„Ano, byly k vidění nejen hezké góly, ale i parádičky s míčem na písku. Hrálo se na třikrát 10 minut systémem každý s každým,“ potvrzuje dobrou atmosféru Jaroslav Frei z pořádajícího Občanského sdružení Tour de Ralsko z Mimoně.
Úvodního turnaje v Doksech se kromě pražských týmů (FK Zlíchov, FK Gumáci a FK Druháci) zúčastnil i českolipský Arsenal. „Nejlépe se však dařilo vítězným Druhákům, kteří si s Gumáky i s Arsenalem hravě poradili, ale se Zlíchovem remizovali, a tak se musely kopat penalty. Při nich nich byl úspěšnější Zlíchov,“ konstatuje Jaroslav Frei.
Turnaj Beach Soccer v Doksech patřil do série Tour, která je téměř jedinou mimopražskou akcí, o jejíž organizaci se postaralo zmiňované sdružení tourderalsko.cz. „Seriál v plážové kopané bude dále pokračovat o dalších víkendech po celé léto, kdy přihlášená družstva mohou získávat další body,“ podtrhává Frei.
V Doskech se body rozdávaly následovně: první místo 10, druhé 9, třetí 8 a čtvrté 7 bodů.

Výsledky Beach Soccer v Doksech:

Druháci - Gumáci 8:6, Arsenal – Zlíchov 5:7, Druháci-Arsenal 14:5, Gumáci - Zlíchov 8:5, Zlíchov- Druháci 4:3 pp, Arsenal - Gumáci 5:2.
Celkové pořadí:

1. Druháci 25:15 7
2. Zlíchov 16:16 5
3. Gumáci 16:17 3
4. Arsenal 16:17 3
Nejlepší střelci:
11 branek – Kropelický, Váchal (Druháci)
8 branek – Kopecký (Zlíchov), Chadraba (Arsenal)
6 branek – Neckel (Gumáci).