Frýdlant - Arsenal Česká Lípa 4:0 (3:0)

Ta informace zněla v uších mnohých fanoušků jako aprílový žert: druhý tým tabulky krajského přeboru, českolipský Arsenal, prohrál 0:4 ve Frýdlantu. Na umělé trávě předposledního týmu, který v soutěži dosud nasbíral pouhé tři body!

„Sobotní výsledek je pro nás ostudný," nešetřil kritikou trenér České Lípy Martin Šimon, jehož družina už po sedmi minutách prohrávala 0:2.

„Připravovali jsme se na zápas tak, abychom soupeře nepodcenili, jenže skutečnost byla úplně jiná… Klukům se nedařilo vůbec nic," kroutil hlavou kouč Arsenalu. „Frýdlant nás předčil v nasazení a nechal na hřišti všechno. Každopádně je to pro nás velká ostuda."

Frýdlant - Arsenal Česká Lípa 4:0 (3:0). Domácí Bartoš (v bílém) se snaží zastavit akci Hodače.Zdroj: Deník/Jaroslav MarekDomácí trenér Luboš Stýbal hýřil spokojeností: „Začali jsme velice dobře, byli jsme aktivní, přestože jsme měli ze soupeře velký respekt. My jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany a vyvarovat se chyb z minulého zápasu. Jsme rádi, že nám to vyšlo. Měli jsme větší důraz a Lípa zřejmě toto utkání podcenila."

Největší gólovou šanci České Lípy měl ve 42. minutě za stavu 2:0 Hodač, když šel sám na gólmana Tauše, ovšem neprostřelil jej. Trenér Martin Šimon to komentoval slovy: „Možná v tomto momentu se vývoj utkání lámal. Kdyby Hodač tuto šanci proměnil, tak by to všechno vypadalo úplně jinak. V týdnu se musíme vzpamatovat z této blamáže a připravit se na další zápas."

Branky: 7. a 50. Stýbal, 2. Štrbák, 45. Bartoš. Rozhodčí: Halama, ŽK: 4:3. Diváků: 130.
Arsenal Česká Lípa: Chadraba - Burian (58. Šimon), Štálík, Müller (46. Ladra), Vodrážka T.,- Karlík, Zamánek, Mígl, Mpong (46. Valta) - Hodač, Lacek. Trenér: Martin Šimon.

Doksy - Višňová 0:0

V prvním jarním mistrovském utkání v rámci krajského přeboru se Doksy rozešly s Višňovou bez gólů. Zároveň se jednalo o druhé kolo Poháru LKFS, z něhož po penaltách (7:6) postupuje domácí celek.

Úvodních dvacet minut byl fotbal oboustranně bez nápadů, žádný z aktérů se neobjevil ve slibné střelecké pozici. Až po rohovém kopu Jakuba Šimona hlavičkoval do břevna Michal Vaňátko. Hosté měli pouze jednu menší gólovku, to když Radek Dobrovodský rozvlnil boční síť.

„Mít po jedné šanci na obou stranách, to je na krajský přebor trochu málo," pronesl v poločase hostující kouč Milan Melka.

Měl pravdu, protože zápas rozhodně nedosahoval úrovně nejvyšší krajské soutěže. „Je to ztráta času. Radši jsem měl zůstat doma a dělat něco na zahradě," kroutil hlavou jeden z diváků.

Gólů se nedočkal ani po pauze, kdy měly Doksy optickou převahu i slibné příležitosti (Michal Vaňátko, Toman, Válek, Jakub Šimon), a proto došlo na bezbrankovou remízu.

„Fotbal se hraje na góly, ale my jsme žádný nedali. Višňová přijela pro bod a odváží si ho," netajil zklamání kormidelník Michael Šimek.

Jeho protějšek Milan Metelka byl spokojený: „Je to náš první jarní bod a my ho bereme. Ke konci jsme měli trochu štěstí."

Rozhodčí: Jacik, ŽK: 2:0. Diváků: 150.
Doksy: Kotyk - Šimon Matěj (62. Šesták), Vaňátko Michal, Šťastný, Válek (88. Novák), Kulha, Šimon Jakub, Kukla, Picek, Toman, Vaňátko Martin.

Další výsledky krajského přeboru:

Sedmihorky - Skalice 3:3 (2:3)
Branky: 6. Škréta, 31. Vaníček, 55. Vikovič - 11. Havlásek, 13. Demke, 44. Martínek. Rozhodčí: Rychtár, ŽK: 3:4, ČK: 58. Vaníček (Se). Diváků: 80.

Velké Hamry A - Semily 1:0 (0:0)
Branka: 81. Šidlo. Rozhodčí: Marek, ŽK: 2:2. Diváků: 100.

Železný Brod - Lomnice 5:1 (1:0)
Branky: 48. a 58. Kysela, 22. Maryško, 56. Havel, 79. Šťastný - 65. Drahoňovský. Rozhodčí: Marek, ŽK: 2:1. Diváků: 130.

Bozkov - Bílý Kostel 0:0
Rozhodčí: Havel. Diváků: 100.

Mšeno - Hrádek 5:1 (2:0)
Branky: 34. z pen. a 63. Král, 40. z pen. a 58. Krejčík, 73. Čížek 83. Antoš. Rozhodčí: Nešněra. Diváků: 130.

TABULKA

KP Libereckého kraje.Zdroj: Deník

Miroslav Dalík, Vladimír Černý, Radek Valenta