Podzimní derniéru v divizi Arsenal nezvládl. Bor schytal debakl

Českolipsko /FOTOGALERIE/ - Česká Lípa podlehla na domácím stadionu Sportovnímu sdružení Ostrá 0:3. Ani nový trenér v Novém Boru změnu kursu zatím nepřinesl.

20.11.2017

Arsenal Česká Lípa - SS Ostrá 0:3 (0:1). Foto: Deník/Jaroslav Marek

Arsenal Česká Lípa - SS Ostrá 0:3 (0:1)

V posledním podzimním utkání přivítal českolipský Arsenal soupeře z Ostré. A u řeky Ploučnice se děly věci.

První poločas zakončil vlastním gólem Karel Kaňkovský. Domácí trenér Martin Šimon k tomu řekl: „Dnes se mi to hodnotí špatně, protože jsme doma prohráli. V první půli jsme byli v podstatě lepším týmem, bohužel jsme si dali takový smolný vlastní gól, který možná rozhodl o osudu zápasu.“

V prvním poločase byla na hřišti více vidět domácí Lípa, ale nevytvořila si prakticky žádnou vážnější šanci. Za zmínku stojí jen střelecký pokus Lacka, kdy po rohu Hodače střílel k protější tyči, ovšem mířil mimo. Následně po centru Karlíka vypálil z voleje Kaňkovský, ale gólmana Kellera neprostřelil.

V závěru první půle zahrozili hosté, ale Petlička Chadrabu nepřekvapil. To se stalo ve 45. minutě, kdy hosté rozehráli Petličkou rohový kop, na míč si naskočil Kaňkovský a k překvapení všech poslal balón za záda nešťastného Chadraby 0:1.

Arsenal Česká Lípa - SS Ostrá 0:3 (0:1). Ve druhém poločase hosté zlepšili hru a bylo to vidět i na skóre. V 74. minutě po rozehrání trestného kopu Bejbla se k míči dostal Herzán a Ostrá šla do dvoubrankového vedení.

Pak přišlo zbytečné vyloučení domácího Hauera. Lípa se snažila, ale hosté v té době hráli to, co potřebovali a dokonce vstřelili třetí gól. Autorem byl Dejl ze střední vzdálenosti, kdy nachytal na holičkách Chadrabu.

OHLASY TRENÉRŮ

Českolipský kouč Martin Šimon: „My jsme hráli aktivně, ale pak jsme dostali ze standardky druhý gól, šli do oslabení a následovala třetí branka z dálky. I přes to všechno si myslím, že jsme odehráli dobré utkání. Musím kluky pochválit za odehranou podzimní sezonu, kterou hodnotím pozitivně, protože jsme se učili a byla to pro hráče zkušenost. Doufám, že jaro bude ještě lepší.“

Trenér Ostré Jiří Kafka utkání okomentoval následovně: „Já si myslím, že jsme Lípu k ničemu nepustili. Nevybavuji si, že by měla nějakou šanci. Na druhou stranu jsme v prvním poločase nehráli dobře. Pomohl nám nešťastný gól domácího Kaňkovského, který většinou dává góly na druhou stranu, tentokrát ho dal na tu špatnou. Ve druhé části jsme hru kontrolovali a přidali ještě dva góly.“

Branky: 45. Kaňkovský (vlastní), 75. Herzán, 87. Dejl. Rozhodčí: Nedvěd, ŽK: 3:2, ČK: Hauer (76. Česká Lípa). Diváků: 130.
Česká Lípa: Chadraba - Zemánek, Malý, Hauer, Vodrážka (81. Šimon) - Karlík (68. Podroužek), Valta, Hodač (88. Mígl), Frömmel (83. Mpong) - Lacek, Kaňkovský.

Úvaly - Nový Bor 6:1 (3:1)

Nové koště lépe mete, říkávalo se.

To samé možná očekávali fanoušci divizního celku FC Nový Bor poté, co byl dvě kola před koncem podzimní části odvolán kouč Josef Vinš, místo nějž vedení klubu angažovalo Jana Broschinského staršího.

Jenže ani pod jeho vedením Novoborští nebodovali: doma podlehli Chomutovu 0:2 a v sobotu přijeli z Úval s porážkou 1:6 (1:3). Čestný úspěch hostů vstřelil ve 13. minutě Leoš Devátý, jenž srovnal na 1:1.

„Nového trenéra a celý klub čeká hodně práce. Jedním z úkolů je doplnit mužstvo o zkušené hráče,“ uvedl sekretář FC Nový Bor Jiří Obrovský.

