Necelý měsíc poté, co oslavili postup do okresního přeboru, zahájili fotbalisté Dubnice přípravu na novou sezonu. Za tou uplynulou jsme se ohlédli s trenérem Rudolfem Věchetem.

K týmu jste nastoupil před rokem a hned z toho byl návrat do vyšší soutěže. Jaké byly začátky?

Před rokem jsme se domluvili s předsedou Závodským, že povedu mužstvo, a společně se pokusíme restartovat tým, který sestoupil z okresního přeboru a řada věcí v něm nefungovala tak, jak by měla. Netrénovalo se a na některá utkání se Dubničtí ani nesešli v plném počtu hráčů. To nemůže nikoho bavit a hlavně to odradí ty poctivé hráče, kteří to myslí dobře.

Restart se evidentně povedl, že?

Do tréninku se zapojilo celkem hodně hráčů. Patnáct šestnáct lidí trénovalo dvakrát týdně. Někteří hráči sice v Dubnici skončili a šli hrát do jiných oddílů, ale naopak jiní přišli, třeba Suske, Varga, Říha, Volejník, Kysela nebo Štípek. Opět se zapojil Paulíček. Tito kluci doplnili kostru mužstva, která zůstala. A začalo se dařit. V úvodních devíti zápasech jsme prohráli jen v Mimoni a ocitli jsme se na špici tabulky.

Po podzimu tedy zavládla spokojenost?

Podzimní část jsme zakončili na pěkném druhém místě a začali jsme sami na sobě cítit, že se nám otevírá šance na postup do okresního přeboru.

Skvěle jste odstartovali i do jarní části…

Ano, pravidelně jsme bodovali, jedna výhra střídala druhou. Neprohráli jsme ani jeden zápas v základní hrací době, porazily nás pouze Noviny až na penalty. Některá utkání na domácí půdě sledovalo více než sto diváků a hráči se jim odměnili, z osmadvaceti zápasů jich čtyřiadvacet vyhráli a nastříleli 84 branek, přičemž jsme obdrželi pouhých třicet gólů a můžeme se tak pyšnit nejlepší obranou v soutěži.

Co všechno za úspěchem stojí?

Jsem přesvědčen, že jsme postoupili především díky tomu, že se tu utvořila dobrá parta kluků. Musím také zdůraznit, že se nám vyhýbala zranění. Hrálo se v konsolidované sestavě, měli jsme minimum vyloučených.

Které hráče byste vyzdvihl?

Mezi největší opory patřili brankář Radošinský, dále Tschervenka, Suske, Svítek, Novák a Procházka. A také nejlepší střelec týmů Jakub Závodský, který dal za sezonu dvaadvacet branek.