Baník věří, že naváže na duel z konce minulé sezony. Tehdy na Střelnici v divokém zápase remizoval 3:3 a byl to sedmnáctý nerozhodný výsledek z celkových 34 vzájemných zápasů. „Čeká nás těžký soupeř, který doma hraje opravdu výborně a dává spoustu branek. V podobné situaci jel ale Baník do Jablonce v minulé sezoně. Ukázalo se, že Jablonec byl zranitelný hlavně v rychlosti,“ prohlásil kouč Baníku Pavel Malura.

Počítá s tím, že od začátku nasadí Svěrkoše. „Je předpoklad, že nastoupí, ale jak už jsem říkal, nesmíme si myslet, že on sám všechno teď všechno změní k lepšímu. Jeden sebelepší hráč mužstvo nedělá. Každopádně je to ale pro tým velké povzbuzení a zvedl náladu,“ podotkl.
Jablonečtí po nepovedeném startu zabrali a v pondělní dohrávce deklasovali Bohemians 1905 5:0. „Vítězství nad Bohemkou je povzbuzující a my bychom na něj chtěli navázat nejen v tomhle zápase, ale i v dalších, abychom splnili cíl, který jsme si před sezonou dali - hrát v horní polovině tabulky o pohárovou Evropu,“ řekl trenér František Komňacký.

Ostrava podle něj na poslední místo svou tradicí rozhodně nepatří. „Jak vidíme, snaží se z chvostu tabulky dostat jak změnami realizačního týmu, tak nákupy nových hráčů. My ale musíme hrát v domácím prostředí na vítězství, každý jiný výsledek by nebyl úspěchem,“ uvedl jablonecký kouč, jehož svěřenci doma neprohráli už dvanáctkrát za sebou.

Komňackého čeká jubilejní 200. ligové utkání v roli hlavního trenéra a 39 zápasů z toho odkoučoval v Ostravě, kterou dovedl v sezoně 2003/04 k titulu. „Přiznám se, že si statistiky nevedu. Že bych nosil nějaký zápas speciálně v hlavě, to ne. Dvě stě zápasů ještě není taková porce, takže věřím, že ještě nějaké na tom kapitánském můstku odkoučuji,“ dodal.

Výkop: 20.15 (Nova Sport). Rozhodčí: Adam - T. Kovařík, Štěrba. Bilance: 34 6-17-11 46:60.

Předpokládané sestavy:

Jablonec: Špit - Zábojník, Pavlík, Beneš, Jablonský - Kopic, Loučka, Jarolím, Piták, Kovařík - Lafata.
Ostrava: Pietrzkiewicz - Řezník, Adámik, Dreksa, Marek - Poliaček, Greguš, Lukeš, Fantiš - Šenkeřík, Svěrkoš.
Absence: Eliáš, Krajčík, Haurdič (všichni zranění), Novák (nejistý start) - Frejlach, Šmejkal, Ferenčík (všichni zranění).