Branky: 5. Pěnkava Jakub, 24. Vrabec Ondřej, 28. Klouček Radek, 50. Jemelík Zdeněk, 54. Květoň Ladislav, 71. Pěnkava Jakub - 13. Devátý Leoš. Rozhodčí: Eibl, ŽK: 2:3. Diváků: 80.
Nový Bor: Blumentritt Dan - Ramisch Richard, Devátý Leoš, Kubeš Lukáš, Halbich David, Černý Jan, Stromecký Petr, Novák Jindřich, Hamada Ondřej, Janů Tomáš, Broschinský Jan ml. (Berounský Jan, Král Michal). Trenér Jan Broschinský st.

Miroslav Dalík, Radek Valenta

20.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Seřizovači 26 701 Kč

Seřizovači a obsluha konvenčních soustruhů Obráběč/ka kovů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26701 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Pracovní náplň, -obsluha NC / CNC strojů, -obráběcí centra horizontální i vertikální, ohraňovací lisy, rovnací stroje, -řídicí systém HEIDENHAIN iTNC 530, řídicí systém Siemens SINUMERIK 810M, Požadujeme, -minimálně výuční list, ideálně v oboru obráběč kovů nebo jiných technických oborech, -zkušenosti a praxe na NC / CNC vertikální či horizontální frézce, -znalost čtení technologické dokumentace (výkresy, normy, technologické a pracovní postupy), -znalost měření výrobků v předepsaných tolerancích, -řemeslnou zručnost, samostatnost, časovou flexibilitu a zodpovědnost, -ochotu pracovat na více směn či v nepřetržitém provozu, Nabízíme, -Zázemí v rozvíjející se nadnárodní společnosti, -Možnost dalšího profesního růstu , -Týden dovolené navíc (tedy 25 dnů dovolené ročně), -Měsíční prémie za výsledky práce a odměny za Kaizeny (resp. změny k lepšímu), -Roční výkonnostní odměnu , -Příspěvek na životní a penzijní pojištění po odpracovaném roce , -Dotované závodní stravování, -Zdravotní péče včetně očkování proti chřipce, -Sportovní a kulturní aktivity , -Zvýhodněné mobilní tarify , Pozice je vhodná i pro cizince!, První kontakt emailem na:vase.prace@cz.transport.bombardier.com. Pracoviště: Bombardier transportation czech republic, a. s., Svatopluka Čecha, č.p. 1205, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Michaela Knazovič Mádlová, +420 487 802 607;606 615 891..

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 25 000 Kč

Pomocní kuchaři Pomocný/á kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: zdravotní průkaz, praxe v oboru je nutná. Nezbytnou dovedností je práce s kolektivem., Nabízíme: stravu zdarma v pracovní době, zvýhodněnou konzumaci nápojů, příspěvek na pracovní oděv., Pracovní doba je rozložena na krátký/dlouhý týden (od 9:00 do 23:00).. Pracoviště: Michal pitek - wildcook, café - restaurant, Boženy Němcové, č.p. 2942, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Michal Pitek, +420 734 385 553.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 24 810 Kč

Učitelé v oblasti předškolní výchovy učitel/ka mateřské školy. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24810 kč, mzda max. 28650 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme energetického, spolehlivého, kreativního a komunikativního uchazeče na pracovní pozici učitel/ky v jednotřídní mateřské škole s praxí i k malým dětem. , Požadujeme střední pedagogické vzdělání v oboru učitelství pro mateřské školy. , Dobu zaměstnání lze po roce prodloužit na dobu neurčitou., Nabízíme: dotované stravné., První kontakt emailem nebo telefonicky v době od 6:00 - 17:00 hod.. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola jestřebí, příspěvková organizace - 001, 471 61 Jestřebí. Informace: Pavla Zemanová, +420 605 926 141.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zemních a příbuzných 25 000 Kč

Obsluha zemních a příbuzných strojů Bagrista. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: vyučení., Nabízíme: mzdu od 25000 Kč/měsíc + prémie., Podmínkou: Strojní průkaz traktor - bagr., Výhodou: ŘP sk. B a C., Místo výkonu práce: okres Česká Lípa, Nástup od března 2018. Pracoviště: Mistav - cl, s. r. o., 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Dana Janouchová, +420 733 534 496,487 522 375.

Videosouhrn 26.–27. května 2018

Slušní lidé versus divadelníci a křest Hraběnky šampaňským: videa víkendu

Skleněná zahrada v Novém Boru.
21

Českolipané mohou už jen do konce května posílat návrhy na zlepšení města

Česká Lípa – Zavedení sběrných kontejnerů na kovy a oleje, vybudování dětských hřišť nebo řetězce rychlého občerstvení KFC.

Vyjící uvázaný pes u marketu? Může to být riziko pro všechny

Liberecký kraj Nepřetržitý psí štěkot se rozléhá po celé prodejně s potravinami. Kňourání, kňučení, vytí slyšíte intenzivně po celou dobu nákupu.

Okresní běžecká liga si nyní dává měsíční přestávku-

Česká Lípa - Okresní běžecká liga (OBL) pokračovala devátým závodem Během okolo Hvozdu v Krompachu.