Přípravné fotbalové utkání vyznělo lépe pro Staré Splavy

Nový Bor - V sobotní podvečeru se na umělé trávě v Novém Boru utkaly Staré Splavy s českolipským Arsenalem B. Šlo ze strany českolipského týmu o předposlední přípravné utkání zimní přípravy.

19.3.2009

Ilustrační foto.Foto: Deník/Radek Valenta

Staré Splavy – Arsenal B 3:0 (2:0)

Několik přítomných diváků vidělo zajímavý zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním měli herní převahu hráči ze Starých Splavů a ve druhém zase fotbalisté českolipského Arsenalu, jenže z řady šancí nevstřelili žádný gól. Jak se říká, i kdyby hráli do půlnoci, tak gól nadají. První vážnější šanci měl Chlumecký, kdy z vápna vyzkoušel pozornost gólmana Pavlíčka (dorostenec).

Poté ještě zlikvidoval střelu Kaňkovského. Lípa v té době předvedla několik dobrých fotbalových akcí, ale bez většího důrazu před brankou soupeře. To jim předvedl soupeř v 31. minutě, kdy Picek neuhlídal Pergla, který poté zakončil svůj nájezd prostřelením gólmana – 1:0. Ve 45. minutě mohl skóre srovnat Burian, jenže mířil vedle. V poslední minutě první půle českolipská obrana nechala v malém vápně zpracovat míč a následně vystřelit Maška – 2:0.

Do druhého poločasu Českolipští zlepšili přihrávky, začali více běhat. Soupeře prakticky zamkli na jejich půlce, jenže gólu se nedočkali. Ten přišel opět ze strany soupeře, kdy po centru z rohového kopu nechali českolipští obránci před Pavlíčkem hlavičkovat Habela, který potvrdil třetím gólem vítězství svého mužstva.

Lípa se sice snažila o čestný gól, jenže se jí střelecky nedařilo, i když k tomu měl hodně blízko Donát, Picek a hlavně Opočenský, který z 28 metrů nastřelil pouze břevno Halgašovy branky. V samotném závěru utkání Pavlíček zlikvidovat stoprocentní šanci Kaňkovského, kdy dostal přesnou přihrávku z pravé strany přes celé vápno a zcela sám šel na branku. Českolipský gólman jeho přízemní střelu v pádu nohama vyrazil na rohový kop.

Branky: 31. Pergl, 45. Mašek, 53. Hábel. Rozhodčí Spanyik.
Staré Splavy: Halgaš – Vidner, Habel, Kaňkovský, Sameš, Miler, Pergl, Chlumecký, Hamata, Mašek, Štikar.
Česká Lípa B: Pavlíček – Malinský, Rataj, Picek, Pohorský – Burian, Půlpán, Opočenský, Jantač, Žárský, Donát (Koštial)

Kamil Šourek (St. Splavy): „Nebyli jsme kompletní, protože nám chybělo hodně lidí, takže jsme za výsledek velmi rádi. Myslím si, že hra nebyla špatná z obou stran. My, jsme měli trochu štěstí při našich šancích, což je pravda. Přesto si myslím, že výsledek je spravedlivý. Lípu jsme do větší aktivity nepustili. Měla sice šance, ale neproměnila je, my ano.“

Rudolf Věchet (Arsenal B): „Splavy zvítězily zaslouženě, a to díky našim chybám v obraně, kdy jsme inkasovali zbytečně tři branky. V druhé půli jsme hru vyrovnali, prakticky to bylo na jednu branku, ale měli jsme smůlu v zakončení. Jak nedáme góly, tak nemůžeme pomýšlet na vítězství, o tom to je.“

Českolipský rezervní tým za týden v nedělním dopoledni hostí Českou Kamenici.

19.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Vizualizace průtahu. Projekt by významně pomohl snížit dopravní zatížení centra města. Část obyvatel Mimoně ale záměr odmítá.

Občané Mimoně dali v referendu průtahu městem jasné NE

Politolog Jan Kubáček.

Politolog Jan Kubáček říká: „Kroužkování nakazilo i ODS“

Kolaps hráčů FBC ve třetí třetině způsobil debakl

Praha – Dvě třetiny nedělního zápasu v rámci 9. kola florbalové Tipsport Superligy drželi hráči České Lípy s jedním z dalších favoritů nejvyšší mužské soutěže nadějný výsledek.