Českolipský trenér Martin Šimon po porážce Arsenalu 1:5 řekl: „My jsme chtěli uspět, ale nepovedlo se. Bylo to zvláštní utkání, svůj podíl na prohře měli i rozhodčí. Nejprve to byla penalta za zvláštní ruku Mponga, kterou hlavní rozhodčí ani neviděl, a oprávněné vyloučení Máry Buriana. My jsme potom o desíti neměli sílu na zvrat."

Nutno podotknout, že hostujícímu mužstvu chyběl zraněný Josef Štálík.

FK Sedmihorky – Arsenal Č. Lípa 5:1 (1:0)

Ve druhé minutě utkání zahrozili domácí, kdy po chybě obrany se před Chadrabu dostal Dvořák, jenže českolipského gólmana neprostřelil. Pak se do šance dostal českolipský Zemánek, jeho střela trefila obránce. Největší šanci v prvním poločase měl pro hosty Müller, když po rohu Hodače hlavičkoval těsně nad branku.
Pak přišla pro Lípu smolná 28. minuta, kdy Mpong lehce tečoval špičkami prstů míč, hlavní rozhodčí, i když to neviděl, odpískal pokutový kop, který proměnil Kroupa – 1:0.
Lípa se snažila o srovnání, ale domácí dobře napadali a zárodky akcí likvidovali. V závěru první půle mohl Mpong odčinit svůj prohřešek, když poslal přízemní střelu, domácí gólman ji stačil vytlačit na roh.
Na začátku druhého poločasu českolipským zadákům utekl hráč, Burian ve snaze sebrat mu míč jej zezadu fauloval a musel jít do sprch.
Domácí využívali svoji rychlost k brejkům, a tak měli řadu šancí, z kterých padaly góly.

TŘI GÓLY ZA 7 MINUT

První tři během sedmi minut. Nejprve zaběhl po levé straně Feurich, našel ve vápně Marcela Špínu, který se nemýlil – 2:0. O tři minuty později Kroupa poslal centr na hlavu Červinky a skóre se měnilo – 3:0. A po chvíli další chybu v českolipské obraně využil opět Marcel Špína – 4:0. V následných minutách se na hřišti většinou diskutovalo s rozhodčím a výsledkem byla červená karta pro Kýčka, který byl již v té době vystřídán.
Lípa se přece jen dočkala gólu. V 82. minutě Hodač poslal krásnou střelu ze sedmnácti mezi tři tyče – 4:1. Tečku za utkáním udělal svým třetím gólem Marcel Špína, jenž byl zcela sám ve vápně – 5:1.
Domácí asistent Miroslav Kobrle k utkání řekl: „Výsledek 5:1 je pro nás výborný, ale po první půli to tak nevypadalo. První poločas byl víceméně vyrovnaný, i když jsme měli velkou šanci na druhý gól. Na začátku druhé půle nic nebylo rozhodnuto. Utkání ovlivnilo vyloučení českolipského hráče, které bylo oprávněné. Od toho okamžiku jsme byli lepším týmem. Musím říct, že Lípa předvedla hlavně v první půli kvalitní výkon, po druhém gólu odešla."

TO SE PROSTĚ STÁVÁ…

Kapitán českolipského týmu a gólman Jan Chadraba nehledal výmluvy: „Podzim se nám vydařil, před sezonou bychom 28 bodů brali, je škoda, že jsme ztratili body v Doksech a Železném Brodě. A že nám nevyšel jeden zápas z třinácti? To se prostě stane, ta chvilka přišla zrovna teď. V tomto utkání jsme nějaké šance měli, hlavně ta Müllerova. A penalta? Když ji rozhodčí odpíská, tak s tím už nic neuděláme. Utkání se odvíjelo od toho prvního gólu. My jsme pak museli hrát, Sedmihorky vyčkávaly, chodily do brejků a trestaly."
Na závěr si vzal slovo kormidelník Arsenalu: „Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří za námi na utkání jezdí, ale i všem klukům za celou podzimní část, a to i přes tento výsledkový neúspěch v Sedmihorkách."

FK Sedmihorky – Arsenal Česká Lípa 5:1 (1:0)

Branky: 28. Kroupa, 54., 62. a 86. Špína, 57. Červinka – 82. Hodač. Rozhodčí Čurda, ŽK 0:3, ČK 48. Burian, 66. Kýček (oba Č. Lípa).
Česká Lípa: Chadraba – Burian, Valta, Vodrážka T. (69. Čvančara), Karlík – Vodrážka P. (52. Podroužek), Zemánek, Mpong, Můller – Hodač, Kýček (66. Šimon ml.).

Autor: Miroslav Dalík