Váš klub pořádá další ročník zimního turnaje na umělé trávě. Jaká je podle vás jeho letošní úroveň, co se kvality zápasů týká?
Jsme rádi, že se tohoto turnaje účastní především týmy z nejbližšího okolí, jako jsou Ralsko, Pertoltice, Noviny, Dubnice, pro které je to v tomto období slušná zimní příprava do jarních bojů o co nejlepší umístění v okresních soutěžích. Co se kvality týče, je to někdy jak na houpačce, záleží, jak se který tým sejde a jaké má opory na dané utkání, ale jde především o to, zahrát si fotbal na slušném terénu. A jak to ve sportu bývá, jsou k vidění pěkné fotbalové momenty okořeněné góly, kterých padá letos hodně, ale taky situace které příliš fotbalové nejsou.

Který tým na turnaji vás zatím nejvíc herně překvapil a naopak zklamal?
Na začátku mě překvapily výsledky fotbalistů Ralska, kterým ale postupně začal docházet dech. Co se týče herního projevu, tak se mi líbí hra dorostenců Mnichova Hradiště, kteří jsou na tom technicky a rychlostně velice dobře, jen se projevuje jejich herní nevyzrálost. Naopak trošku zklamání a rozpaky mám ze hry Pertoltic, které jsem pasoval do třetího místa v turnaji.

Koho pasujete za celkového vítěze a jaké ceny jsou pro nejlepší celky připraveny ?
Podle mě se jím stane někdo z dvojice Horní Police, Dubá. Na vítěze čeká tradičně pohár a fotbalový míč a pro všechny účastníky turnaje máme připravené poděkování v podobě láhve sektu.

Je známo, že vy sám hrajete aktivně za SK Noviny. Proč jste nezvládli poslední turnajový duel s Pertolticemi, které do té doby nevyhrály?
Na toto derby se Pertolky dobře připravily. Daly poměrně brzy gól z penalty po mém faulu, který samozřejmě nebyl, a pak se jim dařilo dobrou obrannou činností eliminovat našeho kanonýra Istomína, který byl po běžkařském přejezdu Krkonoš a Jizerek trošku unavený a měl těžké nohy, ale i přes tento handicap se dostal do několika šancí, které neproměnil, a tak Pertoltice poprvé na tomto turnaji vyhrály. Dodatečně jim gratuluji.

Vraťme se k fotbalu v Mimoni. Panuje spokojenost s dosavadní přípravou i s umístěním po podzimu mužstva dospělých? Pomýšlíte zpátky na postup do KP?
Tak samozřejmě s umístěním týmu dospělých musíme být spokojeni. V mimoňském fotbalu došlo k velké výměně hráčského kádru, kde bylo a i nadále je prioritou zapojit do fotbalu co nejvíce mimoňských odchovanců, což se nám daří a s druhým místem jsme opravdu spokojeni. Tím pádem samozřejmě pomýšlíme a chceme se poprat o postup. Co se týče přípravy týmu, tak si myslím, že hráči jsou pod trenérem Michaelem Šimkem velice dobře připraveni do jarní části.

A jak to vypadá s mládežnickými družstvy?
Mládežnických družstev máme v současné době šest. Tento počet bychom rádi udrželi i do dalších let bez ohledu na to, jakou soutěž děti hrají. Jde nám především o to, nabídnout dětem možnost realizovat se v tomto sportu a aktivně tak prožít svůj volný čas.

Vaše slovo na závěr?
Závěrem bych rád poděkoval všem, kteří se na chodu fotbalu v Mimoni, ať už přímo nebo nepřímo podílejí, od trenérů, funkcionářů až po samotné hráče za reprezentaci města. Hlavní dík patří městu Mimoň, bez jeho finanční podpory by fotbal v Mimoni nebyl na takové úrovni jako je v současné době.