Domácí Staré Splavy (I. B třída) si na svůj pažit pozvaly účastníka krajského přeboru z Doks, jehož nečekaně porazily.

Staré Splavy - Doksy 2:1 (1:0)

„Ze strany našich hráčů to byl velice zodpovědný výkon, a proto si všichni kluci zaslouží pochvalu," uvedl domácí kouč Vladislav Chmela.

Hosté byli v úvodních minutách aktivnější, dokonce vstřelili gól, ale pro údajný ofsajd nebyl uznán.

Splavští, za které nastoupili tři novici (Ladislav Mígl, Jakub Šimon, Jakub Beránek), se postupně osmělovali a v polovině I. půle se dočkali. Švarc si obhodil obránce, prošel k lajně, odkud dal míč pod sebe před bránu a Beránek otevřel skóre.

Také druhou branku domácích zařídil nestárnoucí Roman Švarc, jenž využil přesné přihrávky od jednoho ze svých spoluhráčů do šestnáctky a křížnou střelou překonal Martina Kotyka 2:0.

Doksy ve druhé půli prostřídaly sestavu a Semíkem snížily, ale na vyrovnání v úmorném vedru nedosáhly.

Ohlasy po utkání

Stínem utkání bylo zranění Pavla Doležela, který musel kvůli zranění kotníku odstoupit ze hřiště již v 15. minutě. „Musel na operaci, takže na podzim nám bude zcela určitě chybět," sdělil Deníku manažer A-mužstva Martin Jurčik.

„Tento první přípravný zápas pro nás splnil svůj účel. Hráli jsme s kvalitním soupeřem a takovou konfrontaci potřebujeme co nejčastěji," řekl spokojený kormidelník Chmela. Jeho mužstvo bude mít teď o víkendu volno, týden nato vyzve Bakov nad Jizerou a generálku na mistrovský zápas s Novou Vsí absolvuje opět doma proti SK Libotenice.

„Chyběl nám pohyb a nasazení, a právě v těchto činnostech nás Splavští předčili. To se musí z naší strany zlepšit," uvedl lodivod Josef Vinš.

Další test čeká Doksy následující sobotu v Čisté, kde se od 17 hodin utkají s Bělou pod Bezdězem.