Další dva testy má za sebou například celek FK Cvikov (KP), který nejprve v N. Boru přehrál Heřmanice a poté na umělé trávě v Mimoni podlehl Doksům.
Svoji další herní prověrku zvládl účastník krajské I. B třídy, LokomotivaČeská Lípa, jenž remizoval s Rumburkem (I. A třída Ústecka).

Cvikov – Heřmanice 2:1 (0:1)

Sokol nastoupil v dost nečekaně silné sestavě a zpočátku měl navrch, navíc šel do vedení zásluhou Pavlase. Postupem času se však projevila slabá fyzická kondice hráčů Heřmanic a Cvikovští je především ve II. půli začali přehrávat. V 56. minutě srovnal z trestného kopu Jirák a na konečných 2:1 upravil Kuběj.

Doksy – Cvikov 2:0 (0:0)

Kvalitní výkon předvedly oba týmy. Po bezbrankovém poločase mohl jít Cvikov do trháku, neboť pronikajícího Trylče nedovoleně zastavil gólman Valeš a rozhodčí nařídil penaltu. S tou si však neporadil Jirák, jemuž směr střely dokský brankář vystihl.

Za pět minut měly stejnou výhodu i Doksy, neboť obránce Urban zahrál v šestnáctce rukou, a Švec toho využil – 1:0. Pět minut před koncem předvedli svěřenci Milana Bubly rychlou akci, po které Prose v bráně prostřelil Vágner a bylo rozhodnuto – 2:0.

„Obě střetnutí nás dokonale prověřila. Z toho prvního s Heřmanicemi jsem měl celkem dobrý pocit, proti Doksům se ukázalo, že náš přechod z obrany do středové řady není špatný, ale vázne nám ofenzíva, hra dopředu,“ nechal se slyšet cvikovský kormidelník Rudolf Věchet. „Právě na tom ještě musíme zapracovat, proto bych do zahájení jarní části rád získal alespoň jednoho útočníka. Ale rozhodnutí je na vedení klubu,“ doplnil Věchet.

Milan Bubla byl po zápase spokojený. „Byl to vyrovnaný a oboustranně kvalitní duel, i když si myslím, že jsme měli více šancí. Ale zase ta koncovka… Musím klukům poděkovat, stejně tak i několika našim fanouškům, kteří s námi na utkání jeli a fandili nám,“ chválil trenér mužstva od Máchova jezera.

Doksy: Řezáč (46. Valeš) - Vaňátko Michal, Kolařík, Jeník, Horčík - Brož, Šťastný, Švec, Jurčík (65. Svatý) - Zoubek (30. Vágner), Hanoušek.
Heřmanice: Pros – Urban, Lexa, Červenka, Knolle – Kuběj, Jirák, Bobelák, Minář – Trylč, Tóth (Baláž).

Rumburk – Loko Č. Lípa 2:2 (1:2)

Na UMT ve Varnsdorfu se představila fotbalová družina pod vedením Jiřího Barvíře v dobrém světle.

„Náš další soupeř byl hlavně v pohybu na hřišti lepší, ale vzhledem k tomu, že jsme nebyli kompletní, konečného výsledku si cením,“ uvedl pro Deník Barvíř, který dále poznamenal, že má jeho celek za sebou tři připravná střetnutí (Doksy 3:2, Bělá p. B. 3:3, Rumburk 2:2). „A taky soustředění v Bělé pod Bezdězem, kde kluci opravdu makali, takže pevně věřím, že se to projeví v jarních odvetách,“ zdůraznil.

Poslední zápas před mistráky čeká Lokomotivu 21. března v N. Boru. Jejím sokem budou Heřmanice.