Oslabené Semily neměly proti Doksům šanci uspět

Doksy - Poslední mistrák podzimu na domácí půdě v krajském přeboru se Doksům výsledkově i herně vydařil.

1.11.2017

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Oslabený soupeř ze Semil přijel k Máchovu jezeru bojovat jen ve dvanácti lidech.

V základní sestavě s věkovým průměrem 21,9 roku (Doksy 27,3) nemohl konkurovat zkušeným domácím fotbalistům, kteří po zásluze vyhráli 3:0.

Doksy - Semily 3:0 (2:0)

Nástup Doks do utkání nepostrádal kreativitu se solidní střelbou. Hned v první minutě nastřelil Michal Vaňátko spojnici břevna s tyčí. Domácí se pak usadili na půlce Semil a po sérii rohových kopů se dařilo Tomáši Polívkovi. Ten se z levé strany prokličkoval až na hranici velkého vápna a poprvé skóroval střelou k zadní tyči 1:0.

Dobře se rozchytal gólman Semil Jakub Vrána, který několikrát podržel svůj tým, proto také při tlaku domácích nepadlo víc gólů. Hosté se dostali na půlku Doks až ve 26. min., ale Kotyka neměli čím překvapit.

Pět minut před koncem prvního poločasu zatáhl Jakub Šimon míč po levé straně a poslal jej obloukem před Vránovu branku. Zleva nabíhající Matěj Šimon hlavičkoval „koníčkem“ do branky, kde v posledním momentě odvracel Jakub Chlupáč, jenže pouze na kopačky Tomáše Polívky a ten zblízka uzavřel skóre první půle na 2:0.

V druhé části byl obraz hry podobný té první. Celých pětatřicet minut to byl souboj domácích útočníků s obranou hostů. V 62. minutě po bombě Michala Vaňátka se skácel Jakub Chlupáč. Přímou ránu dostal do obličeje a musel být odnesen na nosítkách. Naštěstí to pro něj dopadlo dobře.

Semilští kapitulovali až v 81. minutě. Bylo to po sólu Matěje Šimona, jenž vystřelil z hranice malého vápna, odražený míč si zpracoval, hlavou přehodil vybíhajícího Vránu a byl z toho gól na konečných 3:0.

Doksy se v posledním kole podzimu představí na hřišti Višňové. Utkání je na programu v neděli 5. listopadu od 14 hodin).

Ohlasy trenérů

Petr Javůrek (Semily): „Máme velkou marodku, sestavu jsme lepili na poslední chvíli. Soupeř nás přehrával ve všech směrech. Za poločas jsme vystřelili na Kotyka jen jednou a to je sakra málo. Musím domácím pogratulovat k dobrému výkonu.“

Michael Šimek (Doksy): „Byli jsme celý zápas jednoznačně lepší a měli dost dobrých šancí, diktovali jsme tempo hry. Soupeř byl jiný, než proti kterému jsme nastoupili na jaře v Semilech. Jsem spokojen s naší hrou i s výsledkem.“

Branky: 22. a 40. Polívka Tomáš, 81. Šimon Matěj. Rozhodčí: Ludvík, ŽK: 2:1. Diváků: 70.
Doksy: Kotyk Martin - Šimon Matěj (85. Plachý Jura), Vaňátko Michal, Grubhoffer Ladislav (45. Brodský Ondřej), Polívka Tomáš, Novák Martin, Kulha Michal, Šimon Jakub, Kukla Miroslav, Burian Marek, Zoubek Martin (82. Vaňátko Martin).

Další výsledky krajského přeboru:

Velké Hamry - Hrádek 0:1 (0:1)
Branka: 13. Š. Holeček. Rozhodčí: Havel, ŽK. 0:2. Diváků: 25.

Bílý Kostel - Sedmihorky 1:8 (1:5)
Branky: 11. F. Ulrich - 7. a 44. Kodr, 9. Škréta, 33. vlastní, 36. Ložek, 62. Špína, 65. Kroupa z pen., 76. Marek. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 4:1. Diváků: 30.

Odloženo: Železný Brod - Frýdlant, Skalice - Přepeře, Rovensko - Višňová.

KP Libereckého kraje.

Vladimír Černý

1.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Španělské pochutiny připravily i žačky školy.
11

Škola v Šenově získala od Španělů ocenění za paellu

Kalabis Quintet hraje ve složení Zuzana Bandúrová (flétna), Jarmila Vávrová (hoboj), Anna Sysová (klarinet), Denisa Beňovská (fagot), Adéla Triebeneklová (lesní roh).

Kruh přátel hudby připomene osobnosti Lípy

Hledá se nejlepší kniha Libereckého kraje. Soutěž se bude konat úplně poprvé

Liberecký kraj – Najít nejlepší knihu, která se týká Libereckého kraje, chtějí organizátoři soutěže „Kniha roku Libereckého kraje“.