Až do posledního kola se o vítězství v kategorii mladších žáků na dálku přetahovaly týmy Mimoně a Kamenického Šenova.

Vzhledem k tomu, že K. Šenov ve svém posledním zápase zvítězil a vedl tabulku díky lepším vzájemným zápasům, musela Mimoň v posledním zápase, hraném na hřišti soupeře ve Stráži pod Ralskem, získat alespoň bod.

Touha po bodech byla na Mimoňských znát. Od začátku zápasu se hnali do útoku a soupeře zatlačili na jeho polovinu. Přes velké množství šancí však poločas skončil výsledkem 1:0 ve prospěch Mimoňských. Po poločasové rozpravě s trenéry a nástupu do druhé půle se obraz hry nezměnil, nicméně velký tlak byl korunován i gólovým vyjádřením. Zápas skončil po přesvědčivé výhře 6:1 a hráči Mimoně mohli i s trenéry oslavit vítězství v dlouhé a náročné sezoně.

Pod úspěch se podepsali tito hráči: Bartoň, Konrád, Kótai, Korňuta, Král, Krejčík, Lukeš, Novák, Ostaš L., Ostaš T., Oswald, Podmanický, Šámal, Volejník, Zavřel s výpomocí hráčů mladších ročníků Myslivečka a Procházky.

Celý rok se o splnění těžké mise starali trenéři Miroslav Ostaš a Pavel Krejčík.

„Všem hráčům i trenérům gratulujeme k úspěchu ve velmi těžké a dlouhé soutěži a věříme, že se jim napřesrok podaří úspěch zopakovat, ale to již v kategorii o úroveň výše, tedy v soutěži starších žáků," uvedl předseda klubu Marek Steinfest.