Zatímco v B-župě bylo před tímto kolem o postupu Holan rozhodnuto, ve skupině A se čekalo na to, jak dopadne zápas v Lindavě, kde se představilo „béčko" Cvikova. Pokud by totiž hosté nevyhráli, slavil by Svor, který měl v tomto kole volno. Cvikovští si však podle očekávání nenechali šanci vzít a od příštího ročníku budou hrát II. třídu.

Skupina A:

Kunratice - Noviny 5:1 (2:0)

Dynamo chtělo uhájit jarní domácí neporazitelnost, a tak vyrazilo v té nejsilnější možné sestavě na hostující Noviny. Hned od začátku bylo jasné, kdo bude tahat za delší konec pomyslného provazu. Hosté dobře kombinovali ve středu hřiště, ale jejich akce končily na obrané hrázi spolehlivě vedené S. Klodnerem. V samotném závěru ještě gólman Trč lapil Heindörferovi penaltu, a korunoval tím tak výbornou hru celé domácí obrany.

Branky: 24. Kadlec P., 36. Zet T., 51. Zet T., 83. Bobelák R., 87. Fanta I. - 81. Novotný. Rozhodčí: Wolf, Doležal, Vokřínek.

Lindava - Cvikov B 1:5 (0:2)

Cvikov do utkání nasadil posily z A-mužstva, což bylo na herním projevu znát. Zápasu přihlíželi i diváci a funkcionáři ze Svoru s nadějí, že se třeba stane zázrak a Lindava alespoň remizuje, avšak podle očekávání byl duel jednoznačně pro hosty. Cvikov B tak díky lepším vzájemným zápasů se Svorem (2:1 a 1:1) postupuje do II. třídy okresního přeboru!

Branky Cvikova: Chrdle L. 2, Zvára, Novotný, Pěnička.

Pertoltice - Dubnice 2:1 (1:1)

Velký Valtinov B - Mimoň B 0:4 (0:1)

Dohrávka 17. kola mezi Dubnicí a Kunraticemi je na programu 15. června od 16.30 hodin.

Skupina B:

Horní Libchava - Okna 7:3 (5:2)

Horní Libchava do tohoto zápasu nezískala na jaře ani jeden bod, ba dokonce ani gól, až si všechno vynahradila proti Oknům. V polovině prvního poločasu začala velká průtrž mračen a s deštěm přišly i brankové hody především v podání domácího týmu.

První gól padl z pokutového kopu, který proměnil domácí Špitalský, do přestávky se domácí trefili ještě čtyřikrát. Druhý poločas se hrál na dost rozbahněném hřišti, ale i tak byl vidět od obou týmů hezký útočný fotbal se třemi góly v síti Oken. Zápas řídil s přehledem rozhodčí Kutílek.

Branky: Špitalský, Biegel J., Bliznikov, Doubek 2, Podlaha 2 - Zlatník 2, Mádl. Rozhodčí: Kutílek.

Bukovany B - Sosnová 1:4 (1:4)

Po dohodě obou klubů se utkání odehrálo v Sosnové, kde Sparta na jaře neztratila ani bod, což znovu jasně předvedla.

Branka Bukovan: Vetešník.

Tuhaň Holany 0:0

Hosté měli jistotu, že se po pěti letech vracejí do okresního přeboru, ale zápas rozhodně „nevypustili". Domácí Tuhaň proti favoritovi udržela čisté konto a potvrdila jarní neporazitelnost, ve které nasbírala 13 bodů!

Rozhodčí: Jankech.

Žandov - Blíževedly 6:1 (1:1)

Hosté se ujali vedení po úniku Šponiara, avšak domácím se povedlo do poločasu vyrovnat Matějčkem. Do druhé půle nastoupilo úplně jiné mužstvo Spartaku a hosté jako by přestali existovat. Konečný výsledek hovoří za vše.

Branky za domácí: Matějček 2, Miko 2, Vaníček, Štěpánek. Rozhodčí: Hamada, Táborský. Diváků: 70.

III. třída okresní soutěže Českolipska.