Na rozdíl od předchozího ročníku, kdy měli zajištěnou účast už v 1. kole, tentokrát musí už do předkola. Jejich soupeřem bude v neděli 14. července nováček divizní skupiny C, mužstvo VTJ Rapid Liberec.

Nový Bor tak zůstává po pádu České Lípy do krajského přeboru jediným zástupcem českolipského okresu v této celorepublikové soutěži. Jakožto divizní účastník měl účast v soutěži předem zajištěnou.

„Určitě je to soutěž, kde bychom rádi neprodali svou kůži lacino. Ve druhém kole by nás podobně jako loni čekal Varnsdorf, což je špičkový klub druhé ligy," nechce podcenit tuto soutěž sekretář novoborského klubu Jiří Obrovský. V případě postupu přes Varnsdorf by pak na tradiční klub z Lužických hor čekaly ligové Teplice.

V loňském ročníku se právě Varnsdorf stal pohárovým katem Nového Boru. Ten ale zanechal proti favoritovi velmi slušný dojem. „Prohráli jsme sice 0:1, ale byl to zápas, který nás zastihl teprve v průběhu přípravy. Navíc si myslím, že jsme podali kvalitní výkon a byli důstojným soupeřem," dodává Obrovský.

Rapid Liberec bude letos nastupovat v divizní skupině C a dá se předpokládat, že to bude o poznání těžší soupeř, než s jakým měli Novoborští tu čest před několika lety v krajském přeboru. „Je to nyní určitě jiný tým. Myslím, že mají dohodu se Slovanem Liberec, a budou plnit roli jeho farmy. Dá se říci, že tedy budou z většiny poskládaní právě z jeho hráčů," varuje před sílou úvodního pohárového soupeře funkcionář Nového Boru.

Tomu začíná příprava na novou sezonu už tento týden. V plánu má odehrát také několik přípravných duelů. „Čekáme, jak se vyjádří Česká Lípa, s níž jsme původně měli dohodu. V úvahu připadají také Pěnčín-Turnov a Mšeno, ale celkově těch zápasů bude asi trochu více."

Úspěšný kádr minulého ročníku by se údajně příliš měnit neměl. „Pozváni jsou všichni hráči, kteří zakončili uplynulou sezonu v našem týmu. Probíhají nějaké dohody s Varnsdorfem o výměně některých hráčů, chtěli bychom spolupracovat především s jejich juniorkou. Jisté ale je, že Suněk odejde do nižší soutěže," zakončil Obrovský. Poprvé na trávníku by se aktuálně nejvýše postavený tým českolipského okresu měl objevit 2. července.

Radek Barkman