Nezpůsobilé terény na většině fotbalových hřišť okresu způsobily, že Výkonný výbor OFS Česká Lípa na návrh Sportovně technické komise (STK) všechna mistrovská utkání úvodního jarního kola II., III. a IV. třídy dospělých odvolal.

„V pondělí jsem obvolal zástupce většiny oddílů z okresu a pouze tři z nich mi řekli, že u nich je hrací terén v pořádku. Asi pětice dalších chtěla vyčkat do čtvrtka, jak se počasí vyvrbí, proto jsme raději hned v pondělí navrhli, aby se úvodní jarní kolo neodehrálo. A když vidíte, jak neustále prší a sněží, ke zlepšení stavu trávníků by stejně nedošlo,“ řekl včera Deníku Ladislav Zahrádka, sekretář STK.

Dodal, že rozhodnutí, odsunout jarní start o týden později, má jediný cíl: zbytečně nepoškodit hrací plochy. „Náhradním termínem pro toto kolo je první, popřípadě osmý květen.“

Už dnes je tedy jisté, že počasí hodně ovlivní i první kolo oblíbené tipovací soutěže FORTUNA LIGA. Z deseti vybraných zápasů se jich se stoprocentní jistotou minimálně sedm hrát nebude. Kromě pěti okresních utkání (Dubice – Stružnice, Skalice B – Kamenice, Zahrádky – Dubnice, Okna – Tuhaň, Blíževedly – Bukovany) je odložen duel Semily – Mimoň a také derby Stráž p. Ralskem – Skalice.

„Trávník máme kompletně pod vodou,“ hlásí David Kulhánek, funkcionář strážského klubu.

To pro FORTUNA LIGU znamená jediné, že její první dějství musí být stornováno, což historie této čtenářské soutěže na Českolipsku (od roku 2000) nepamatuje! Seznam všech zúčastněných hráčů však čtenáři najdou tradičně ve středečním vydání.