Událostí 12. kola byla nečekaná porážka vedoucí rezervy Doks od dvanácté Stružnice, pro kterou se jednalo o teprve druhe vítězství v sezoně. Zajímavou dohru bude mít neodehrané střetnutí mezi Zákupy a Kravařemi. Hosté k duelu nepřijeli, ale podle vyjádření předsedy Jaroslava Kříže (uvádíme je na jiném místě této strany) dal kravařský klub dopředu vědět STK i domácím funkcionářům TJ Zákupy, že v mužstvu panuje velká marodka a z toho důvodu se Kravaře na utkání nesejdou.

Polevsko - Dubá 0:2 (0:1)
Ve vyrovnaném duelu se hostům podařilo dát dva góly, naopak Polevsku se v koncovce nedařilo. Branky: Drahoňovský, Lodinský M. Rozhodčí: Poppr. ČK: 0:1.

Kam. Šenov - Lokomotiva Č. Lípa B 5:1 (3:0)
Od stavu 2:0 se hosté sesypali a Šenovští byli jednoznačnými pány na hřišti. „Kdyby si kluci nehráli na individualisty, mohli dát nevýrazné Lokotce dvakrát tolik gólů,“ uvedl šéf domácího klubu Jiří Pavlas. Branky: Nemlein Jan 3, Cepák 2 – Černý. Výborně řídil rozhodčí Hybler.

Doksy B/ Jestřebí - Stružnice 1:3 (0:2)
Přes trvalou územní převahu se domácí tým nedokázal více střelecky prosadit a dostal lekci od hostů, kteří z brejků třikrát skórovali. Branky: Picek – Fletscher 2, Šámal. Rozhodčí: Folk.

Velký Valtinov - Zahrádky 3:2 (1:2)
Hosté dali ve 30. minutě dva slepené góly a byli na koni. Slavoji se podařilo v poslední minutě I. poločasu snížit, což domácí nabudilo a po změně stran měli drtivou převahu, kterou přetavili nejprve v 78. min. vyrovnávací brankou a pět minut před koncem vítěznou trefou! Branky za domácí: Štembera, Kovalev, Ptáček. Rozhodčí: Mengr (s přehledem).

D. Libchava – Skalice B 2:1 (0:0)
Domácí měli po celý zápas převahu, ale nedostávali se do zakončení. Když ještě zahodili penaltu, kterou gólman Michal Svoboda pravou rukou vyrazil, udeřili z ojedinělého protiůtoku hosté Hrdličkou. V 70. min. se důrazem prosadil Kaňkovský a tentýž hráč upravil 10 min. před koncem na 2:1. Branky : Kaňkovský 2 – Hrdlička. ČK: 1:2. Výborně řídil sudí Hybler.

Kamenice - Nový Oldřichov 2:2 (0:1)
Branky domácích: Vošvrda R., Sedláček.

Zákupy - Kravaře (neodehráno).
Hosté se k utkání nedostavili, případem se bude zabývat STK OFS.

POHLED: Body za jakoukoli cenu…

Je středa 26. 10., 17 hodin a na trénink Lokomotivy Kravaře se dostavuje jediný hráč. Trenér vysvětluje, že má nahlášeno deset nemocných a k tomu ještě další čtyři hráče, kteří kvůli pracovním povinnostem nebudou moci nastoupit k sobotnímu zápasu v Zákupech.

Protože jsem nechtěl znovu zažít situaci jako v Kamenickém Šenově na podzim roku 2010, kam nás i s diváky přijelo čtyřicet a pět minut před zápasem ještě nebylo připraveno hřiště a teprve se řešilo, jestli se vůbec bude hrát (zápas se nakonec nekonal), ihned jsem volal panu Březinovi ze Zákup a informoval ho o nastalé situaci s návrhem náhradního termínu. Bylo mi sděleno, že pan Březina toto nemůže rozhodnout sám a vyjádří se po pátečním tréninku. Ve čtvrtek 27. 10. ve 13 hodin jsem telefonicky mluvil s panem Zahrádkou, oznámil STK tyto informace a byl jsem požádán o písemné vyjádření. Ještě ten den po 17. hodině jsem poslal e-mail nejen STK, ale i na adresu TJ Zákupy.

Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem se na fotbalovém zápase v Jestřebí dozvěděl, že jsme se bez omluvy nedostavili k utkání, zatímco hráči Zákup se sešli a my prohráli 3:0 kontumačně! To, že mi nikdo nezavolal v pátek, jak slíbil pan Březina, ještě pochopím, ale že funkcionáři nechali nastoupit domácí mužstvo, to nechápu vůbec.

Na další spolupráci v duchu fair play se těší

Jaroslav Kříž, předseda Loko Kravaře

Tabulka.