Fotbal v Kunicích jde rok od roku výše. Po postupu z divize hrají nyní Středočeši Českou fotbalovou ligu, v níž si jako nováček nevedou vůbec špatně.

Achillovou patou českolipského týmu jsou zápasy hrané na hřištích soupeřů, z nichž přivezla Nečasova družina pouze jeden bod.
Duel Arsenal Česká Lípa – FK Kunice začíná v neděli 14. listopadu v 14.00. Hlavním rozhodčím tohoto střetnutí bude Pavel Hudeček, jemuž budou s praporkem na čarách asistovat Jiří Kříž a Viktor Paták. Delegátem ČMFS bude Zdeněk Havlíček.

Vizitka soupeře

Kunický fotbal šel v poslední době hodně nahoru. Na konci ročníku 2008/2009 slavily Kunice postup do divize, konkrétně do skupiny A. Ovšem že jako nováček hned poskočí opět o soutěž výš, předpokládal málokdo.

Středočeši ovládli divizi, když nasbírali celkem šedesát sedm bodů, sedmibodový náskok měli na rezervu Příbrami. Navíc za celý rok prohráli jen třikrát, jednou doma a dvakrát venku. Dohromady inkasovali jen čtrnáct gólů, což je další vynikající číslo.

„Bažanti“ se ve své premiérové sezoně v nové lize často chtějí hlavně udržet, to ovšem neplatí o Kunicích. Vloni divizí prošly jako nůž máslem a poměrně dobře se jim vede rovněž letos v České fotbalové lize, i když začátek nebyl zrovna optimální. V prvním domácím utkání přišla hned první porážka s Hlavicí, která se opakovala i o týden později na Bohemce.

Poté se však svěřenci trenéra Zdeňka Haška chytli a v následujících třech zápasech bodovali. Nejprve uhráli plichtu s Mladou Boleslaví, pak porazili Plzeň, respektive České Budějovice. Jejich bodovou šňůru uťala až Slavia. Ovšem zaváhání v české metropoli neubralo Haškovým ovečkám na sebevědomí, ba naopak.

Kunice následně bodovaly ve čtyřech duelech v řadě, hlavně výhra nad velmi silným Pískem stojí za zmínku. Poté už vítězily pouze doma. Ze své H+H arény udělaly stejně jako loni nedobytnou tvrz a bezpečně si tak chrání své teritorium. Kunice tedy momentálně okupují osmé místo se ziskem čtyřiadvaceti bodů.

Vizitka České Lípy

Fotbalisté Arsenalu nejen že prohráli další venkovní střetnutí, ale proti Kunicím se bude muset trenér Radim Nečas obejít bez dvou hráčů základní sestavy. Už proti Královu Dvoru a Vltavínu nemohl nastoup

it Jakub Hottek, jenž byl vyloučen v Chomutově. Českolipský záložník si však podal žádost o prominutí zbytku trestu, ale DK mu nevyhověla. Dalším absentujícím bude Petr Řehák, který nedohrál zápas na Vltavíně, a DK mu udělila trest na jedno mistrovské utkání. V Ovčárech by už však měli oba fotbalisté nastoupit.

Autor: Michal Šandor