Chtěli byste těsně po prázdninách na českolipském stadionu vidět takové osobnosti, jako Martin Vaniak, Matej Krajčík, Stanislav Vlček či snad Vladimír Šmicer? Pak tedy dnes odpoledne zajeďte do nedalekého Děčína na stadion ŘEZUZ a hlasitě povzbuďte českolipské fotbalisty, aby zápas s děčínskými řezníky vyhráli. Vítěz prvního kola Poháru ČMFS – Ondrášovka Cup totiž 2. září přivítá mistrovskou Slavii Praha!

„Bylo by to něco úžasného. Přivítat momentálně nejlepší mužstvo v republice, to by byl ten nejlepší dárek pro naše věrné fanoušky,“ říká výkonný ředitel českolipského Arsenalu Tomáš Karlík, jenž by s případným postupem České Lípy jistě rád oslavil i své dnešní narozeniny.

„Jistě to bude velmi zajímavé utkání už jenom kvůli tomu, že musí být znám jeho vítěz,“ doplňuje. Na otázku, zda je mužstvo před utkáním nějak motivováno, například vyššími prémiemi, odpověděl Tomáš Karlík bez váhání: „Ne, pohárový zápas je součástí přípravy na ČFL, takže žádné zvláštní prémie jsme nevypisovali. Největší motivací pro všechny hráče je hlavně to, že mají šanci zahrát si na domácím hřišti proti Slavii.“

Trenér Pavel Hradiský má o sestavě proti Děčínu vcelku jasno. „Na sobotní zápas se zaměřujeme v posledních dvou dnech. Po utkání se Žižkovem se nám začíná základní sestava pomalu vyjasňovat a měli bychom být v plné síle. Jediným otazníkem je Radim Věchet, který má po středečním tréninku zhmožděný malíček na noze,“ říká Pavel Hradiský.

Trenér: Jedeme vyhrát

Ani on nezastírá, s jakým cílem jeho tým do Děčína pojede. „Jedině vyhrát, to je samozřejmé. Pohár, to je zcela jiná soutěž, než mistrovské zápasy. Chceme postoupit a je úplně jedno, jestli porazíme Děčín nebo Dolní Libchavu,“ zdůrazňuje s nadsázkou.

A pokud to vyjde? „Pak dojde k zajímavé konfrontaci, která řekne, jak je na tom nejlepší mužstvo v republice v porovnání s námi. Ukáže se, jaký výkonnostní rozdíl je mezi první a třetí ligou. Ale ještě předtím je potřeba splnit jeden úkol: přejít v sobotu přes Děčín!“ zvážní kouč Pavel Hradiský.

Domácí Řezuz ve středu porazil VTJ Rapid Liberec 3:0, což byla jeho první výhra v letošní letní přípravě. Góly Děčína dali Žák a Dvořák, který se trefil dvakrát. V bráně prvně nastoupil gólman Chodura.

Českolipský klub pro své fanoušky vypraví do Děčína autobusový zájezd. Odjezd ze stadionu je v 15.15 hodin. Pohárový duel, který má řídit rozhodcovská trojice Schrötter, Bohatý, Martínek, začíná v 17 hodin.