Teplická Stínadla ožila netradičním miniturnajem. Domácí tým Teplic hostil dva celky z českolipského okresního přeboru. Lokomotiva Kravaře a Jiskra Nový Oldřichov si exkluzivní zážitek zajistily svou aktivitou a fotbalovými výsledky v rámci projektu Gambrinusu Kopeme za fotbal.Hráli za mrazu. Bylo -12 stupňů

Fotbalisty z Kravař a Nového Oldřichova neodradili od neobvyklého měření sil ani drsné podmínky. V den konání tohoto dvojutkání panoval mráz -12°C, zem byla promrzlá a hráči se museli nabalit do několika vrstev. Jejich zkušení domácí rivalové si dali ještě před výkopem nutnou rozcvičku. Někdo přece musel odklidit čerstvě napadaný sníh… Na teplotní výkyv zareagovali tepličtí hráči nejen pohybem, na střídačce se také ohřáli při upíjení z termosky s připraveným horkým čajem.

Dokonce ani ochozy nezůstaly zcela prázdné. Své kamarády a příbuzné přijeli podpořit skalní fanoušci obou týmů zapojených do projektu Kopeme za fotbal.

„Doufám, že si kluci zahrají s chutí, vyhrají a hlavně se nezraní," přál si před dvojutkáním sportovní manažer FK Teplice Pavel Verbíř. „Pro nás je dnešek příjemným zpestřením na konec sezony," dodal.

Kravaře daly Teplicím dva góly

Na zmrzlém umělém trávníku předvedli nejprve svůj um hráči kravařské Lokomotivy, která zaujímá osmou příčku v okresním přeboru. Fotbalistům chvíli trvalo, než se dostali do tempa. Domácí ovšem na nic nečekali a rychle se ujali vedení. Během dvakrát třiceti minut inkasovali dvě branky. Jednou to bylo z penalty, kterou pro hosty gentlemansky připravil Antonín Rosa.

První utkání dopadlo výsledkem 9:2 pro Teplice. „Velice jsme se na dnešek těšili. Zdejší klub jsme si vybrali i proto, že tu mají hezké zázemí," odůvodnil brankář Lokomotivy Kravaře, proč si jeho klub z týmů Gambrinus ligy vybral právě FK Teplice. „Očekávání z naší strany nebyla velká, ale dopadlo to celkem dobře. Z mého pohledu mi přišlo, že kluci často nevěděli, co dělat," rýpl si do svých spoluhráčů Milan Trégr.

Nový Oldřichov prohrál 1:8

Také Jiskra, desátá v OP, se gólově prosadila. Teplicím vsítila jednu branku a sama jich inkasovala osm. V utkání se dařilo „novému" útočníkovi Teplic, který nasázel hostům čtyři góly. „Doufám, že jsem trenéry přesvědčil, že mě mají i v zimní přípravě vyzkoušet v útoku," řekl s úsměvem brankář útočník Martin Slavík. Na důkaz, že by přeci jen rád změnil post, daroval kopačky a rukavice jednomu z brankářů protihráče.

„Hráli jsme celkem dobře. Měli jsme i šance, které jsme ale neproměnili. Kdybychom si víc přihrávali, mohlo to vypadat jinak," zhodnotil vystoupení Jiskry její útočník a střelec jediného gólu Václav Nemlejn.

„Dnešní utkání byla lepší než trénink. Pro kluky, kteří hráli proti nám, to byl určitě zážitek. Navíc měli nevýhodu. Nejsou zvyklí na umělou trávu, ale šikovně to zvládli," popsal po sportovním výkonu ještě udýchaný Marek Jarolím. „Zima byla nepříjemná, ale na soupeřích bylo vidět, že hrají s radostí, a to je nejdůležitější," všiml si záložník.

Projekt je dobrou motivací a odměnou

„Jsem rád, že k utkání naši hráči přistoupili dobře, mělo to úroveň. Vyhráli, dokonce gólman dal čtyři branky. Myslím, že můžeme být spokojení," chválil své svěřence trenér Teplic Lukáš Přerost. „Pro amatérské fotbalisty je projekt dobrou motivací a odměnou," shrnul.

I přestože den byl mrazivý, na Stínadlech jako by vše roztálo. Na stadionu FK Teplice vládla milá atmosféra, ze které bylo cítit nadšení pro fotbal. Projekt Gambrinusu Kopeme za fotbal se rozjel v roce 2010. Kromě materiální podpory pro týmy od nejnižší soutěže po okresní přebor dává klubům možnost soutěžit o exkluzivní okamžiky s celky Gambrinus ligy. Kromě střetnutí s profesionály mohou také vyhrát trénink s koučem z první ligy a mnoho dalších zajímavých cen. Do projektu je v současnosti v 31 regionech zapojeno přes 535 týmů.

Martina Mlynářová