Olympik Mělník se střetne ve svém předposledním domácím utkání letošní sezony s českolipskými Démony.
Důležitý souboj dvou „dvanáctibodových“ rivalů, kteří si na první sestupovou příčku drží náskok 4 body, začne dnes večer v mělnické SH.

Je jasné, že vítěz právě tohoto klání se s největší pravděpodobností definitivně zachrání a už bude moci v klidu spřádat plány na novou sezonu v nejvyšší futsalové soutěži.

Že je to fakt, to přiznávají také kouči obou mužstev.

Mělnický trenér Pavel Šuba prohlásil: „Jedná se o utkání, po kterém jeho vítěz bude mít takřka jistou záchranu v 1. lize. Právě proto očekávám oboustranně velké nasazení a urputnou bojovnost, zároveň však věřím, že zápas bude mít svoji kvalitu a hlavně sportovního ducha.“

Karel Kruliš (Démoni Č. Lípa) ví, že jeho tým čeká velice těžký a hodně důležitý duel. „Pevně věřím, že na něj budeme co nejlépe připraveni, a i když nastoupíme v dosti oslabené sestavě, předvedeme kvalitní výkon,“ řekl Deníku českolipský lodivod s tím, že v barvách Démonů večer nenastoupí Tomáš Fichtner, jenž se před týdnem „vykartoval“, tudíž má stopku, a své reprezentační povinnosti u mládežnického družstva si musí splnit kapitán Stanislav Bejda, jenž dnes odlétá do Portugalska.

„Ano, jsou to pro nás dvě citelná oslabení, ale na druhou stranu dostanou dobrou příležitost ukázat se v tom nejlepším světle další kluci z kádru. Jsem si jistý, že střetnutí bude mít ten správný prvoligový náboj a pevně věřím, že si to s Olympikem rozdáme až přímo na hřišti a v hlavně duchu fair play,“ zdůraznil trenér Kruliš.

V prvním vzájemném souboji letošní sozony VARTA futsal ligy v České Lípě vedl Mělník v první půli 2:1, ovšem ve druhém poločase přišel zlepšený výkon Démonů, kteří zápas otočili až na konečných 7:3.

Kdo se bude radovat dnes večer?

Program 19. kola VARTA futsal ligy (dnes)

FK ERA-PACK Chrudim - SK Interobal Plzeň (začátek ve 20.00)

Nejzbach Vysoké Mýto - AC Sparta Praha (20.00)

Svarog FC Teplice - SK Slavia Praha (20.00)

Helas Brno - Gardenline Litoměřice (19.30)

SK Olympik Mělník - FC Démoni Česká Lípa (20.00)

AC Gamaspol Jeseník SKP Ocel Třinec (20.00)