Už jen dva zápasy, ve kterých o mistrovské body ještě nepůjde, odehrají fotbalisté FC Nový Bor. Ale pak hned vkročí do důležitých jarních bojů v divizní skupině B. Soutěž startuje v sobotu 8. března, přičemž Novoborští zahájí odvetnou část v domácím prostředí proti Štětí.

Po sobotním duelu s Turnovem (3:4) absolvují svěřenci Františka Kubáně poslední zápasové testy, konkrétně s Krupkou (zítra od 17.30) a o prvním březnovém dni vyzvou mužstvo FK Dobrovice (15.00).

Nový Bor - FKP Turnov 3:4 (2:2)

Účastník České divize (skupina C) je po podzimu na krásné třetí příčce tabulky a oproti nekompletnímu domácímu týmu začal lépe, když ve 20. minutě otevřel skóre.

„Máme už tradičně vlažné začátky zápasů a i tentokrát k tomu nepomohl ani fakt, že si svá zranění stále ještě doléčují Kaňkovský, Stromecký, Kopecký, ke kterým přibyl i Paštika, takže na střídání jsme měli jediného hráče," konstatoval sekretář Jiří Obrovský.

FC Nový Bor však na inkasovaný gól odpověděl za sedm minut vyrovnáním na 1:1 v podání Kubeše, aby tři minuty nato otočil skóre Gomes. Hosté však do přestávky podruhé využili zaváhání domácích a srovnali 2:2.

Po obrátce byla hra vcelku vyrovnaná, jenže Turnovští dokázali znovu potrestat zbytečnou chybu hostitelů a znovu o gól vedli a měli navrch.

„Bojovnost našich hráčů probudil Honza Broschinský, jenž se postavil k zahrání trestného kopu, což Bróša opravdu umí a na jeho přesně mířenou střelu pod klacek do šibenice neměl gólman nárok," pochválil kapitána sekretář Obrovský.

Když už se zdálo, že by mohlo utkání dvou „divizionářů" skončit smírně, přišla standardní situace před bránou gólmana Blumentritta, nedůsledné pokrytí soupeřových hráčů a rozhodující čtvrtý gól Turnova 3:4.

Branky Nového Boru: 27. Kubeš, 30. Gomes, 72. Broschinský. Rozhodčí: Ujka.

Nový Bor: Blumentritt - Pollach, Demke, Gomes, Kubeš, Třešňák, Lebruška, Semík, Broschinský, Bango, Conres, Dostál. Trenér Fr. Kubáň.