Poslední podzimní zápas v ČFL na hřišti soupeře sehráli fotbalisté českolipského Arsenalu v lázeňském městě s domácím 1. FC Karlovy Vary, kde se na hřišti ve Dvorech utkal s místními „Buldoky".

Oba týmy předvedly zajímavý fotbal, který se musel divákům líbit. Lípa zaslouženě vyhrála 2:1, protože byla lepším mužstvem, což přiznal i domácí trenérOldřich Abrhám: „Mám velké výhrady směrem k hráčům. My jsme si výchozí pozici udělali ve Dvoře Králové, kde byli vyloučeni dva naši klíčoví hráči, a tím se změnil obraz tohoto utkání. Začali jsme pasivně, nedařily se nám přihrávky. Lípa byla lepším mužstvem, hosté šli jasně za vítězstvím, byli agresivnější a hlavně měli větší vůli po vítězství, což se nám v prvním poločase nedařilo. Ve druhém se to z naší strany zlepšilo. Vyrovnali jsme, ale bohužel hned jsme inkasovali z protiútoku na 2:1. Českolipští jezdili, jak se říká, po zadku, a zaslouženě vyhráli."

Českolipský trenér Radim Nečask tomu řekl: „V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem, hráli jsme dobře kombinačně, dali jsme gól a měli jsme vývoj utkání ve své moci. Bohužel ve druhé půli jsme vypadli ze hry, soupeř zpřesnil přihrávky a začal hrát na veliké riziko. My jsme ve středu hřiště prohrávali souboje a soupeř se dostal do hry. Podařilo se mu vyrovnat. Jsem rád, že nás tento gól vyburcoval k větší aktivitě a výsledkem byl vítězný gól Mustaphy."

Karlovy Vary - Arsenal Česká Lípa 1:2 (0:1)

Na blátivém a mokrém terénu se do první šance dostali domácí, jen díky Bojčukovi, který dobrým zákrokem zabránil Šamánkovi skórovat, ten se po skrumáži dostal před něj. Nejlepší odpovědí hostí byl gól ze třinácté minuty, kdy Kučera nacentroval míč z rohového kopu před branku, kde po nezdařeném odkopu se k hlavičce dostal Štálík 0:1.

Karlovy Vary - Arsenal Česká Lípa 1:2 (0:1).O deset minut později zahrozil Gibala střelou z hranice vápna, gólman s menší tečí poslal balón nad břevno. Ve 26. minutě Lípa vstřelila druhý gól, jenže asistent rozhodčího odmával Gibalovi ofsajd.

Po půl hodině se do brejku dostal Mustapha Ndiaye, avšak neobelstil domácího gólmana Arkenberga. Poté Bojčuk vyboxoval balón do bezpečí, z čehož zahrozil opět Ndiaye, mířil těsně vedle. V závěru první půle ještě zahrozil Gibala, když po křížném centru Schöna neprostřelil gólmana.

Do druhého poločasu domácí zpřesnili hru a začali se více tlačit dopředu. Výsledkem byl vyrovnávající gól po standardní situaci, kdy po rohu Tichoty hlavičkoval mezi tři tyče Nerad 1:1.

Jenže hosty tento gól vyburcoval k větší aktivitě a zákonitě přišla branka v podání Ndayie 1:2. V závěru měli oba soupeři po jedné šanci, gól již nepadl, a tak si Lípa odvezla z lázeňského města tři body.

Fanoušků si ceníme

„Za týden nás čeká poslední podzimní utkání doma s Roudnicí. Budeme se snažit rozloučit se s podzimní částí výhrou, chceme na zápas přilákat co nejvíc diváků. A co se bude dít potom, to záleží na vyšších místech," poznamenal koučRadim Nečas.

Střelec prvního českolipského gólu Josef Štálík, který se v České Lípě oženil, takže je již českolipským hráčem, po duelu řekl: „Chtěli jsme dát ještě jeden, neboť na tomto hřišti je vhození autu jako rohový kop. Hlavně bylo důležité, že jsme za stavu 1:1 vstřelili druhou branku, protože soupeř se v té době začal tlačit dopředu, ale tento gól je přibrzdil."

A co říká před domácím zápasem s Roudnicí? „Chtěl bych na něj pozvat diváky, aby přišli v hojném počtu, neboť jsou naším dvanáctým hráčem a hlavně si jich velice ceníme. Jde o to, aby všem dokázali, že fotbal v České Lípě je sportem číslo jedna, protože jestli město na něj zanevře, tak to bude špatné."

Branky: 66. Nerad - 13. Štálík, 69. Ndiaye. Rozhodčí: Ulrich. ŽK: 2:0. Diváků: 82.

1. FC Karlovy Vary: Arkenberg - Jankovský, Tichota, Ivasko, Gregor (79. Bereczký), Prückner (83.Tuhela), Nerad, Šamánek, Šollar, Huška, Staněk. Trenér: Oldřich Abrhám.

Arsenal Česká Lípa: Bojčuk - Broschinský, Patka, Štálík, Řehák - Bohata - Bína (83. Finklár), Schön, Kučera, Gibala (89. Ježdík) - Ndiaye (90. Novotný).

Miroslav Dalík