Arsenal Česká Lípa v posledním přípravném vystoupení podlehl na půdě SK Hrobce 1:2. Hráči Nového Boru uhráli pod taktovkou kouče Josefa Vinše vítězství 3:2 ve Vilémově, přitom ještě čtvrt hodiny před koncem prohrávali o dvě branky.

Rozhodly chyby Lípy

Českolipský trenér Martin Šimon po duelu říkal: „Já hodnotím tuto generálku dobře, i když jsme prohráli 1:2. Při prvním gólu jsme udělali chybu, pak byla nařízena taková podivná penalta a prohrávali jsme o dva góly. Potom jsme si vytvořili řadu šancí, i když soupeř taky. Ve druhém poločase jsme dali gól a byly tam ještě minimálně čtyři gólovky, bohužel bez efektu. Doufám, že Kaňkovský a Hauer, kteří museli střídat, budou zdravotně v pořádku.“

Domácí kormidelník Jaromír Kala: „Utkání určitě splnilo svůj účel a my jsme spokojení. Myslím si, že Česká Lípa dobře posílila, hráči jsou důraznější než byli dříve. A my se už těšíme na sezonu.“

Jak ke konečnému výsledku mezi SK Hrobce a Českou Lípou vlastně došlo?

Ve 12. minutě Slavíček poslal tvrdou střelu na českolipskou branku, trefil Müllera, od kterého se balón vrátil zpět ke střelci a ten se již nemýlil 1:0. Pak ve vápně podle hlavního arbitra fauloval Mpong domácího Kühna a byla z toho penalta, kterou proměnil sám faulovaný hráč 2:0.

Ve druhém poločase se šance střídaly jak na jedné, tak na druhé straně až do 79. minuty. V té Šimral fauloval ve vápně Frömmela a přišel pokutový kop, který s přehledem proměnil Lacek 2:1. Ze závěru utkání stojí za zmínku akce Lípy, kterou hlavní rozhodčí zhodnotil jako normální zákrok, kdy si gólman vyšlápl na pronikajícího Frömmela a trefil nohy českolipského hráče. Lavička Arsenalu sice protestovala, ale nebylo to nic platné…

SK Hrobce - FK Arsenal Česká Lípa 2:1 (2:0)Branky: 12. Kala, 28. Kühn (pen.) - 79. Lacek (pen.).
Sestava České Lípy: Chadraba - Müller (58. Podroužek), Valta, Hauer (45. Karlík), Mpong - Ladra - Lacek (67. Berounský), Hodač, Zemánek, Kýček (29. Kaňkovský, 47. Mígl) - Frömmel.

Skvělý obrat Boru

Novoborští přijeli do Vilémova pouze se dvanácti hráči, neboť se potýkají s úzkým kádrem a čekají na reálnou výpomoc z Varnsdorfu, odkud by mohli přijít někteří dorostenci.

„Vzhledem k tomu, že oba naši brankáři jsou na dovolené, tak se do brány postavil nestárnoucí Milan Szabo. A musíme uznat, že podal velmi dobrý výkon,“ uvedl sekretář Jiří Obrovský.

A měl pravdu, protože jen v prvním poločase zlikvidoval čtyři nebezpečné brejky Vilémovských. Inkasoval až po půlhodině, kdy přetažený centr Kučery za obranu zužitkoval Ruszó.

„V první půli se nám dařila kombinace, zabíhání za obranu soupeře a vytváření si sólových nájezdů. Hosté se nestačili divit, kolik šancí si náš tým dokázal vytvořit,“ hodnotil první část zápasu domácí manažer Libor Sklenář. A když Vilémovští pět minut po pauze přidali druhý gól, zdálo se, že hosté ztratí dech a o vítězi je rozhodnuto.

Jenže pak se naopak nestačili divit domácí funkcionáři. Novoborští v posledních patnácti minutách stav otočili. Dva góly, z toho jeden hlavou, dal Devátý, aby třetí branku vstřelil umístěnou ranou k tyči Kubeš 2:3.

„Na takovýhle výpadek musíme rychle zapomenout a v budoucnu se tomu vyhnout. Takhle lacino ztratit jasně vyhraný zápas, to se málokde a málokdy vidí,“ kroutil nechápavě hlavou domácí manažer Libor Sklenář.

SK Stap Tratec Vilémov - FC Nový Bor 2:3 (1:0)Branky: 34. Ruszó, 56. Havel - 75. a 78. Devátý, 88. Kubeš. Rozhodčí: Sabó - Beneš, Hejl. Diváků: 90.
Sestava Nového Boru: Szabo, Ouzký, Černý, Hoke, Vinš, Janů, Devátý, Halbich, Stromecký, Kubeš, Novák, Hamada.

Miroslav Dalík, Radek Valenta