FC Nový Bor - FK Pardubice 0:1 (0:1)

S tak silným soupeřem z druhé nejvyšší domácí soutěže se Bor potkal historicky poprvé a zápas rozhodně nepodcenil. Hráči v krátké letní přípravě trénují čtyřikrát týdně a klub pilně doplňoval kádr.

„Na hostování přišel Černý z Liberce a do Boru přichází na rok velmi zajímavá zkušená fotbalová osobnost z ligových trávníků, ale i evropských soutěží Tomáš Janů," potvrdil sekretář novoborského klubu Jiří Obrovský. Na sobotní zápas kádr doplnili také „farmáři" Halbich a Kučera. Domácím však chyběla opora týmu Broschinský, který stále řeší zdravotní problémy.

Pohárový duel nabídl rychlý, kontaktní a pohledný fotbal. Hosté, jisti v příjmu rychlých přihrávek, se už ve 2. minutě dostali k výhodě rohového kopu. Vzápětí ohrozili domácí branku centrem do vápna, který ale proletěl do autu.

V 5. minutě se Pardubice opět dostali do blízkosti gólmana Blumentritta, míč vletěl mezi dva hráče hostů a Petráň jej zády stočil do branky.

Po gólu se hráči Boru rychle oklepali a s velkou chutí se snažili vyrovnat. Podařilo se jim vybojovat pár míčů, ale jejich šance Pardubice rychle řešily, i za cenu faulu.

V 15. minutě předvedl asi 160 divákům boj o úspěch Halbich, který hodně potrápil obranu Pardubic. Ta jej však zkušeně sevřela a míč poslala do bezpečí. Další dobře rozjetou akci Macha a Kubeše zastavili soupeři faulem.

„Soupeř v dalším průběhu zápasu poznal, že ač nejsme tak nebezpeční v útoku, jsme velmi pozorní v obraně a že to nebudou mít lehké až do konce zápasu. Navíc velmi dobře pracoval i brankář Blumentritt," zhodnotil Jiří Obrovský.

Druhý poločas nabídl šance na obou stranách, ani jeden z týmů však je ale ke změně skóre nevyužil. „Jak přibývalo času, ubývalo sil, ale myslím, že naše nasazení soupeře překvapilo. Ve vápně jsme obranu Pardubic zaskočili, ale chybělo lepší řešení přihrávek," dodal sekretář. Těžkou úlohu měl podle něj Stromecký, který pracoval v obraně a ještě podporoval zálohu.

„Dnešní zápas hodně naznačil naši fotbalovou budoucnost. Určitě jsme předvedli dobrý fotbal," uzavřel Obrovský.

Branka: 5. Petráň. Rozhodčí: Lerch, ŽK:1:1, diváků: 160.

Nový Bor: Blumentritt, Janů, Hauer, Kvída, Stromecký, Kubeš, Lebruška, Kučera, Hoke, Mach, Halbich (Mpong, Pekař, Černý). Připraveni byli Stejskal, Devátý, Engelhart, Szabo. Trenéři: Jeniček, Plšek, vedoucí týmu: Obrovský J.

Pardubice: Fradrych, Řezníček, Pospíšil, Kopřiva, Kakrda, Šejvl, Jeřábek, Fousek, Petráň, Kim, Kayamba (Pánek, Kovář, Klátil). Trenér: Michal Jaroslav.