo říz správného derby – penalta, vyloučení a plno gólů. Rovných sedm!
Mimoň – FK Č. Lípa 3:4 (0:2 )
První poločas patřil hostujícímu mužstvu. Již ve třetí minutě Leitner vystrašil z 30 metrů domácího gólmana Špačka, který se štěstím vyrazil jeho střelu mimo dosah českolipských střelců. Mimoňští zahrozili až ve třinácté minutě Polákem, ale jeho šanci mu zhatil Soukup.
O dvě minuty později promarnil svoji šanci Neumann, nepodařilo se mu přehodit domácího brankáře a míč poslal nad branku. Za chvíli se hostům nepodařil ofsajd systém, čehož chtěl využít Bártl, ale gólman Řezáč byl proti, když včasným vyběhnutím poslal míč do bezpečí.
Ve 24. minutě šli hosté do vedení po pěkné akci Lukáše Nevrlého, který zpětnou přihrávkou našel naběhnuvšího Neumanna a ten z 30 metrů poslal míč do šibenice mimoňské branky – 0:1.
Pět minut před koncem první půle mohl skóre zvýšit Slipčenko, jenže po jeho hlavičce se míč odrazil pouze do tyče a od ní ven. Ve 42. minutě nejprve zahrozili domácí Šestákem, kdy vše vyřešil Gabriel, a hned z protiútoku Volf našel před vápnem Neumanna, který zcela osamocen poslal míč za záda mimoňského gólmana – 0:2.
Druhý poločas přinesl zvrat v utkání a nakonec šťastný konec pro hosty. Hned v úvodu zahrozili domácí. Šesták zatáhl balón po lajně a přihrál před branku Bártlovi. Ten ve vyložené šanci poslal míč hlavou mimo branku. Pak zhatil svoji šanci Půlpán, když o krok nedosáhl na centr Nevrlého. Na 0:3 v 56. minutě zvýšil Nevrlý. Leitner našel na levé straně Půlpána, ten zatáhl míč po pravé straně k vápnu a poté našel ve vápně Nevrlého, který pěknou střelou překonal domácího gólmana. Od té doby se hosté spokojili s třígólovým vedením, čehož využili domácí ke zvratu a dokonce k vyrovnání.
Po hodině hry se českolipská obrana nedohodla, čehož využil Bártl k protiútoku a gólové přihrávce na Sukovatého a ten přízemní střelou poprvé překonal Řezáče – 1:3.
Pak přišla 67. minuta, kdy byli vyloučeni Slipčenko a domácí gólman Špaček. Slipčenko zajel před vápnem skluzem do vyběhnuvšího brankáře, ten to nervově neudržel a po odpískání vrazil do Slipčenka. Rozhodčí Doležal poslal oba předčasně do sprch a na místo vyloučeného gólmana musel do branky nastoupit Feher.
Na 2:3 snížil v 72. minutě Bártl, když proměnil z hranice vápna centr z trestného kopu Moučky. Deset minut před koncem Neumann poslal centr na Leitnera, který hlavičkoval nad branku Mimoně. Domácí se nevzdali a nakonec se dočkali vyrovnání v 84. minutě. Z rohového kopu Eichlera se míč otřel o břevno a pak se odrazil od naběhnuvšího Miklody do branky. A bylo srovnáno!
O dvě minuty později se hosté nakonec radovali z vítězného gólu. Feher fauloval ve vápně Leitnera a hlavní arbitr nařídil pokutový kop. K míči se postavil Volf a přesnou střelou k tyči zajistil svému týmu tři body. V závěru utkání se domácí snažili o srovnání, ale českolipští hráči si již vedení nenechali ujít.
Branky: 62. Sukovatý, 72. Bártl, 84. Mikloda – 24. a 42. Neuman, 56. Nevrlý, 86. Volf PK. Rozhodčí : Doležal, ŽK 4:3, ČK 1:1.
Mimoň: Špaček, Mikloda, Feher, Vocásek, Eichler, Miler, Šesták, Moučka, Polák, Bártl, Sukovatý.
Č. Lípa: Řezáč, Gabriel (90. Bakus), Kolegar, Leitner, Soukup (87. Mikysa), Půlpán, Volf, Neuman, Pohorský, Slipčenko, Nevrlý (86. Jurčík)
Ohlasy po utkání:
Domácí kouč Miroslav Feher: „Hostům vyšel začátek a vedli 0:3, poté jsme se dostali dvěma góly do utkání a nakonec jsme i vyrovnali. Pak přišla nesmyslná chyba v obraně a penalta, kterou hosté využili. Myslím si, že vyloučení brankáře Špačka bylo přísné a tvrdé.“
Českolipský vedoucí mužstva Josef Košta k utkání řekl: „Perfektní výkon mužstva do stavu 0:3. Poté jsme polevili a mysleli jsme si, že je vše hotovo. Mimoňští se po našich chybách dostali do hry a skóre dokonce vyrovnali. V závěru utkání se naše bojovnost vyplatila. Klukům patří dík. Bylo to derby jak má být.“
A co k tomu dodal šťastný střelec rozhodujícího gólu David Volf? „Derby mělo všechny znaky, které patří k tomuto utkání. Do šedesáté minuty jsme byli lepší, pak jsme se spokojili s třígólovým vedením, což soupeř využil svojí bojovností ke srovnání skóre. Jsem rád, že jsem dostal důvěru od trenéra k zahrání penalty a jsem šťasten, že jsem jeho důvěru nezklamal a pomohl tak týmu k získání důležitých tří bodů před utkáním s prvním Turnovem.“