Přeborníkem okresu je Dubice. Do krajské soutěže nepůjde

Českolipsko - Titul Okresní přeborník Českolipska za ročník 2013/2014 vybojovali fotbalisté Spartaku Dubice.

19.6.2014

Dubice - Cvikov B 1:0 (ukončeno předčasně pro nedostatečný počet hostujících hráčů). Foto: Deník/Jaroslav Marek

Rozhodlo o tom závěrečné dějství, v němž Dubičtí zvítězili v předčasně ukončeném duelu nad rezervou Cvikova. Hosté totiž přijeli pouze s osmi hráči a po 26 minutách jich na hřišti zbylo jenom šest…

Dubičtí ale do I. B třídy nepůjdou. Deníku to v úterý potvrdil předseda klubu Jiří Jelínek. Znamená to tedy, že slovo dostane druhý celek, českolipská Lokomotiva, která údajně má o krajskou soutěž eminentní zájem. Sestup do II. třídy si už dříve „zajistily" Zahrádky a v tomto kole právě také předposlední „béčko" Cvikova.

Velký Valtinov - Loko Česká Lípa 2:3 (0:1)

Lokomotiva vedla 2:0 a 3:1, domácí Slavoj se však nevzdal a snížil na rozdíl jediného gólu. Za stavu 2:3 domácí dokonce vyrovnali, ale pomezní rozhodčí Böhme avizoval faul útočícího valtinovského hráče, a proto gól neplatil. Lokomotiva tak obsadila druhou konečnou příčku. Valtinov zaujímá solidní čtvrtou pozici.

Branky: Novák 2 - Podrazil 2, Horáček M.. Rozhodčí: Volf Böhme, Král.

Kamenický Šenov - Dubá 3:1 (0:0)

Hostům scházelo hned několik hráčů základní sestavy, proto také měl Šenov úlohu usnadněnou a získal potřebné tři body k záchraně.

Branka za hosty: Vokolek. Rozhodčí: Jankech - Táborský.

Dubice - Cvikov B 1:0

Ukončeno předčasně pro nedostatečný počet hostujících hráčů.

Branka: Dutka. Rozhodčí: Švec J.

Okresní přeborník ročníku 2013/ 2014: Spartak Dubice.

Nový Oldřichov - Holany 1:0 (1:0)

Přestože měly Holany především v posledních 20 minutách drtivou převahu, vyrovnat se jim nepodařilo.

Branka: 64. Vitouš Martin z pen. Rozhodčí: Jánský. Diváků: 60.

Kravaře - Kamenice 1:0 (0:0)

Hosté byli schopni poskládat sestavu pouze z devíti hráčů, včetně trenéra, a s vykloubeným loktem riskujícího záložníka Zajíčka! „Absentovali tři naši hráči kvůli pracovním povinnostem, jeden vinou zranění a další čtyři byli v den zápasu na hudebním festivalu Votvírák, přesto tým zápas neodevzdal a bojoval až do poslední minuty," vysvětlil trenér Jiří Pokorný.

Kravaře nastoupily v nejsilnější sestavě, ale přesilovku byly schopné využít až v 68. minutě, po asi jediné chybě v kamenické rozehrávce. Gólman Václav Erben naprosto deptal svými zákroky domácí útočníky, a kdyby hostující Miklovič proměnil v 83. minutě své dlouhé sólo, mohly se Kravaře rozloučit s okresním přeborem pěknou ostudou!

Branka: Koutný. Rozhodčí: Řezáč German, R. Fara. Diváků: 60.
FC Kamenice: Erben - Koška, Serdel, Vošvrda - Zajíček, Hujka, Jerson, Miklovič - Pokorný.

Stružnice - Dolní Libchava 3:3 (2:0)

Dva úplně rozdílné poločasy byly k vidění u Ploučnice v Jezvé. Hru v první půli domácí zcela jasně ovládli, Libchavu k ničemu nepustili a zaslouženě vedli 2:0. „Jenže úvod druhého poločasu jsme totálně vypustili a po dvaceti minutách hosté otočili skóre na 2:3," přiznal kapitán Ladislav Křemen.

Poté se hra opět vyrovnala a v závěrečné desetiminutovce si Stružnice vytvořila několik vyložených šancí, z nichž se ujala až ta v nastaveném čase v podání V. Koždoně, který vyrovnal na konečných 3:3 a tím svému týmu zajistil definitivní záchranu v soutěži. „Několik našich diváků se po závěrečném hvizdu vyjádřilo tak, že tohle již opravdu není na jejich nervy," prozradil stružnický kapitán.

Branky za domácí: Holub, Koždoň B., Koždoň V. Rozhodčí: Král - Volf, Böhme.

Skalice B - Zahrádky 5:1 (4:1)

Okresní přebor Českolipska.

19.6.2014 VSTUP DO DISKUSE

Děti pomáhají svým rodičům volit.
87

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Archeologické muzeum sídlí v budově bývalé městské šatlavy v historickém centru České Lípy.

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Cizinec boural pod vlivem drog a v kradeném autě

Cvikov – Až osmileté vězení hrozí jednatřicetiletému muži z Polska, který pod vlivem drog a s ukradeným autem boural u Kunratic u Cvikova.

OBRAZEM: Rybáři vylovili Horecký rybník ve Stráži

Stráž pod Ralskem - Především kapry, ale i sumce vylovili rybáři během tradičního výlovu z Horeckého rybníka ve Stráži pod Ralskem.