V krajském přeboru se budou hrát utkání Železný Brod – Mšeno, Nový Bor – Jablonec n. J. a Hrádek n. N. – Višňová. O soutěž níž, v I. A třídě, se uskuteční jen jediný duel: v Jičíně, kde Lomnice přivítá Mimoň. Fanoušci českolipského okresu tak přijdou především o zajímavé derby mezi Heřmanicemi a Doksy.

A konečně v západní skupině I. B třídy jsou jisté sobotní duely Rynoltice – Habartice a Staré Splavy – Rozstání, v neděli pak diváci nepřijdou o šlágr mezi českolipskou Lokomotivou a Stráží pod Ralskem.

„U nás je hřiště v pořádku, chceme hrát a rádi bychom potvrdili tři body z Jablonného,“ předesílá předseda starosplavského klubu Oldřich Beránek.
Trenér Tatranu Jaromír Hetver měl se svým týmem v Chrastavě napravit právě zpackaný domácí zápas proti St. Splavům. „Nehraje se… Tak aspoň budeme mít jeden víkend volno,“ usmíval se.

Ani na stadion U Ploučnice nemusí soupeř z Bozkova jezdit. A stejně tak divizní starší i mladší dorostenci Sokolova. „Všechna tato tři utkání, tedy béčka a dorostu Arsenalu se přeložila na 28. října,“ potvrdil vedoucí B–týmu Miroslav Dalík. Podobně tomu bude i u naprosté většiny o víkendu zrušených střetnutí. Ta, která se zrealizují, mají výkop již v 15.30 hodin.

Jak to bude vypadat na okresní úrovni, ve II. III. a IV. třídě dospělých, to zatím není jisté. „Nechtěli jsme zrušit všechna utkání plošně, protože někde s kvalitou hrací plochy problémy nemají, a tak rozhodující slovo, zda se bude hrát či ne, budou mít delegovaní hlavní rozhodčí toho kterého střetnutí,“ informoval sekretář a místpředseda Okresního fotbalového svazu v České Lípě Karel Fischer.