Oslabené Semily neměly proti Doksům šanci uspět

Doksy - Poslední mistrák podzimu na domácí půdě v krajském přeboru se Doksům výsledkově i herně vydařil.

1.11.2017

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Oslabený soupeř ze Semil přijel k Máchovu jezeru bojovat jen ve dvanácti lidech.

V základní sestavě s věkovým průměrem 21,9 roku (Doksy 27,3) nemohl konkurovat zkušeným domácím fotbalistům, kteří po zásluze vyhráli 3:0.

Doksy - Semily 3:0 (2:0)

Nástup Doks do utkání nepostrádal kreativitu se solidní střelbou. Hned v první minutě nastřelil Michal Vaňátko spojnici břevna s tyčí. Domácí se pak usadili na půlce Semil a po sérii rohových kopů se dařilo Tomáši Polívkovi. Ten se z levé strany prokličkoval až na hranici velkého vápna a poprvé skóroval střelou k zadní tyči 1:0.

Dobře se rozchytal gólman Semil Jakub Vrána, který několikrát podržel svůj tým, proto také při tlaku domácích nepadlo víc gólů. Hosté se dostali na půlku Doks až ve 26. min., ale Kotyka neměli čím překvapit.

Pět minut před koncem prvního poločasu zatáhl Jakub Šimon míč po levé straně a poslal jej obloukem před Vránovu branku. Zleva nabíhající Matěj Šimon hlavičkoval „koníčkem“ do branky, kde v posledním momentě odvracel Jakub Chlupáč, jenže pouze na kopačky Tomáše Polívky a ten zblízka uzavřel skóre první půle na 2:0.

V druhé části byl obraz hry podobný té první. Celých pětatřicet minut to byl souboj domácích útočníků s obranou hostů. V 62. minutě po bombě Michala Vaňátka se skácel Jakub Chlupáč. Přímou ránu dostal do obličeje a musel být odnesen na nosítkách. Naštěstí to pro něj dopadlo dobře.

Semilští kapitulovali až v 81. minutě. Bylo to po sólu Matěje Šimona, jenž vystřelil z hranice malého vápna, odražený míč si zpracoval, hlavou přehodil vybíhajícího Vránu a byl z toho gól na konečných 3:0.

Doksy se v posledním kole podzimu představí na hřišti Višňové. Utkání je na programu v neděli 5. listopadu od 14 hodin).

Ohlasy trenérů

Petr Javůrek (Semily): „Máme velkou marodku, sestavu jsme lepili na poslední chvíli. Soupeř nás přehrával ve všech směrech. Za poločas jsme vystřelili na Kotyka jen jednou a to je sakra málo. Musím domácím pogratulovat k dobrému výkonu.“

Michael Šimek (Doksy): „Byli jsme celý zápas jednoznačně lepší a měli dost dobrých šancí, diktovali jsme tempo hry. Soupeř byl jiný, než proti kterému jsme nastoupili na jaře v Semilech. Jsem spokojen s naší hrou i s výsledkem.“

Branky: 22. a 40. Polívka Tomáš, 81. Šimon Matěj. Rozhodčí: Ludvík, ŽK: 2:1. Diváků: 70.
Doksy: Kotyk Martin - Šimon Matěj (85. Plachý Jura), Vaňátko Michal, Grubhoffer Ladislav (45. Brodský Ondřej), Polívka Tomáš, Novák Martin, Kulha Michal, Šimon Jakub, Kukla Miroslav, Burian Marek, Zoubek Martin (82. Vaňátko Martin).

Další výsledky krajského přeboru:

Velké Hamry - Hrádek 0:1 (0:1)
Branka: 13. Š. Holeček. Rozhodčí: Havel, ŽK. 0:2. Diváků: 25.

Bílý Kostel - Sedmihorky 1:8 (1:5)
Branky: 11. F. Ulrich - 7. a 44. Kodr, 9. Škréta, 33. vlastní, 36. Ložek, 62. Špína, 65. Kroupa z pen., 76. Marek. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 4:1. Diváků: 30.

Odloženo: Železný Brod - Frýdlant, Skalice - Přepeře, Rovensko - Višňová.

KP Libereckého kraje.

Vladimír Černý

1.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Požár části objektu Šamalovy chaty na Nové louce.
EXKLUZIVNĚ
19

Plameny vyšlehly na Šámalce. Odnesla to technická část

Kounicův dům je dva roky po ničivém požáru ve stále horším stavu.
4

Jednání o shořelém Kounicově domě pokračují

FOTO, VIDEO: Jsem maloměstský člověk, říká multimilionář Horáček

Ústecký kraj – Podřipskou nemocnici s poliklinikou v Roudnici, Hospic Sv. Štěpána v Litoměřicích nebo Pivovar Monopol v Teplicích. Všechna tato místa navštívil spolu s redaktory Deníku prezidentský kandidát Michal Horáček.

Knižní tipy na víkend

Kniha se hodí jako správný doplněk ke každé příležitosti. Ve spolupráci s Knihkupectvím a atikvariátem Fryč vám přinášíme vybrané knižní tipy. Na své si přijdou příznivci žánru young adult, thrillerů, historických románů a nezapomněli jsme ani na děti.

Podzimním přeborníkem okresu je fotbalová Dubice

Českolipsko – Podzimním mistrem okresního fotbalového přeboru se zaslouženě stal Spartak Dubice. Rozhodlo o tom neúplné závěrečné kolo, v němž Dubičtí porazili domácí Zákupy 3:0.

V iQLANDII se o víkendu budou lovit superbacily

Liberec – Liberecká iQLANDIA si na prodloužený víkend připravila pro své návštěvníky zábavné soutěže a vědecké show.